Wzrasta aktywność stref subdukcji w okolicy Ameryki Południowej

Kategorie: 

stock.hu

W Peru doszło do trzęsienie ziemi. Władze sklasyfikowały magnitudę wstrząsów na 5.0 i dało się je odczuć szczególnie w południowym Peru, w mieście Tacna.

 

Nie ma doniesień o szkodach materialnych lub rannych. Trzęsienie było bardzo głębokie, prawie 100 km pod powierzchnią. Instytutu Geofizyki Peru twierdzi, że do wstrząsu doszło o 03:06 UTC na głębokości 165 km.

 

USGS sklasyfikował wielkość na 6.0 i na swojej stronie internetowej podaje epicentrum 130 kilometrów na północny wschód od Tacna, w słabo zaludnionym regionie. 

 

Zawirowania w okolicy płyt tektonicznych Nazca i Kokosowej trwają. Umiarkowane trzęsienia odnotowano również w Boliwii i na południe od Panamy.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

--------------------------------------------------------------------------------Jedynym więzieniem z którego nikt nas nie może uwolnić ,to to w którym możemy sami zamknąć nasz umysł. Strzeżcie się paranoi!

Portret użytkownika Mały

Bunkry nikomu i tak nie

Bunkry nikomu i tak nie pomogą.  Nikt tam nie będzie żył wiecznie.  A na świecie  mamy kilka tyś bomb atomowych które w chwili wielkiego kataklizmu tego nie przetrwają. Dotego elektrownie atomowe w Europie i na świecie są nie przygotowane na takie kataklizmy. A nikt nie będzie ich ratował tylko siebie..Także zaraz po "dniu sądu" będziemy mieli jeden wielki Czarnobyl. Patrząc na czas rozkładu związków promieniotwórczych to żaden bunkier nie da nam szansy życia tak długo. A życie dla tych co przeżyją będzie równało się z chorobami popromiennymi, głodem i śmiercią....... itd itp.
Bunkry są poto aby wyciągnąć kasę od bogatych.....

Klikając codziennie  Pajacyka pomagasz Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. ">http://www.pajacyk.pl==self==null]

--------------------------------------------------------------------------------Jedynym więzieniem z którego nikt nas nie może uwolnić ,to to w którym możemy sami zamknąć nasz umysł. Strzeżcie się paranoi!

Portret użytkownika grouwkirdoo

Póki poziom protonów będzie

Póki poziom protonów będzie wysoki to w momencie największego nasłonecznienia oraz kilka godzin po nim będzie ryzyko wystapienia trzęsienia.
Przeważnie na długości geograficznej skierowanej na wschód od największej występującej absorpcji.
http://www.swpc.noaa.gov/aviation/index.html
Tyle wiem analizując sobie dane jako amator w najniższej lidze amatorów.
Co robią naukowcy i eksperci?
Ściemniają i śmieją się, bo mają wykupioną miejscówkę w bunkrach.

Skomentuj