Wyniki eksperymentu w CERN potwierdziły, że wszechświat nie powinien istnieć!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jedną z największych zagadek fizyki jest to dlaczego antymateria nie zniszczyła wszechświata na jego samym początku. Aby to zrozumieć, naukowcy postarali się uchwycić różnice między materią i antymaterią. Konkluzje ich badań wskazują na to, że właściwie nie ma między nimi różnicy a wszechświat nie powinien istnieć.

Wszystkie obserwacje wskazują na kompletną symetrię między materią i antymaterią, a to prowadzi do konkluzji, że według naszego stanu wiedzy wszechświat nie powinien istnieć. Taką opinię wygłosił pracujący w CERN fizyk Christian Smorra, który uczestniczy w eksperymencie BASE (Baryon-Antibaryon Symmetry Experiment) wykonywanym w LHC.

Naukowcy są zagubieni, bo spodziewali się uzyskać dowody na asymetrie cząstek materii i antymaterii. Wiedzą oni, że ta asymetria musi istnieć, ale jej nie zaobserwowano więc można założyć, że naukowcy po prostu nie rozumieją tego zagadnienia błądząc i odkrywając rzeczy, których się zupełnie nie spodziewali. Jednocześnie robią co mogą, aby rezultaty dopasować do uznawanych teorii. 

 

Antymateria, którą znamy jest przeważnie niestabilna i każdy jej kontakt z materią regularną prowadzi do jej unicestwienia powodując w tym procesie powstawanie czystej energii. Jest to najskuteczniejsza reakcja znana w fizyce.

Tak zwany model standardowy opisujący oddziaływania między cząstkami elementarnymi wskazuje na to, że w momencie wielkiego wybuchu powinny powstać równe ilości materii i antymaterii, ale gdyby tak się stało to unicestwiłyby się nawzajem pozostawiając za sobą pustkę, a nie galaktyki i planety. Jest to zatem podstawowy problem, który zamierzano rozwiązać właśnie poprzez poszukiwanie rozbieżności między właściwościami materii i antymaterii.

Urządzenia z eksperymentu BASE - źródło: Rikken Japan

W ciągu ostatnich lat prowadzono już eksperymenty z wodorem i antywodorem, które również wykazały, że nie ma zbyt wielkich różnic między atomem antywodoru, a atomem wodoru. Teraz w ramach eksperymentu BASE przeprowadzono podobne badania protonu i antyprotonu, a wyniki były bardzo podobne i nie dały odpowiedzi na nurtujące fizyków pytania, wręcz powodując powstawanie następnych.

 

Teraz czas na kolejne eksperymenty, które mogą rzucić nieco światła na tę tajemnicę i mają być przeprowadzone w ramach eksperymentu nazywanego ALFA. Wtedy dowiemy się jakie są efekty wpływu grawitacji na antymaterię i być może dopiero wtedy będziemy rozumieć troszeczkę więcej na temat początków Wszechświata, ponieważ według obecnego stanu wiedzy właściwie nie powinien istnieć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika unfaner

Wydaje mi sie, ze kazdy z nas

Wydaje mi sie, ze kazdy z nas ma cos w sobie takiego co go gryzie, wiemy w glebi siebie ze cos jest nie ta jak trzeba. Tez tak mialem, dopoki nie zaakceptowalem ze jestem oszukiwany, bo ziemia jest plaska. Od tego momentu jestem uwolniony.

Portret użytkownika prrr!

Swego czasu, gdy uznawano że

Swego czasu, gdy uznawano że teorie aerodynamiczne są już opracowane na "tip-top" okazało się że Trzmiel i wiele innych błonkoskrzydłych lata wbrew uznanym zasadom. Najwidoczniej trzmiele latały bo nie wiedziały że latać nie powinny. To chyba wystarczy by opisać poziom "rozwoju" "nauki" nadal negującej ideę Czynnika Sprawczego i wpływu Inteligencji na istnienie życia i samego Wszechświata w ogóle?.

Portret użytkownika solo80demo

Jakim cudem są zachowane,

Jakim cudem są zachowane, wszelkie proporcje w tym świecie, który powstał przez przypadeg z wielkiego wybuchu? Wszystko powstało przez przypadek, a wszystko jest jak zaprojektowane na desce kreślarskiej Smile Oczywiście nie stworzył tego jakiś tam pseudo pejsaty bóg z pustyni tylko istota na prawde potężna, która nie ma żadnego interesu w tym, żebyśmy składali jej ofiary z całospaleń. Naukowcy jeżeli naprawdę gówno wiedzą to tylko i wyłącznie dlatego, że są duchowo puści. Nie ma opcji, żeby taki świat powstał przez przypadek. 

Portret użytkownika Tomasz123

Do solo80demo.Twój post-

Do solo80demo.Twój post-"Oczywiście nie stworzył tego jakiś tam pseudo pejsaty bóg z pustyni tylko istota na prawde potężna, która nie ma żadnego interesu w tym, żebyśmy składali jej ofiary z całospaleń."-wskazuje ,że starasz się obrazić Wszechmocnego Boga Jahwe,posądzając Go o " interes związany z całopaleniami".

Te wszystkie ofiary ze zwierząt były chwilowe i potrzbne przede wszyskim Hebrajczykom.Ponieważ ofiarowywali coś najcenniejszego, co posiadali(oprócz dzieci),dla Wszechmocnego Boga-On błogosławił im np.w zbiorach.Oprócz tego,była to pewnego rodzaju kara finansowa za różnego rodzaju drobne grzechy(chodziło o powstrzymywanie się od nich).Śmierć zwierząt nie była i nie jest potrzebna Stworzycielowi Wszechświata do istnienia.Chodziło tylko o posłuszeństwo,np. żeby Hebrajczycy nie zaczeli palić żywcem i ogólnie mordować swoich dzieci,jak to czyniły narody mieszkające obok nich(Kananejczycy,Fenicjanie i inni).                                                                                                               1Sa 15:22 bp "(22) Rzekł Samuel: Czyż Jahwe ma upodobanie w całopaleniach i ofiarach, podobne jak w posłuszeństwie na głos Jego? Oto posłuszeństwo jest lepsze od ofiary, uległość [zaś lepsza] od tłuszczu baranów,"                                                                                                             ksiega Ozeasza:    

  Hos 6:6 bp "(6) W miłości bowiem mam upodobanie, a nie w ofiarach, i bardziej - w poznaniu Boga niż w całopaleniach."                                               księga Przysłów                                                                                                      Prz 21:3 bp "Pełnienie sprawiedliwości i Prawa więcej znaczy w oczach Jahwe niż ofiara."                                                                                                 Ewangelia Mateusza                                                                                               Mt 12:7 bp "(7) Gdybyście zrozumieli, co to znaczy: "Miłosierdzia chcę bardziej niż ofiary", nie potępialibyście niewinnych."   

Po posłuszeństwie, które okazał Jego syn,Jezus Chrystus aż do śmierci, ofiary ze zwierzat i płodów rolnych zostały zniesione.Spełniły swą rolę i były już niepotrzebne. Dlatego ,proszę, nie posądzaj Wszechmocnego Boga Jahwe  o "biznes  związany z całopaleniami ".  Poza tym zgadzam się z Tobą -Wszechświat stworzył ktoś niesłychanie potężny:                                                    Isa 40:12 bp "(12) Kto wody morza garścią odmierzył i piędzią niebiosom rozmiary wyznaczył? Kto miarą odsypał proch ziemi? Kto góry na wadze odważył a wzgórza - na szalach?"(13) Któż może kierować Duchem Jahwe? Kto był Jego doradcą, aby Go pouczać?14) Kogo się On radzi, aby posiąść mądrość, aby Go ścieżek prawości nauczył, by Go w umiejętności zaprawiał i z drogami mądrości zapoznał?"(15) Oto narody są przed Nim niby kropla u wiadra i znaczą tyle, co pyłek na wadze. Wyspy może On unieść jak ziarenko piasku!".

 

Portret użytkownika jurityt

jeżeli weźmiemy pod uwagę

jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość istnienia wieloświata (niby czemu wszechświat miałby być tylko jeden) to bby wszechświat powstał taki jaki go znamy nie jest niemożliwy, natomiast czemu w nim zyjemy? na to pytanie chyba tylko jest jedna odpowiedz - tylko w takim moglibyśmy żyć, pozdrawiam Smile

Portret użytkownika zio017

Mylicie pojecia ludzie..To

Mylicie pojecia ludzie..To nie planety ,wszechswiat sie dopasował do nas..tylko my sie dopasowalismy to tego co powstało.Jestesmy tacy na co pozwoliła nam planeta i jej warunki.Czlowiek to rzeczywiscie samolubne stworzenie:)

Portret użytkownika QbanoRK

Spieracie sie tak i spieracie

Spieracie sie tak i spieracie ... Jak ktos mial troche do czynienia z fizyka (np. na studiach) i z ezoteryka, to niech przypomni sobie znak "ying - yiang", niech pomysli o czarnej dziurze i o jej hipotetycznym odpowiedniuku po drugiej stronie - bialej dziurze. Oni to juz wiedzieli dawno temu ... gdzie teraz jest ta wiedza?

Strony

Skomentuj