Wysypka na palcach może być mniej powszechnym objawem COVID-19

Kategorie: 

Źródło: tg

Zaczerwienienie, stan zapalny i swędzenie palców stóp są objawami, które lekarze ostatnio widzieli u pacjentów z COVID-19.

 

Najczęstszymi objawami koronawirusa są gorączka, suchy kaszel i duszność. U niektórych osób choroba może przebiegać bezobjawowo. Coraz częściej specjaliści zaczęli zauważać mniej powszechne objawy, w tym utratę węchu, wymioty, biegunkę i różne problemy skórne.

 

W jednym badaniu dermatolodzy zbadali dane 88 pacjentów z COVID-19 i stwierdzili, że jeden na pięciu cierpiał na chorobę skóry. Na ciele występowały przede wszystkie czerwone wysypki. W innym przypadku lekarze zgłosili 375 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, którzy skarżyli się na zmiany skórne podobne do ospy wietrznej lub obrzęku stóp.

 

Według ekspertów z pięciuset przypadków uszkodzeń skóry, które zgłoszono od końca marca, około połowa to plamki na palcach u stóp, podobne do tych, które występują podczas odmrożenia.

 

Dla niektórych osób z COVID-19 jest to pierwszy lub nawet jedyny objaw zaobserwowany podczas infekcji. Niektóre osoby zauważają problem z palcami u nóg kilka tygodni po pojawieniu się bardziej powszechnych i poważniejszych objawów COVID-19.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika axell69

nie komentować  idiotów 

nie komentować  idiotów  znwców  wschodów i zachodów  i innych Q   lub  insztalatorów  i skończy się  inwazja ZnZ    na  virusa  jak i zysk z reklam , jest  od groma  mądrych portali  które  nie wdają się  w czerpanie  zysków  z kilknięć , oczywiście proszą o  wpłaty   jednak nie wciskają reklam w OCZY   i głupot  takich jak tu ......... ostatnio   robi się coraz   durniej , a to psy  a to  nietoperze  a to coś  innego . Moim zdaniem   roznościelami  głupoty  i   dalej niezrozumniałego idiotyzmu  to WY , od  admina  po adminów  trzech (jak króli )  do ostatniego  arta .Do tego nędzne proszenie  o datki w czasach gdy blokowanie internetu  i niezależnych  stron .......nieZależne   strony  są blokowane  po za tą oczywiście pro  szydowską 

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.