Wyższe uczelnie w Europie będą nauczać islamu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Postępująca islamizacja Europy jest faktem, niestety próżno szukać informacji na ten temat w telewizji czy w światowych mediach. Mieszkańcy państw europejskich mogą po prostu dojść pewnego dnia do wniosku, że ich kraj jest dosłownie najechany przez muzułmanów.

 

Katolicki Uniwersytet w Leuven w Belgii, który od ponad 500 lat jest uważany za wiodący ośrodek naukowy w dziedzinie teologii katolickiej, już w lutym 2014 roku rozpocznie naukę islamu. Decyzję podjęto między innymi ze względu na rosnący wpływ wyznawców tej religii w Europie. Edukacja ma zwiększyć wykształcenie imamów i muzułmańskich nauczycieli, większość z nich posługuje się tylko językiem arabskim. Warto jednak wspomnieć, że nauka islamu w europejskich uniwersytetach jest finansowana z pieniędzy podatników.

 

Niektóre europejskie rządy uważają, że kontrolując edukację imamów będą w stanie wypromować tak zwany "europejski islam", który miałby pogodzić religię z europejskimi wartościami i tradycjami, takimi jak praworządność, demokracja, prawa człowieka czy równość płci. Krytycy jednak słusznie zauważają, że plan stworzenia "europejskiego islamu" jest błędny i naiwny. Nauka tej religii w krajach europejskich doprowadzi do jeszcze większego rozprzestrzeniania się islamu, który przecież w rzeczywistości jest absolutnie przeciwstawny wobec europejskiego stylu życia.

 

Minister edukacji Flandrii Pascal Smet, który stoi na czele komitetu sterującego z udziałem przedstawicieli uczelni oraz miejscowych przywódców muzułmańskich powiedział, że program nauki islamu będzie ważnym krokiem dla wyznaczania akademickich ram tej religii. Jak dotąd Flandria przeznaczyła już 100 tysięcy euro na naukę islamu w latach 2014-2015 w Katolickim Uniwersytecie w Leuven. Pieniądze publiczne wpłynęły na uczelnię głównie z inicjatyty ministra edukacji.

 

Według oficjalnych danych, Muzułmanie w Belgii stanowią 6% ludności, trudno jednak powiedzieć czy tak też jest w rzeczywistości. Podobna sytuacja ma miejsce również w Holandii. Pierwszy program nauki teologii islamskiej powstał w protestanckim Vrije Universiteit Amsterdam (Wolny Uniwersytet Amsterdamu), gdzie studenci mogą uzyskać tytuł licencjata oraz magistra, uczęszczając na kurs islamu i języka arabskiego.

 

Szwedzki Uniwersytet w Uppsala pod koniec 2012 roku wynajął pierwszego profesora, który zajmuje się teologią i filozofią islamu. Mikael Stenmark, dziekan Wydziału Teologicznego powiedział, że uczelnia planuje stworzyć nowy profil oraz zaoferować długoterminowy, kompletny program studiów teologii islamskiej. Natomiast w Niemczech islam jest obecnie wykładany na 4 uniwersytetach (w Tybindze, Norymberdze, Munster i Frankfurcie) i cieszy się wielką popularnością. Niemiecki rząd przeznaczy w sumie 20 milionów euro na profesorów i pozostałych pracowników w wyżej wymienionych uniwersytetach na następne 5 lat.

 

Większość imamów pochodzi z Turcji a wielu z nich nawet nie zna języka niemieckiego. Minister Edukacji Annette Schavan powiedziała, że islamskie centra mają ogromne znaczenie dla muzułmańskiej społeczności. Wielu analityków uważa jednak, że muzułmańskie centra przyczynią się do rozpowszechniania i przenikania islamu do systemu uniwersyteckiego. W Tybindze trzech profesorów musiało zapewnić islamską radę doradczą, że są praktykującymi muzułmanami.

 

Ponadto pojawiają się obawy, że konserwatywne grupy islamskie będą wywierać swój wpływ na nauczanie i badania. W Tybindze znajdują się obecnie tylko dwaj niezależni eksperci, natomiast kolejnych pięciu należy do grup takich jak Turecko-Islamska Unia ds. Religii (DITIB), która jest związana z rządem Turcji. Premier tego kraju, Recep Tayyip Erdogan, posługuje się unią DITIB aby sprawować kontrolę nad 900 meczetami w Niemczech oraz zapobiec integracji tureckich imigrantów ze społeczeństwem niemieckim.

 

W 2008 roku premier Erdogan, przemawiając na niemieckim stadionie powiedział, że asymilacja muzułmanów w niemuzułmańskim społeczeństwie jest "zbrodnią przeciwko ludzkości". Co więcej, na początku roku 2013 na spotkaniu z niemieckim Ministrem Spraw Wewnętrznych Hansem-Pietrem Friedrichem, Erdogan oznajmił, że wymagania Berlina co do integracji i znajomości języka niemieckiego przez tureckich imigrantów są "łamaniem praw człowieka".

 

W temacie nauczania islamu nie można oczywiście zapomnieć o Wielkiej Brytanii. Od 2014 roku w szkołach podstawowych i średnich pojawi się obowiązkowy przedmiot, jakim jest historia islamu. Pomysł pojawił się po tym, jak doszło do morderstwa na brytyjskim żołnierzu w Londynie. Brytyjski rząd postanowił w ten sposób walczyć z "bezpodstawną islamofobią", zresztą kłamstwa na ten temat nadal są systematycznie powtarzane.

 

Poważnym problemem w Wielkiej Brytanii są również więzienia, w których aż roi się od muzułmanów. Brytyjscy skazańcy są przez nich bici, poniżani, zmuszani do czytania literatury muzułmańskiej oraz formalnego przyjęcia islamu i wyrzeczenia się innych religii. Jedyną drogą do uwolnienia się od terroru jest uznanie tej religii, co wiąże się jednocześnie z przyjęciem nowonawróconego w swoje kręgi oraz chronieniem go przed innymi. Problem zauważyli nawet strażnicy więzienni.

 

Jak wspomniano wcześniej, kraje europejskie mają nadzieję na utworzenie czegoś w rodzaju "europejskiego islamu". Okazuje się, że już teraz pojawiają się pewne problemy w programie nauczania w Holandii i Belgii. Politycy chcą rozwijać "umiarkowany" islam, sponsorowany przez państwo, jednak lokalni przywódcy muzułmańscy nalegają aby uczono autentycznego i prawdziwego islamu.

 

 

 

 

Źródło: http://www.gatestoneinstitute.org/3932/islam-europe-education

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika anonim

Jak przyjdą po Polskę, to

Jak przyjdą po Polskę, to najpóźniej 2 dnia stracą cały ekwipunek, następnie napadną ich dresy i mohery. No, oczywiście, jeśli będą chcieli przejąć takie dziurawe truchło, jakim jest teraz niestety obecnie nasz kraj.

Portret użytkownika nikt ważny

Wkrótce i tak zacznie się

Wkrótce i tak zacznie się trzecia wojna światowa i ci wszyscy ludzie tam w tej uczelni przejdą do historii w któtkim rozbłysku jak i gdzie indziej. Islam jak widać po jego  czynach na całym świecie będzie mordował miliardy istnień za pomocą głowic atomowych i innej broni masowej zagłady. Skąd ją weźmie ? Przeciez to oczywiste. Skoro w Pakistanie ukrywano Bin ladena a Pakistan posiada bróń atomową więc nie trudno bedzie talibom czy innym za faktycznie być może wysoką cenę zabitych w akcji przejąć tą broń. Zwłaszcza że oni są pełni pogardy dla życia doczesnego bo jak sami mówią tylko w świecie duchowych Allacha będą wyzwoleni i obecny byt nic dla nich nie znaczy. Taką wyznają filozofię. Więc każdy inny człowiek żyjacy na Ziemi jest potencjalnym wrogiem , którego jak głoszą należy zabić. Nawet NostrAdamus przewidział lub po prostu znał przyszłość, powiedział opisał że islam opanuje znaczną część świata głównie za pomoca broni masowej zagłady. a więc nie należy się przejmowac tym co nieuchronne i musi nadejść. vByle się żywcem nie dać i również zabić jak największa liczbę fanatycznych agresorów w razie takiej konieczności. Obama oczywiście jak jego imię wskazuje Barak i np. Mubarak Egipski może miec z tym coś wspólnego lub zupełnie odwrotnie nieudolnie jednak przeciwdziała. Polecam  Forum-   http://kodczasu.pl

Portret użytkownika greani

moim zdaniem jesli chodzi o

moim zdaniem jesli chodzi o jakakolwiek religie moze byc ale nie powinna przerastac kultur narodowych pomijajac zboczenia i ociemnialosc narodu dla ktore wlasnie jest stworzona.nie neguje ale nie powinna miec miejsca w zyciu codziennym gdyz nie wszycy chca o tym mowic i tez nie sa wrogami innych gdyz zyja jak ja . to co widze i otrzymuje ma dla mnie wieksza wartosc jak religia gdyz z niej nie mam nic poza czasem straconym na cos czego nei ma nie widac i nie mozna dotknac a i tez nie da sie z tego zyc.na tym zarabiaja tylko instytucje i wpychaja sie do prawa i do zycia ludzi a to nie jest smaczne.niejeden z was lubi sie napic pobzykac potanczyc i pobluznic wiec kazdy znajdzie cos  co mu najwyrazniej mowi nie powinienem byc tym za kogo sei uwazam bo zyje inaczej .tylko wmawianie sobie ze jestem katolikiem bo inni tez sa  bo pojde do kosciola bo inni chodza albo bede sie udzielac bo tam jaa tansze wcieczki . dla mnei to nioe sa ludzie wierzacy serio to komedia.ja nie lubie grac w filma i brac udzialu w widowiska jak to robia np : w czestochowie bradzo wierzacy widac na you tube .jakie ciekawe texty nawet sam bym na taki nie wpadl.he he zrezsta o czym mowic pisze wszedzei ale i tak nikt tego prawie nie czyt aa tyle osopb co tutaj wchodzi i nie czyta wypowiedzi innych  o tyle mniej zyje ze swiadomoscia wiary w boga ktorego nigdzei nie ma nie bylo i nie bedzie to jest tylko wymysl a biblia jak gdzies tutaj wyczytalem z jednego txtu niestety pomylil sie kolega gdyz muzulmanski testament jest to pierwszy testament czyli najbardziej wiarygodny. tylko jak to czlowiek potrafi go interpretowac na swoj sposob .i tego nei da sie zmineic ja nie neguje ich religii wrecz przeciwnie ma w moich oczach wieksza wartosc jak chrzesciajanizm (evangelici, katolici, prawoslawni) gdyz jest wiara pierwszej kategorii a nie jak chcrzesciajnizm + mordobicia  bluznierstwa blawochwalstwa, rzez wna przelomie juz chyba 14 wieku (inkwizycja - ktora zaczeto ludziom wmawiac ze byly to kombinacje przeciwnikow religii- dziwne ze byli ksiedzami) tak bylo i koniec. a te 4 biblie nowe w polsce kazda inna bez jaj poczytajcie sobei jakbyscie czytali dziennik ustaw wtedy przekonacie sie ze to tylko polityka a jezus nie byl swietym tylko zwyklym madrym gosciem ktory dokladnie znal 1 testament i go wykorzystywal do walki politycznej z rzydami , a to ze w owych czasach sposob pisania byl bardziej bajeczny jak w dzisiejszych bajka  stad tez tak to wyglada.milego dnia.

Portret użytkownika paczemnacie

Tak narzekacie na ten Islam,

Tak narzekacie na ten Islam, jakby niewiadomo co wam zrobił... religia jak każda inna... ma dziwactwo w postaci dżihadu, może ma za mało szacunku dla kobiet, ale mimo wszystko zakazuje ku_re_st_wa jakiego mamy pełno w naszych pięknych europejskich krajach, pokazuje oddanie swojej wierze... Jak w każdej wierze są elementy dobre i złe.
Więc spójrzmy na to z innej perpektywy, bo kto zaczął nauczać mieczem i krwią ludzką, jedyną wspaniałą religię? Na dobrą sprawę nasza tożsamość słowiańska została również zdeptana i uznana za pogaństwo. Miliony ludzi zabijanych w średniowieczu "za podejrzenie" o herezję. Podejrzenie mogło paść kiedy wielmożnemu się zażyczyło - bo np. "mu nie dała"...
Otwórzcie oczy, udajecie tych co wiedzą i widzą więcej od reszty "plebsu" z przed telewizora, a reagujecie równie głupio na hasła o Islamie jak babetki widzące rozpuste w  "pamiętnikach z wakacji"... 
A może właśnie dzięki temu wymieszaniu ludności unikniemy wojny na terenie Europy? Jest tutaj ludność ze wsząd wszelki masowy atak może ugodzić w wiele nacji naraz...  
Nikt siłą nie narzuca ich wiary w Europie, kto chce pójdzie do meczetu, a reszta ma to w czterech literach. Wystarczy że te bogatsze kraje ograniczyłyby socjal dla leniwych i ten tak zwany problem muzułmański sam by się rozwiązał w mgnieniu oka. Skoro tego nie robią to znaczy że nie widzą problemu w Islamie, - ba nawet wręcz przeciwnie - bronią ich, wiedzą że lepiej jest zjednać tych ludzi ku sobie, a "plebs" niech dalej szczeka, nie ma takiego poglądu na sytuacje co rządzący danym krajem. Nie można wszystkich ludzi wrzucać do jednego worka, przecież to że jesteś Polakiem nie oznacza że jesteś złodziejem! Większość z nich (muzułmanów) ucieka w pogoni za lepszym życiem - skąd my to znamy? widzę że wypisują tutaj ludzie również z poza Polski, mimo iż wyjechali, wiary pewnie nie zmienili, kulture osobistą zachowali, językiem ojczystym również się posługują (chocicażby pisząc na tym forum). To się nazywa wolność wyboru miejsca zamieszkania, nie doszukujcie się spisku... bo to się robi chore i bardziej przypomina obsesję niż poważne rozważania.

Portret użytkownika AmazeAmidst

Popieram Zyje w miescie

Popieram
Zyje w miescie wielokulturowym w Europie. Sytuacje konfliktowe z udzialem ludzi wyznajacych islam sa na pozadku dziennym. Jest trudno zyc w takim miescie. Czasami mozna odniesc wrazenie, ze zwykle przepraszam tym ludziom nie wystarcza.
Dzisiaj moja sasiadka biala, starsza pani z pieskiem na smyczy, przechodzila swoim korytarzem, aby dostac sie do mieszkania. Kobieta wyznajaca islam (mozna to poznac po ubiorze) z dwojka dzieci zaczela na nia krzyczec, ze jej pies obwachal jej dziecko kiedy babcia z pieskiem wchodzila do mieszkania???   A co robila tam kobieta z dziecmi? Ano. Mocowala wozek dzieciecy przypinajac go do barierki lancuchem na babcinym korytarzu. Wedlug zasad, kobieta nie moze mocowac na babcinym korytarzu wozka, bo jest to dla babci wyjscie ewakuacyjne w razie pozaru.
Na koniec pragne powiedziec, ze w islamie pies jest brudny i jest to zwierze nieczyste.
Opinii mozna miec wiele na temat takiej sytuacji, ale jest to rzeczywistosc, ktora otacza zwyklych ludzi.

Portret użytkownika Poko

Ja widze na codzien jak

Ja widze na codzien jak islamisci sie integruja na kursach jezykowych, ktore oczywiscie sponsoruje rzad niemiecki, ale jak zwykle z podatkow tych co pracuja. Polakow tez. Normalnie za miesiac placi sie 160 Euro, ale nie oni. Przychodza posmiac sie, na kawe, zapalic, no i na ich nieszczescie ponudzic sie. Nie maja ksiazek, zeszytu, o czyms do pisania nawet nie mysla. Ale za to kazdy ma komorke i zabawe przednia. Nauczyciele boja sie ich, bo sa agresywni i bezczelni. Kobity, ktore uczeszczaja na kursy to dobrze po piedziesiatce. Niestety pachniec to one nie pachna, i nawet ich mezczyzni wypadaja przy nich lepiej. Chodza na te kursy w kratke, albo wcale i jakos nie przejmuja sie tym, ze moga niezdac egzaminu. A jak maja sie przejmowac jesli oni za to nie zaplaca ani centa? Ja nie wiem kto wymyslil ta integracje z nimi. Co roku jest ich co raz wiecej i jeszcze co roku ta liczba podwaja sie przez narodziny dzieci. Ludzie ze wschodniego bloku sa w wiekszosci wyksztalceni, przy nich ktos kto ledwo zdal zawodowke jest geniuszem. Ale co z tego jak Libijczycy, pakistanczycy, syryjczycy sa uprzywilejowani? Chyba tylko 20% z nich pracuje.
A najgorsze jest to, ze mlodziez europejska rowna do tych leni i obibokow. W szkolach zadnej dyscypliny, zadnego posluchu. Jak w Belinie wydzielono klase dla lepszych uczniow, w ktorej wyszlo, ze tylko Europejczycy sa dobrzy, to posadzono szkole o dyskryminacje. Jakos nie pojmuja, ze ich dzieci zanizaja poziom. Czy im nie mozna jasno powiedziec, ze tu jest Europa i maja przyjac nasze standarty? Tu nie powinni miec nic do gadania i zadnych ulg. Kazdy orze jak jest ustalone, a jak sie nie podoba to wypad.
Sa jednostki "normalne" i tacy ludzie maja naprawde szacunek innych. Niech sie modla jak chca i gdzie chca, ale nie mozna dopuscic by urzednicy-nauczyciele bali sie ich. To juz zly sygnal.

Portret użytkownika greani

jestem w niemczech ponad 23

jestem w niemczech ponad 23 lata i niestety sam wiem jak zarabiaja islamisci  i nie mow ze pracuja wiekszosc nie pracuje robia sobie dzieci i siedza na socjalach w domach jak i na sklepach widac napisy po arbsku bez jaj nikt ich tutaj nie chce , rozmawiaja w domach po arabsku i mysla po arabsku - nie lubia europejczykow a polki zreszta same zasluzyly na takie a nie inne traktowanie jak latwe dzi... ,a to wyrobily wlasnie polki przyjezdzajace na sezonowe prace. inni jak my co tutaj zyjemy maja ich dosyc.a jesli chodzi o szkoly wiekszosc z nich nie ma nawet gimnazjum ukonczonego.ponad 5 milionow jest ludzi w niemczech co nie potrafi mowic i pisac po niemiecku .taki jets przyklad prawdziwy.prawda jest jak napisales ze przyklad z nich wlasnei biora europejskie dzieciaki czyli jednym slowem psuja nam wszystkim to co bylo kiedys ze kazdy mial minimum zawodowke.JA MOWIE STOP TO NIE SA LUDZIE KULTUROWO PRZYGOTOWANI DO ZYCIA W EUROPIE.moze tylko nie 20% ale 5 % sa to normalni ludzie ale w wiekszosci ci ktorzy sie tutaj urodzili.bardzo duzo kretaczy oszustow zlodziei i handlarzy narkotykami .czesc z nich tylko potrafi sie ustawic.porownuja jezyki ich jezyk zawiera tylko 4 tysiace slow co nasz ponad 96 tys  a to daje do myslenia jak duzo nasze dzieci musza sie w zyciu w szkole uczyc . tak samo jest z wyksztalceniem w turcjii szkolnictwo hehe ludzie nasza zawodowka to ich ukonczone studia. sa na tym samym poziomie jak i w niemczech nasze technikum porownane do niemieckich studiow. te same poziomy mimo tego ze niemcy maja tez duzo bo ponad 74 tys slow .jesli chodzi o polsa integracje w niemczech jest w lepszym jak zadowalajace kierunku .islamiscinie maja szans .tak jest chodza po 5-10 po ulicach zamiast sie uczyc i patrza co ukrasc  bo tylko z tego zyja .dlaczego tak jest w swoich krajach skad pochodza dostaliby za cos takiego po 25lat lub dozywocie lub tez kare smierci ale tutaj za takie wykroczenie do 8 lat  . czlowiek co pracuje i powinie mu sie noga o jednego centa moze liczyc na 3 -5 lat. i to jets niesprawiedliwe ale niemcy wola jesli chcesz zakladac firme to super jesli sie meldujesz super tylko musisz uwazac - dlatego sa bogaci bo duzo ludzi podjelo prace za 1 euro  tzw mini job i na tym dobrze wyszli jest prosty rachunek 30 € od paru milionow miesiecznie zatrudnionych daje duzy zysk w polsce nie potrafia nic  i dlatego mlodzierz ucieka i bedzie tak ze naprawde juz tam nie bedzie nikogo kto moglby pracowac a ten co zostanie bedzie mocno kasowac ludzi.polska nie ma cen uregulowanych bynajmniej zblizonych do siebie  kazde miasto inne ceny. w polsce powinni ludzie szukac tanszych wykonawcow a nie kierowac sie tym jak bylem w polsce i jakis architekt ktory zrobil papiery w usa  mi drygowal i to beznadziejnie nie mial pojecia .zreszta to juz inny temat.

Strony

Skomentuj