Wyspa na Vanuatu pęka na skutek aktywności sejsmicznej

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W obrębie archipelagu Vanuatu, znajdującego się w Melanezji dochodzi do sporych pęknięć gruntu. Za ich pojawienie się naukowcy winią aktywność sejsmiczną towarzyszącą niedawnej erupcji wulkanu Ambrym znajdującego się na wyspie o tej samej nazwie. 

 

To właśnie od tej erupcji, 15 grudnia bieżącego roku, rozpoczęły się roje trzęsień ziemi. Najsilniejszy wśród nich osiągnął 5,6 stopni w skali Richtera. Według doniesień lokalnych mediów, to właśnie to trzęsienie ziemi opowiada za pękanie i podnoszenie się ziemi na Vanuatu. 

Najwięcej pęknięć zlokalozowano w południowo-wschodniej części wyspy Ambrym. Niektóre z nich przebiegają przez środek budynków. Niekiedy powstają spore wypiętrzenia fragmentów gruntu. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj