Wystarczy usunąć jeden gen aby człowiek żył o 60% dłużej

Kategorie: 

Źródło: Flickr/NIH Image Gallery/CC BY 2.0
Po wielu latach badań naukowcy ze Stanów Zjednoczonych odkryli metodę, która zapewni człowiekowi długowieczność. Badacze zidentyfikowali konkretny gen który można usunąć z organizmu, co pozwoli wydłużyć jego życie aż o 60%.

 

Odkrycia dokonano w kalifornijskim Buck Institute for Research on Ageing oraz na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Badania trwały w sumie aż 10 lat - uczeni do swoich eksperymentów wykorzystali ponad 4,5 tysiąca szczepów drożdży i usuwali poszczególne geny aby wykryć te, które mają wpływ na starzenie się. Ostatecznie udało się zidentyfikować 238 takich genów.

 

Naukowcy zwrócili szczególną uwagę na jeden konkretny gen - LOS1 - który wpływa na spożycie kalorii i ma znaczący wpływ na długowieczność komórek drożdży. Jego usunięcie powoduje wydłużenie życia o 60%. Zresztą już od dawna wiadomo, że samo ograniczenie spożycia kalorii jest kluczem do dłuższego i zdrowszego życia.

 

Większość odkrytych genów jest obecnych u ssaków. Naukowcy mają nadzieję, że po ich usunięciu ludzie będą mogli żyć dłużej, jednak na dzień dzisiejszy autorzy badań nie planują prowadzić takich eksperymentów na człowieku. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Cell Metabolism.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/usuniecie-jednego-genu-pozwoli-radykalnie-wydluzyc-zycie-czlowieka

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

Michał Tombak w swoich

Michał Tombak w swoich książkach pieknie opisał nasz wiek i co go skraca .podał tez metody oczyszczania organizmu z toksyn ,które sam stosuje tak jak wielu ludzi na świecie .Pieknie wytłumaczył że nasze ludzkie ciało teraz mzoesz zyc 120-150lat z zachowaniem pewnych umiejętności spozywania i dobeirania pokarmu i to nie ejst nic nowego ze taki wiek jest do osiagniecia ,jednak po zmianach na ziemi wiek zostanie wydłuzony autmatycznie poniewaz zmienia sie nasze dna (co potwierdzili anukowcy) zniknie chemia w powietrzu ,na ziemi ,nawozy itd ,nast api powrót do natury która sie sama oczysza teraz ,nastapi zmiana pokarmu i przejdziemy wszyscy na posiłki zdrowe roslinne z dodtakiem ryb wiec znikną trucizny ,stres ,niewolnicza praca i cały ten bałagan który nam nie słuzy ,jednak teraz mozna spokojnie wydłuzyc sammeu swój wiek ,zreszta tak jak bylo zawsze zachowując podstawy spozywania pokarmów no i wymaga to troche pracy ,ci co mieszkaja na wsi mają o wiele prosciej i łatwiej ,w miescie lenistwo i wygoda powoduje jedzenie truzizn i skracanie sobie zycia .Ale dobrze ze to wszytko sie pieknie zmienia .

Portret użytkownika zxc

Nasze tymczasowe ciało

Nasze tymczasowe ciało ludzkie może mieć dobrą kondycję do 800-850 lat. (udokumentowane są przypadki ludzi w Chinach lat 300, 320 i 600 - poszukacie w internecie to znajdziecie) Na tyle jest zaprojektowane. Co szok i niedowierzanie ?, nie szkodzi, prawda widać nie dla wszystkich .
Wystarczy zablokować mechanizm i uruchomić inny aby proces błędów RNA tworzących się z czasem bym minimalny. Kluczem jest nano iryd i nano złoto o wielkości około 1 do 4nm, no i nie trzeba tego pić litrami :), a także później odpowiednia "zmiana" własnego DNA w 12 włóknowy, co jest możliwe ale z czasem......., a ponieważ jak kolega napisał wyżej masy spożywają trutki i żyją w syfie elektromagnetycznym więc i powłoka się niszczy szybko.

ps. to był się ZUS w kraju ucieszył co, jak tak byście 650 lat pracowali ... ?

Portret użytkownika bogdan4957

Też uważam że jesteśmy tylko

Też uważam że jesteśmy tylko skorupą przechowywującą tymczasowo energię o nie pojętej dla nas mocy.Nasze ciało jest ograniczeniem z jej korzystania w innych warstwach wymiarowych i utrudnia zrozumienie wszechświata oraz istnienia w innych nteligentnych bytach.Jest,inaczej mówiąc pospolicie,więzieniem i ograniczeniem jak dławik ograniczający możliwość pełnego wykorzystania swoich ukrytych pod powłoką cielesną zasobów,dla naszych prawdziwych możliwości i naszego prawdziwego przeznaczenia.

asenizator

Portret użytkownika siewcaplew777

  Chore zapędy tą

  Chore zapędy tą długowiecznością. Kto nie daje miejsca śmierci w swoim życiu, ten nie zasługuje na nie.
(nie mam już cierpliwości z logowaniem... Podpowiedzcie mi czemu tu się tak p...doli? Za każdym razem problem)

Strony

Skomentuj