Wyspa, która pojawiła się po trzęsieniu ziemi w Pakistanie zaczyna tonąć

Kategorie: 

Wyspa Trzęsienia Ziemi na wybrzeżu Pakistanu

Kilka tygodni temu cały świat obiegła informacja, że na wybrzeżu pakistańskiej prowincji Beludżystan pojawiła się nowa wyspa. Już wtedy sugerowano, że nie będzie to trwała struktura geologiczna. Okazuje się, że rozpoczął się właśnie proces tonięcia tego nowego lądu.

 

Wspomniana wyspa zlokalizowana była w okolicy pakistańskiego lądu Gwadar i była wynikiem trzęsienia ziemi o magnitudzie 7.7 stopni w skali Richtera. Nazwaną ją po prostu Wyspą Trzęsienia Ziemi. Sugerowano, że wyspa została wzniesiona z dna morskiego poprzez oddziaływanie metanu, który zresztą cały czas wydobywał się z powierzchni wyspy.

 

Najnowsze zdjęcia satelitarne wskazują na to, że rozpoczął się proces tonięcia tego lądu. Z analiz wynika, ze wyspa obniżyła swoją wysokość w stosunku do poziomu morza o mniej więcej 3 metry. Eksperci zdołali na szczęście pobrać odpowiednią ilość materiału do badań i w przyszłości powinniśmy uzyskać więcej informacji na temat tej struktury geologicznej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika koszer umysłów

Mazowiecki nie żyje. Tak mi

Mazowiecki nie żyje. Tak mi przykro. To bohater narodowy, piewca wolności, życie oddał za demokrację. A i wielu nigdy nie zapomni mu grubej kreski. Jednym słowem wiele zrobił dla systemu i czas na odpoczynek.

Portret użytkownika Zenek

Umarła ikona żydowskiego

Umarła ikona żydowskiego gospodarczego bandytyzmu. Diabły w pielke już się cieszą mogąc się zabawiać z tym "demokratą". Pora na kolejne zgony kolejnych ludzi, ktorzy  z gębami pełnymi frazesów o wolności, równości i dobrobycie gnębia Polaków wpychając ich w systemową biede.
 
 

Strony

Skomentuj