Wyspa wulkaniczna Nishinoshima nadal rośnie

Kategorie: 

Wyspa Nishinoshima - źródlo: twitter

W Japonii, w pobliżu wyspy Ogasawara, nadal rośnie mała wyspa Nishinoshima, która została utworzony przez wybuch wulkanu w 2013 roku. Od momentu powstania, wyspa wzrosła aż 11 razy.

 

Obecnie powierzchnia lądu na wyspie to 2,46 km kwadratowych. Wzrost wyspy powodu nieustająca aktywność wulkanu, który zasila przyrost Nishinoshimy. Cały czas przybiera lawy na powierzchni, co później utwardza ją, zwiększając tym samym powierzchnię wyspy.

Wcześniej informowano, że przez pewien czas obok Nishinoshimy widoczna była inna wyspa, ale później dołączyła do niej znacznie powiększając swą powierzchnię. Japońscy wulkanolodzy twierdzą, że nie ma żadnych dowodów na zmniejszenie aktywności wulkanicznej w tym regionie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj