Wysyp obserwacji obłoków srebrzystych na całym świecie

Kategorie: 

Obłok NLC widziany 4 lipca nad Norwegią - Źródło: twitter/ Morten Ross

Od kilku tygodni pojawia się wiele doniesień na temat blasku, jak da się zobaczyć po zachodzie Słońca. Naukowcy tłumaczą to zjawisko jako Noctilucent Clouds, czyli Obłoki Srebrzyste, że rodzaj chmur piętra wysokiego, które świecą odbitym światłem słonecznym jeszcze po jego zajściu.

 

Obserwatorzy nieba w całej Europie zwracają uwagę na wzrastająca ilość obserwacji tak zwanych obłoków NLC. Szczególnie zaskakujące jest to, że do obserwacji tych niezwykłych chmur dochodzi coraz częściej.

Źródło: Twitter/ @epiccosmos /autor: Jorge Sereno /Middelburg/Holandia

Z doniesień historycznych wynika, że pierwsze takie obłoki widziano po wybuchu wulkanu Krakatoa pod koniec XIX wieku (1885r.), ale to trwa do dzisiaj, więc wytłumaczenie musi być inne.

 

Niektórzy sugerują, że pojawianie się coraz większej ilości takich jaśniejących po zmroku chmur jest jakaś aktywność człowieka, albo natury. Prawdopodobnie jest to w jakiś sposób związane z gwałtownym rozwojem światowego lotnictwa. Nauka nie potrafi jednak odpowiedzieć na te pytania w sposób ostateczny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika valinor

 panie Kostek wytlumacz pan

 panie Kostek wytlumacz pan te obrazki
 a moze uwazasz pan ze to sa samoloty agralne?
zjawsko geoinzynieri i tzw cloud seeding istnieje od dziesiatkow lat i stosowane bylo jeszcze przez sowietow a ten kto temu zaprzecza musi byc chyba rzadowym trolem posadzonym wlasnie po to zeby siac zamet i dezinformacje i tu nie chodzi o panska wiedze na tematy awiacyne.
 
 
ps: ignorancja jest gorsza od faszyzmu

Portret użytkownika Admirał

Co znowu dziwnego jest w tych

Co znowu dziwnego jest w tych obłokach?? Kurde czego by tu nie wkleić to odrazu jak grzyby po deszczu pojawiają się komentarze o tajemniczych opryskach. Z tego wynika, że na świecie wogóle nie powinno być chmur. No bo tak: stratus - oprysk, nimbostratus - oprysk, altostratus - oprysk, cirrus - HAARP, cirrostratus - oprysk, cumulonimbus z piorunami - HAARP+oprysk, altocumulus lenticularis - oprysk, stratocumulus - oprysk. Jak widać zawsze odpowiedź jest ta sama a wymieniłem kilka najbardziej pospolitych chmur. Nie pojmuję jak można łykać te bzdury o opryskach gdy opisy tych zjawisk są na wyciągnięcie ręki.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Admirał

pako1205 napisał: To normalny

pako1205 wrote:

To normalny efekt przy zrzucie wody w słonecznym otoczeniu.Nie ma w tym nic odbiegającego od normy,rozpylona woda rozczepia białe światło i efekt,jak na fotce.

I co się dziwisz??! Dzięki twoim wywodom i głupotach o globalnym spisku ludzie boją się nawet szybowca zrzucającego balast. Gratulacje!

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika ojeju...

"takie samo zjawisko

"takie samo zjawisko wielokrotnie mam gdy szlauchem podlewam krzewy  w ogrodzie..."
 A gdzie ty masz ogród? I w dodatku tym swoim "szlauhem" możesz trawkę na 0,5 m podlewać...pod murkiem ogrodzenia swego szefa z dwiema belkami

Portret użytkownika Bender

 To ''Amelinium'' sie tak

 To ''Amelinium'' sie tak pieknie mieni rozpylane wszem i wobec razem z innymi zwiazkami chemicznymi. Depopuluja? Czy ratuja atmosfere? Oto jest pytanie...;) Depopuluja z syjonistycznym przytupem, a atmosfera na salonach homoseksualna...

Strony

Skomentuj