Wyższy poziom cholesterolu jest dobry dla mózgu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ponieważ długość naszego życia stale rośnie, naukowcy coraz bardziej starają się zidentyfikować geny lub inne czynniki chroniące przed upośledzeniem funkcji poznawczych. Okazuje się, że przed demencją starczą może chronić tak bardzo zwalczany od dziesięcioleci cholesterol.

Naukowcy z Icahn School of Medicine at Mount Sinai w Nowym Jorku dokonali interesującego odkrycia podczas badania ogólnego stanu zdrowia u starszych osób – okazuje się, że posiadanie podwyższonego poziomu cholesterolu w wieku 85-94 lat wiąże się z niższym ryzykiem wyraźnego osłabienia funkcji poznawczych.

 

Pozyskane wyniki stanowią jednak wyraźny kontrast w stosunku do wyników uzyskanych przez grupę pacjentów o 10 lat młodszych. Osoby w wieku 75-84 lat, u których poziom cholesterolu był podwyższony, posiadały o 50% wyższe ryzyko wyraźnego spadku funkcji poznawczych.

Mimo wszystko interesujący pozostaje fakt, że u osób w wieku 85-94 lat, które także miały podwyższony cholesterol, ryzyko znacznego pogorszenia się funkcji poznawczych zmalało o 32%. Okazuje się więc, że wysoki poziom cholesterolu może służyć nam lub szkodzić, w zależności od naszego wieku.

 

Cholesterol jest podobnym do tłuszczu związkiem, który znajduje się we wszystkich komórkach organizmu. Posiada złożoną biologię i spełnia wiele funkcji – jest potrzebny między innymi do wytwarzania witaminy D, wspomaga trawienie oraz wydzielanie hormonów. Cholesterol jest także niezbędnym składnikiem błon komórkowych.

Ujawnione różnice we wpływie cholesterolu na ludzkie zdrowie poznawcze wymagają dokładniejszego zweryfikowania w różnych grupach wiekowych. Dawniej wpływ cholesterolu na zdrowie psychiczne ludzi w podeszłym wieku znacznie uogólniono, badając ludzi jedynie w wieku do 75 roku życia. Nikt nie spodziewał się, że w późniejszych latach życia zaobserwowana korelacja może się odwrócić.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Arya

Mit o szkodliwości

Mit o szkodliwości cholesterolu wziął sie stąd, że w USA swego czasu brakowało jajek. By coś z tym zrobić wymyślono więc bajeczkę o tym jaki to szkodliwy jest cholesterol. Spowodowało to spadek popytu na jajka. Ta bajeczka natomiast bardzo się przysłużyła bigpharmie i dlatego przez tyle lat jest podtrzymywana. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Bajtek

 Poziom cholesterolu i

 Poziom cholesterolu i zabójcze leki przypisywane w tym przypadku to jeden z wielu zabiegów manipulacyjnych zbrodniczej medycyny farmaceutycznej sprzężonej z polityką Babilonu. Przykład(przypadek mojego teścia): zdrowa osoba w wieku emerytalnym. Jednostka nieproduktywna pobierająca świadczenia emerytalne-realne straty dla państwa. Do tej pory zdrowa osoba nagle ma problemy z poziomem cholesterolu-lek nr.1, który powoduje problemy z krążeniem-lek nr.2, który powoduje reflux-lek nr.3 itd.-tworzy to swoistą piramidę leków w krótkim czasie i po 6 latach mój teść umiera na zawał z wylewem. Tak wygasza się osoby nieproduktywne. Rok po Jego śmierci wycofano lek na nadciśnienie, który brał, klasyfikując jako niebezpieczny dla życia... Wniosek: medycyna klasyczna to zbrodnicze narzędzie manipulacyjne, a większość ludzi z nią związanych to po prostu zbrodniarze, którzy pod przykrywką szczytnych idei godzą się na mordowanie innych. Nie dajmy się! Chwała Swarogowi!

 

Portret użytkownika asa

Już od ponad 40 lat istnieje

Już od ponad 40 lat istnieje walka z cholesterolem,wymyslanie LDL,HDL, a prawda jest taka ,że 25% naszego mózgu TO CHOLESTEROL !!!!!, że osłonki mielinowe nerwów to w 20% cholesterol, że ochrona przed zawałami i uszkodzeniami wewnętrznych naczyń krwionośnych to cholesterol/ pokrywa zewnętrzną warstwą skrzeplinę by przywrócić ładunek ujemny na błonie wewnętrznej naczyń/ , że prawidłowe działanie hormonów  męskich i żeńskich związane jest z cholesterolem, że prawidłowa  przemian materii związana jest z cholesterolem słowem zależnych od cholesterolu  procesów w organizmie jest co najmniej kilaset.  A jak  nie ma prawwdłowego poziomu to ludzie chorują. Jeszcze w latach 70-80 poziom choleterolu był -norma 300mg%.

Portret użytkownika Ftaq

cała ta bajka o szkodliwości

cała ta bajka o szkodliwości wysokiego poziomu cholesterolu została wymyślona przez BigPharmę tylko po to zeby sprzedawać statyny, śmiertelnie niebezpieczne farmaceutyki ( nie lekarstwa! bo one nie leczą ale zabijają) można to sobie poczytać > CHOLESTEROL naukowe kłamstwo - Uffe Ravnskov, nawet do ściagnięcia a chomika!

Portret użytkownika ronin

wyborcom pisu nic nie pomoze

wyborcom pisu nic nie pomoze jakmoznabyc tak gupimby glosowacna faszystow a wezcie sobie zdjecie hitlerka powiescie a nie meczcie ten kraj rzadami swojej glupiej partii my prawdziwi polacy was nie chcemy. won do izraela tam wasz dom.

Portret użytkownika Takitam

I właśnie dla tego

I właśnie dla tego cholesterol jest tak od dawna i nadal zwalczany. Odmóżdżone społeczeństwo łatwiej jest zmanipulować. Kupią to co ładnie wygląda na reklamach, wybiorą tych co ładniej kłamią - no i ZUS się odciąża z nadmiaru emerytur, bo reklamowane i promowane szczepienia seniorów trafiają na podadne i zdemolowane statynami mózgi.

Portret użytkownika YsolTeam0

Może i masz rację ale ja wiem

Może i masz rację ale ja wiem że jeszcze lepsze dla mózgu jest oglądanie telewizji od dziecka:) panie to jest mózgowa ambrozja coś jakby eliksir prawdy i sprawiedliwości , dodatkowo pozytywnie działa także indoktrynacja tak zwana edukacja od przedszkola, czy jest coś lepszego dla mózgu ??? sprawa jest prosta jak do kontenera nasypiesz śmieci to co potem z niego wyjmiesz ??? 

Portret użytkownika nn

zawsze miałem w głębokim

zawsze miałem w głębokim poważaniu tzw tryndy i mody - wybieram to co wygodne dla mnie i to co mi smakuje aktualnie.

Jajka - mają cholesterol! a ja lubie, ale wiejskie - lepsze co widać i czuć. Tak jak zapach w ubojniach zmienił się na dużo gorszy / tzn nieprzyjemny po zmianie karmy dla zwierząt na tzw mączkę.

Portret użytkownika baca

dokładnie nie ma to jak bomba

dokładnie nie ma to jak bomba cholesterelowa, czyli tuzin jejeczek sprawiedliwie polanych majonezikiem ze szczyptą szczypiorku... bo tak jak ze wszystkim tak i w tej sprawie mafia obżydza to co zdrowe i pożytteczne a lansuje toksyczną chemię - w tym zakłamanym świecie nie tak trudno się poruszać bo wystarczy postępować odwrotnie niż oficjalnie radzą, jeść naturalnie, nie brać kredytów, nie zaglądać do apteki, pieprzyć wybory, pieprzyć ich próby wypędzenia na emigrację, robić jak najwięcej dzieci i spędzać jak najwięcej czasu z przyrodą i rodziną, olewać kurwy z rządu i ich pomysły, zakazy, nakazy i tym podobne

 

Skomentuj