Wzrasta aktywność wulkanu Etna - trwa obfita erupcja

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Po okresie względnego spokoju doszło do zdecydowanego wzrostu aktywności wulkanu Etna. Sycylijski żywioł przypomniał o sobie już w zeszłą sobotę, kiedy rychłą erupcję zwiastowała rejestrowana wiedy aktywność sejsmiczna.

<--break->

 

Pogoda nie pozwalała jednak wtedy na prowadzenie obserwacji mierzącego 3340 m stożka Etny. Jedyne, co ustalono to, że doszło do emisji popiołu. Nie ma informacji o jego opadach na pobliskie sycylijskie miejscowości.

Źródło: twitter.com

Po jakimś czasie jednak okazało się, że nisko zawieszone chmury błyszczą od blasku lawy wylewającej się z krateru. Niektóre zdjęcia wykonane wtedy wyglądają jak ilustracje do Władcy Pierścieni Tolkiena.

Źródło: twitter.com

Wulkanolodzy twierdzą, że aktualna erupcja Etny najprawdopodobniej będzie kontynuowana. W przeszłości, ten najbardziej aktywny wulkan w Europie, wybuchał ze zmienną intensywnością.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ed Gienek

Nazywam się motorniczy Gienek

Nazywam się motorniczy Gienek i jestem motorniczym, pracuję całe życie i dobrze zarabiam, na rękę dostaję grubo ponad tysiąc miesięcznie, dokładnie to 1090 zł , umowę mam na trzy miesiące, ale szef idzie mi na rękę i powiedział że mi ją przedłuży jak będę pracował 12 godzin dziennie, nawet trochę pieniędzy odłożę bo odżywiam się dobrze reklamowaną i bogatą w składniki odżywcze karmą dla psów, odkładam pieniądze bo chcę sobie kupić budzik aby nigdy nie zaspać do pracy, trochę choruję ale jestem dobrej myśli bo już za piętnaście lat zwolni się dla mnie termin u specjalisty, pozatym nie mam czasu chorować bo zanim umrę chciałbym przepracować 67 lat, czytam codziennie "gazetę wyborczą", oglądam tvn, czytam onet interie i wp, i stąd wiem że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę bo mieszkam na zielonej wyspie, popieram PO bo przeczytałem w gazecie wyborczej że oni zbudują nam nową lepszą Polskę gdzie będziemy zawsze zdrowi i wszyscy będziemy dobrze zarabiać. Dlatego też jak czytam o wulkanach w innych krajach to współczuję im mieszkańcom, bo u nas w Polsce mamy eldorado i nic nam nie grozi, nawet zima nas oszczędzała aż do końca stycznia.

Portret użytkownika ...

Żyje w warunkach poniżej

Żyje w warunkach poniżej godności, dlatego postanowiłem zabić się. Zbieram kasę na podróż do Italii. Pojade tam i wskocze do aktywnego wulkanu - Etny albo Wezuwiusza, bo śmierć w ogniu to najczystsza śmierć Szczesliwy

Skomentuj