Wzrasta aktywność słoneczna, dwa rozbłyski M i kilka CME

Kategorie: 

Aktywny region 1974 z którego powstała flara M3.7

Na tarczy słonecznej zaczyna obecnie dominować region 1974, który znajduję się prawie na jej środku. Plama ta posiada klasyfikację magnetyczną beta-gamma-delta, dlatego może być powodem licznych zjawisk solarnych. Dzisiaj wczesnym rankiem region ten wygenerował silny rozbłysk który ostatecznie osiągnął wielkość M3.7

 

Aktywny region o którym mowa znajduję się w tym momencie dokładnie na wprost Ziemi, a co za tym idzie każdy rozbłysk powstały z tej okolicy jest geoefektywny. Dzisiaj wczesny rankiem, około godziny piątej czasu polskiego, powstała z niego flara która osiągnęła siłe M3.7 powstało również kilka kolejnych CME(koronalny wyrzut masy) które dotrą do naszej magnetosfery w ciągu 72 godzin.

Niespełna trzy godziny po tym rozbłysku miał miejsce kolejny z tego samego rejonu tym razem nieco słabszy M2.3, patrząć na rozmaite zdjęcie również wydaję się że powstało CME. Bardzo aktywny region z godziny na godziny przybiera na sile, być może w najbliższym czasie doczekamy się rozbłysku klasy X właśnie z tego regionu.

 

 

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu zmianysolarne.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika antyego.pl

Na pewno nie oddziałuje ona

Na pewno nie oddziałuje ona na nas w złym stopniu, słońce błyska, energia dociera do ziemi (częściowo zatrzymywana przez chemsy), wpływa na ludzkie dna i budzi ludzi. Słońce to również żywa istota, tak jak i ziemia. Wysyła ono energię wsparcia która ma za zadanie wzmocnić energię ziemi i pomóc w procesie oczyszczania się całej planety, razem z ludźmi (faktem jest, że coraz więcej ludzi się budzi ze snu opartego na hipnozie manipulacyjnej). Jestem przekonany, że energia która dociara do nas ze słońca ma również szeroko pojęty wpływ na to zjawisko zwane przebudzeniem. Z całą pewnością doczekamy się na ziemi długo wyczekiwanej zgody i harmonii, pragnienia które skrywane jest w każdym sercu człowieka i każdej żyjącej istoty.

http://antyego.pl - ANTYEGO | Rozwiń w sobie świadomość!

Portret użytkownika ekscelencja

Antyego! Zgadzam się

Antyego! Zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią. Słońce nasyca nas, naszę biopole swoim promieniowaniem, jest nośnikiem informacji i siły życiowej. Dlatego trzeba wystawiać się na jego promieniowanie, oczywiście bez przesady. Toteż działania współczesnego systemu poprzez chemitralsy odcinają nas od słońca w bardzo określonym celu - aby pozostawić nas na poziomie przetrwania, słabych, wchodzących w depresję a nie rozwijających i kreatywnych. Korzystajmy więc jak tylko się da z dostępności promieniowania słonecznego - uważam że jest to koniecznością. Pozdrawiam. E.

Skomentuj