Wywiad USA twierdzi, że Korea Północna zwiększyła produkcję paliwa jądrowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że Korea Północna może po raz kolejny próbować oszukać Stany Zjednoczone w kwestii rezygnacji ze swojego programu nuklearnego. Choć Kim Dzong Un wielokrotnie dawał do zrozumienia, że przystaje na rozbrojenie, amerykański wywiad wskazuje na zwiększenie produkcji paliwa jądrowego w tajnych ośrodkach.

 

Jeśli informacje wywiadowcze, na które powołują się anonimowi urzędnicy z USA są prawdziwe, Korea Północna zwiększyła produkcję wzbogaconego uranu na przestrzeni ostatnich miesięcy i próbuje ukrywać swoją działalność przed Stanami Zjednoczonymi. Nie wiadomo, w jakiej sytuacji Korea Północna zdecydowała się na zwiększenie produkcji, czy wykorzysta to dla odniesienia większych korzyści podczas przyszłych negocjacji, czy może zwyczajnie próbuje oszukać Amerykanów

Porozumienia zawarte między Kim Dzong Unem a Donaldem Trumpem są bardzo kruche i w zasadzie nie są zobowiązujące. Składają się głównie z samych obietnic, dotyczących rozbrojenia Korei Północnej z rakiet balistycznych i broni nuklearnej. Jednak Trump podjął już szereg decyzji, aby zadowolić północnokoreańskiego lidera – między innymi zawiesił przyszłe manewry wojskowe.

Tymczasem jego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton powiedział w niedzielę, że likwidacja programu atomowego może dobiec końca już w ciągu jednego roku. Stany Zjednoczone mają już przygotowane plany rozbrojenia, choć mają pełną świadomość tego, że w przeszłości Korea Północna dużo obiecywała, ale nic nie zrobiła, a nawet skorzystała z pomocy państw zachodnich.

 

Część amerykańskich ekspertów od samego początku wskazuje, że Donald Trump jest zbyt naiwny, jeśli wierzy, że obce państwo, które w dodatku jest chronione przez Chiny i Rosję, dobrowolnie zrezygnuje z programu jądrowego i balistycznego, nad którym pracowało przez wiele lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alojzy

W dane opublikowane na

W dane opublikowane na podstawie danych jakiegokolwiek wywiadu ( a już szczególnie ussańskiego: do dzisiaj nie znaleźli "broni masowego rażenia" w Iraku) nie należy wierzyć nawet wtedy gdy powiedzą która jest godzina.

Portret użytkownika hyh

Jak to jest ze  USA moze

Jak to jest ze  USA moze wytworzyc 1,5 kg plutonu na rok do rakiet kosmicznych , ktory jest uzywany do reakcji w przypadku nuki ze zubozonym uranem , ktorego jest wiecej a chwala sie ze maja tyle atomowek Rosja to samo..

i teraz KIM.. to skad oni biora ten pluton ? i w jakiej ilosci sa zasoby ziemskie skoro do budowy bomby atomowej potrzeba 10 kg plutonu ?

 

Portret użytkownika alojzy

"wytworzyc 1,5 kg plutonu na

"wytworzyc 1,5 kg plutonu na rok do rakiet kosmicznych"

Aż tyle potrzeba do rakiet kosmicznych?! Ale chyba nie do napędu?

"ktory jest uzywany do reakcji w przypadku nuki ze zubozonym uranem"

Bomba atomowa ze zubożonego uranu startowana plutonem?! Ja to by miało zadziałać?

"to skad oni biora ten pluton "

z reaktorów elektrowni jądrowych np. takiego jaki wykrzaczył się w fukuszimie.
 

Portret użytkownika dd

Może taki scenariusz:

Może taki scenariusz:

Kim wciska ciemnotę Donowi żeby zyskać na czasie i uśpić przeciwnika przed ostatecznym atakiem?

Trudno sobie wyobrazić dlaczego Korea miałaby zrezygnować z własnego zabezpieczenia.

Skomentuj