Wysokie temperatury roztopiły najwyższy szczyt w Szwecji

Kategorie: 

Foto: Marco Klüber

Jeden ze szczytów góry Kebnekaise stracił tytuł najwyższego szczytu w Szwecji. Naukowcy ustalili, że z powodu upałów, tylko na przestrzeni lipca stracił aż 4 metry.

 

Góra Kebnekaise posiada dwa główne wierzchołki – północny i południowy. Pokryty lodem szczyt południowy przez wiele lat był najwyższym w całym kraju. Jednak z każdym rokiem tracił swoją wysokość.

 

Naukowcy obliczyli, że w lipcu, najwyższy szczyt zmalał aż o 4 metry. Spowodowane jest to oczywiście upałami, jednak naukowcy wskazują, że tempo topnienia śniegu i lodu jest nieprawdopodobnie szybkie. Dla porównania, na przestrzeni ostatnich 20 lat, południowy szczyt tracił metr wysokości rocznie.

1 sierpnia, szwedzcy badacze ogłosili, że południowy szczyt góry Kebnekaise mierzy obecnie 2097 metrów i oficjalnie nie jest już najwyższym szczytem w Szwecji. Tytuł ten otrzymał północny szczyt, który jest pozbawiony pokrywy lodowej.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz123

Księga Rodzaju 1;1:"(1) Na

Księga Rodzaju 1;1:"(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię".    Mam pytanie:   -gdzie tu jest napisane,że Ziemia i Kosmos(Wszechświat) zostały stworzone 6000 lat temu?Gdzie tu jest napisane,że Bóg stwarzał Ziemię i Kosmos w ciągu jednego dnia?Proszę o zastanawianie się nad tym,co się czyta w Biblii, a nie powtarzanie obiegowych poglądów.

Portret użytkownika SurvivorMan

Dziś XXI wieku, gdy nauka

Dziś XXI wieku, gdy nauka tyle wyjaśniła, wiara w biblijne dyrdymały... W to, że Ziemia ma 5778 lat, to po prostu kompromitacja samego siebie...
A poza tym... Nie ma czegoś takiego jak "chrześcijanin-katolik", ponieważ różnica między Chrześcijaństwem a Katolicyzmem jest zbyt duża. Możesz być albo Chrześcijaninem, albo Katolikiem, przede wszystkim z tego względu że Biblia i praktyka uskuteczniana przez KRK, wzajemnie się wykluczają.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Tak tak... Kent Hovind itp...

Tak tak... Kent Hovind itp... Zmusiłem się kiedyś do oglądnięcia 2 czy 3 tego typu "dokumentów"...
I coś Ci zdradzę: Nie ma w nich ani jednego dowodu na młody wiek Ziemi Smile A jeśli tego nie widzisz, to przeczytaj książki z zakresu sztuki perswazji i manipulacji słowem... Wtedy to pojmiesz.
Mówienie że Ziemia ma niecałe 6000 lat to plucie na chodziażby ludzi ery mezolitycznej, żyjących ze zbieractwa i łowiectwa, oraz tworzących już 10000 lat temu, zwarte struktury społeczne, zwane plemionami.
Ale ok... Przyjmijmy na chwilę że Ziemia ma 5778 lat, a wszystko co w Biblii jest napisane, jest prawdą... 
Zatem niejaki Adam i niejaka Ewa, byli stworzonymi w szóstym dniu przez Boga, pierwszymi ludźmi na Ziemi. Tak? Dobrze mówię? Potwierdź proszę...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika jolo

Daj dowód na Wielki Wybuch i

Daj dowód na Wielki Wybuch i możemy zamknąć temat. Prawda jest taka, że dowody to są w matematyce. Jeśli zakładamy, że jest Bóg i że jest On wszechmogący to mógł On to tak wszystko stworzyć, że ludziom się będzie WYDAWAŁO, że Wszechświat może mieć miliardy lat na podstawie JAKICHŚ przesłanek.

Strony

Skomentuj