Wystarczy usunąć jeden gen aby człowiek żył o 60% dłużej

Kategorie: 

Źródło: Flickr/NIH Image Gallery/CC BY 2.0
Po wielu latach badań naukowcy ze Stanów Zjednoczonych odkryli metodę, która zapewni człowiekowi długowieczność. Badacze zidentyfikowali konkretny gen który można usunąć z organizmu, co pozwoli wydłużyć jego życie aż o 60%.

 

Odkrycia dokonano w kalifornijskim Buck Institute for Research on Ageing oraz na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Badania trwały w sumie aż 10 lat - uczeni do swoich eksperymentów wykorzystali ponad 4,5 tysiąca szczepów drożdży i usuwali poszczególne geny aby wykryć te, które mają wpływ na starzenie się. Ostatecznie udało się zidentyfikować 238 takich genów.

 

Naukowcy zwrócili szczególną uwagę na jeden konkretny gen - LOS1 - który wpływa na spożycie kalorii i ma znaczący wpływ na długowieczność komórek drożdży. Jego usunięcie powoduje wydłużenie życia o 60%. Zresztą już od dawna wiadomo, że samo ograniczenie spożycia kalorii jest kluczem do dłuższego i zdrowszego życia.

 

Większość odkrytych genów jest obecnych u ssaków. Naukowcy mają nadzieję, że po ich usunięciu ludzie będą mogli żyć dłużej, jednak na dzień dzisiejszy autorzy badań nie planują prowadzić takich eksperymentów na człowieku. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Cell Metabolism.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/usuniecie-jednego-genu-pozwoli-radykalnie-wydluzyc-zycie-czlowieka

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

Michał Tombak w swoich

Michał Tombak w swoich książkach pieknie opisał nasz wiek i co go skraca .podał tez metody oczyszczania organizmu z toksyn ,które sam stosuje tak jak wielu ludzi na świecie .Pieknie wytłumaczył że nasze ludzkie ciało teraz mzoesz zyc 120-150lat z zachowaniem pewnych umiejętności spozywania i dobeirania pokarmu i to nie ejst nic nowego ze taki wiek jest do osiagniecia ,jednak po zmianach na ziemi wiek zostanie wydłuzony autmatycznie poniewaz zmienia sie nasze dna (co potwierdzili anukowcy) zniknie chemia w powietrzu ,na ziemi ,nawozy itd ,nast api powrót do natury która sie sama oczysza teraz ,nastapi zmiana pokarmu i przejdziemy wszyscy na posiłki zdrowe roslinne z dodtakiem ryb wiec znikną trucizny ,stres ,niewolnicza praca i cały ten bałagan który nam nie słuzy ,jednak teraz mozna spokojnie wydłuzyc sammeu swój wiek ,zreszta tak jak bylo zawsze zachowując podstawy spozywania pokarmów no i wymaga to troche pracy ,ci co mieszkaja na wsi mają o wiele prosciej i łatwiej ,w miescie lenistwo i wygoda powoduje jedzenie truzizn i skracanie sobie zycia .Ale dobrze ze to wszytko sie pieknie zmienia .

Portret użytkownika zxc

Nasze tymczasowe ciało

Nasze tymczasowe ciało ludzkie może mieć dobrą kondycję do 800-850 lat. (udokumentowane są przypadki ludzi w Chinach lat 300, 320 i 600 - poszukacie w internecie to znajdziecie) Na tyle jest zaprojektowane. Co szok i niedowierzanie ?, nie szkodzi, prawda widać nie dla wszystkich .
Wystarczy zablokować mechanizm i uruchomić inny aby proces błędów RNA tworzących się z czasem bym minimalny. Kluczem jest nano iryd i nano złoto o wielkości około 1 do 4nm, no i nie trzeba tego pić litrami :), a także później odpowiednia "zmiana" własnego DNA w 12 włóknowy, co jest możliwe ale z czasem......., a ponieważ jak kolega napisał wyżej masy spożywają trutki i żyją w syfie elektromagnetycznym więc i powłoka się niszczy szybko.

ps. to był się ZUS w kraju ucieszył co, jak tak byście 650 lat pracowali ... ?

Portret użytkownika bogdan4957

Też uważam że jesteśmy tylko

Też uważam że jesteśmy tylko skorupą przechowywującą tymczasowo energię o nie pojętej dla nas mocy.Nasze ciało jest ograniczeniem z jej korzystania w innych warstwach wymiarowych i utrudnia zrozumienie wszechświata oraz istnienia w innych nteligentnych bytach.Jest,inaczej mówiąc pospolicie,więzieniem i ograniczeniem jak dławik ograniczający możliwość pełnego wykorzystania swoich ukrytych pod powłoką cielesną zasobów,dla naszych prawdziwych możliwości i naszego prawdziwego przeznaczenia.

asenizator

Portret użytkownika siewcaplew777

  Chore zapędy tą

  Chore zapędy tą długowiecznością. Kto nie daje miejsca śmierci w swoim życiu, ten nie zasługuje na nie.
(nie mam już cierpliwości z logowaniem... Podpowiedzcie mi czemu tu się tak p...doli? Za każdym razem problem)

Portret użytkownika Mikki

Od 7 lat trenuję kulturystykę

Od 7 lat trenuję kulturystykę i wiele razy słyszałem, że kulturyści żyją krócej ponieważ spożywają ogromne ilości jedzenia. Faktem na pewno jest to, że dieta wysokokaloryczna jaką właśnie stosują kulturyści np. w okresie budowy masy nie jest zdrowa.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Kiedy ja trenowałem

Kiedy ja trenowałem kulturystykę jadłem wyłącznie 1 kg tatara wołowego i wypijałem 20 jaj dziennie. Nic więcej.
Dzisiaj mając 66 lat przepływam 25 m pod wodą bez płetw... Myśle, że do 100-ki dociagnę...

Portret użytkownika bogdan4957

To rzeczywiście godne

To rzeczywiście godne uznania.Ale myślę że sprawa przynajmniej nam znanych genów odgrywa tutaj znaczną rolę.Nie każdy może pochwalić się tak dobrą kondycją.Oby tak dalej.AMR dużo zdrowia i długich lat ci szczerze życzę.

asenizator

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Usuniecie tego genu zwiększy

Usuniecie tego genu zwiększy zapotrzebowanie organizmu na tlen. Więc zamiast wydłużyć życie człowiek się udusi z braku tlenu. Ponadto przeżycie człowieka bez tego genu będzie niemożliwe, ze względu na obecne pole magnetyczne Ziemi, które jest 20-krotnie mniejsze, niż przed Potopem...

Strony

Skomentuj