Wypłata odszkodowań za pożydowskie mienie za pieniądze ze sprzedaży lasów

Kategorie: 

Internet

Według internetowej witryny Wikileaks pieniądze pozyskane ze sprzedaży polskich Lasów Państwowych miały zostać wypłacone w formie odszkodowań osobom, które utraciły swoją własność prywatną w wyniku II wojny światowej oraz w wyniku konfiskaty przez władze komunistyczne.

 

W styczniu 2009 roku ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce wyslał do Departamentu Stanu USA notatkę, w której zrelacjonował swoje spotkanie z ówczesnym marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Rozmowy między ambasadorem USA a marszałkiem Sejmu dotyczyły m.in. budowy w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej oraz kryzysu gospodarczego. Ale najciekawszą informacją jest tekst oznaczony numerem 6.

"Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in.rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by „dołożyli się do rekompensat” sprzedając państwowe lasy i nieruchomości"

Tak brzmi relacja z rozmowy ambasadora USA z marszałkiem Sejmu na temat wypłaty odszkodowań za mienie odebrane osobom prywatnym po 1939 roku. Komorowski zapewniał ambasadora USA, że Donald Tusk jest zdeterminowany, aby jak najszybciej uchwalić odpowiednią ustawę. Ówczesny marszałek Sejmu zasugerował, że dziesięcioletni plan wypłaty odszkodowań przewidywany w obecnym projekcie ustawy stanowi "mechanizm bezpieczeństwa" czyli pewien rodzaj gwarancji dla poszkodowanych.

 

Przypomnijmy, że nieco ponad tydzień temu obecna koalicja rządząca próbowała "pod osłoną nocy" dokonać zmian w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, które umożliwiłyby sprzedaż Lasów Państwowych, jeżeli wymagałoby tego "dobro publiczne". Jak widać tym "dobrem publicznym" jest według naszego rządu wypłata odszkodowań obywatelom obcego państwa, którzy w wyniku agresji Niemiec na Polskę a następnie kilkudziesięcioletniej okupacji Polski przez Związek Radziecki stracili swoją własność prywatną.

 

Ciekawe dlaczego polska władza nie zainteresuje się wypłaceniem Polsce odszkodowań za II wojnę światową? Przypomnijmy, że według wyliczeń Zarządu Rezerw Federalnych USA Polska może domagać się od Niemców odszkodowań za zniszczenia wojenne wynoszących 845 miliardów dolarów czyli około 2,738 biliona złotych. Za 845 mld dolarów można by spokojnie wypłacić należne odszkodowania nie sprzedając przy tym polskich lasów, które od dziesięcioleci są dobrem wspólnym wszystkich Polaków.

 

Źródło: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika jimmy4

"wypłata odszkodowań

"wypłata odszkodowań obywatelom obcego państwa, którzy w wyniku agresji Niemiec na Polskę a następnie kilkudziesięcioletniej okupacji Polski przez Związek Radziecki stracili swoją własność prywatną."
To jest zupełnie błędne rozumowanie. Odszkodowanie nie będzie wypłacane za mienie, którego spadkobiercy żyją (!) bo tacy mogą odzyskiwać swe (należne!) mienie przed sądem i z resztą odzyskują - niezależnie od narodowości i obywatelstwa.
Tu chodzi o mienie bezspadkowe, czy takie, którego wszyscy spadkobiercy zginęli bądź nie żyją! W takie sytuacji, w każdym cywilizowanym kraju mienie takie przechodzi na własność skarbu państwa, którego posiadacz mienia był obywatelem. W tym wypadku Żydzi ci, byli obywatelami polskimi i dlatego też ich mienie zupełnie zgodnie z prawem przeszło na własność Polski. 

Portret użytkownika Galicja

i tak zbrodniarze to

i tak zbrodniarze to Niemcy,Kreml,Żydzi i Ukraińcy.I się nie zmieniają ale dalej są nimi!Na nas Polakach!Tak było,jest i będzie.Są niezdolni do czynienia dobra.Tylko zło,chciwość,wyłudzanie i zdzierstwo jest ich udziałem!

Portret użytkownika Azzaro

A ja bym tych je**nych,

A ja bym tych je**nych, leniwych i skur***łych żydowskich naciagaczy i oszustów posłał [....], tam gdzie ich miejsce. I H.. z tym że jestem antysemita, BO JESTEM. Nie będzie chazarskie sciwerwo zabierać nam kraju. Jak się nie obudzimy i z tymi skur***lami przy władzy nie zrobimy porządku to nasze dzieci będą sługusami tych beznapletkowców. [........]

Portret użytkownika alex

V rozbiór RP w świetla prawa.

V rozbiór RP w świetla prawa. Od Niemców dostaliśmy groszowe odszkodowania i to jeszcze jako całość. Od Rosjan to już zupełnie grosze. Polacy obywatelm  obcego Pasnstwa (Żydom polskiego pochodzenia) mamy wypłacić odszkodowania w pełnej wysokości, wysprzedając całe dobro narodowe, czyli ziemie lasy itd. 
Młodemu pokoleniu Polaków długi pastwa i zobowiązania emerytalne, a obywatemom obcego panstwa dobro narodowe.
Tak postępują tylko zdrajcy i sprzedawczyki za judaszowe srebniki.

Portret użytkownika kryho62

Jastem za!!!!! Ludzie skupmy

Jastem za!!!!!
Ludzie skupmy sie wokół Stonogi poprzyjmy jego Ruch który doprowadzi do wyzwolenia Nas spod jarzma zdrajców i sprzedawczyków.Wierzcie mi że to jedyna szansa dla Nas i dla Polski.
Stańmy przy urnach wyborczych i usuńmy tych co zniewolili nasz kraj.
Chwalą się 25 lat wolności,DZIĘKUJEMY ZA TAKĄ WOLNOŚĆ.
Nasze skarby narodowe,rozkradzione lub sprzedane za złotówkę kolesiom,umowy śmieciowe,emerytury od 67roku życia,skok na kasę z OFE,żeby nadal móc zaciągać długi w MFW,a przyszłe pokolenia niech się martwią jak to spłacić, 5mln polaków na przymusowym wygnaniu,następne kilka chce wyjechać ,bo nie widzi nadzei w Polsce 
na lepsze życie.Ludzie jeżeli nie zbudujemy nowej parti która nie wygra w wyborach to nic nie zmienimy.Larum!Larum! ludzie obudzcie się z letragu, nikt za nas nie wywali tych wybrańców narodu z Wiejskiej.Oni sami nie ustapią.
 Każdy Kto choć odrobinę patriotyzmu ma w sobie, niech odpowie na ten apel ale czynnie w najbliższych wyborach,a nie pisaniem na forum jak to jest zle i że nie można z tym nic zrobic. 
SPP.to jest jedyna opcja na dziś nie ma innej alternatywy.

Portret użytkownika WJD

Recz jest taka: polskie lasy

Recz jest taka: polskie lasy mają stać się własnością państwa Izrael. Za darmo. A to jest spora połać kraju. Lasy rosną na pewnym obszarze, nad którym rodowici Polacy - tacy z dziada pradziada - mają stracić jurysdykcję. Podawany pospólstwu powód: cos tam coś tam, ble ble ble. Jak chcesz uderzyć psa, kij znajdziesz.
Zmiany własności w zapisach ksiąg wieczystych  tego obszaru Polski dokonają wybrańcy wyłonieni w wyborach. Tajnych. Tajnych ptaszku.
A następnie to już będzie po ptokach i sobie tu każdy kto zechce będzie wypisywał do czasu swoje żale. Do czasu, aż zacznie to być karalne, o co już zadbają wybrańcy wyłonieni w wyborach. Tajnych wyborach.
 
Płynie stąd taki wniosek: popierajcie zatem nadal tajne wybory ! Ta tajność to najprędszy sposób byście się skutecznie i raz na zawsze pozbyli Polski. Wyjedziecie na zmywak albo do podcierania tyłków niemieckim ssmanom, to po co Wam Polska.

Portret użytkownika Patriota

Niepokoi mnie to że kluczowe

Niepokoi mnie to że kluczowe decyzje i ustawy łącznie z próbą zmiany konstytucji która ma w przyszłości ułatwić obcemu kapitałowi przejąć dobra narodowei doprowadzić do rozbioru państwa polskiego zapadają kiedy wszyscy głęboko śpimy.Hitler napadł na polskę właśnie kiedy cała Polska była pogrążona w błogim śnie.To się właśnie odbywa teraz.Zamydlanie polakom oczu bzdetami typu uratowano psa,posłanka jadła na sali sejmowej itp.NASZ RZĄD NIRZĄDEM STOI !!!

Portret użytkownika Patriota

GDZIE SĄ

GDZIE SĄ MEDIA.RADIO,TELEWIZJA PRASA I WIELE INNYCH JEDNOSTEK LUB ORGANIZACJI KTÓRE BY WSPIERAŁY PROBLEMY POLAKÓW. (wykupione przez korupcję)

Strony

Skomentuj