Wyniki badań australijskiej komisji ds. nadużyć seksualnych wobec dzieci rzucają nowe światło na sprawę pedofilii wśród księży

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wyniki badań działającej od 2013 roku komisji ds. nadużyć seksualnych wobec dzieci w Australii jako pierwsze rzucają konkretne światło na sprawę pedofilii w Kościele Katolickim. Wedle nich, około 7% księży w latach 1950-2010 było oskarżanych o dopuszczenie się kontaktów seksualnych z nieletnimi.

 

Ukonstytuowana w 2013 roku komisja ds. nadużyć seksualnych wobec dzieci bada jak na przestrzeni lat różnorakie instytucje społeczne, religijne i państwowe reagowały na przypadki pedofilii w swoich szeregach.

 

Od dawna wiedziano, że komisja zbiera dane na temat przypadków pedofilii wśród księży. Klasycznie jednak rzucano ogólnikami, które nie zawierały w sobie statystyki, konkretnych liczb - takowe raporty zostały udostępnione dopiero w poniedziałek po raz pierwszy, tworząc miarodajne źródło dotyczące zjawiska pedofilii wśród księży.

 

Wedle raportu, przypadki te z perspektywy ofiar były bliźniaczo podobne do odnotowywanych w innych częściach świata, w tym Polsce - dzieci najczęściej dyskredytowano, oskarżano o kłamstwo, a wręcz niejednokrotnie karano je za same próby wyznań. W najgorszych przypadkach, kler po prostu transferowano do innej parafii, gdzie z reguły oskarżony ponownie dopuszczał się aktu pedofilii. Przeciętny wiek ofiar żeńskich to około 10 lat, natomiast w przypadku chłopców jest to około 11 lat.

 

Francis Sullivan, szef Rady koordynującej odpowiedź Kościoła Katolickiego, nazwał opublikowane dane "wielką klęską" KK w sprawie ochrony dzieci. Same liczby określił jako szokujące i niewybaczalne.

 

Sam KK bacznie obserwuje poczynania komisji, nieraz wysyłając wysoko postawionych hierarchów na spotkania z nią. Z reguły wprost przyznają oni, że zignorowano wiele rażących przypadków i dopuszczono się niewybaczalnych błędów w kwestii reagowania na przypadki pedofilii wśród księży.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

To dziwne nie wspomina  autor

To dziwne nie wspomina  autor  o nagminnej przecież pedofilii w ideologii islamizmu.To przecież nie religia podobnie jak talmudyzm, też pełen pedofilii.Wrócmy jednak do islamizmu gdzie pedofilia jest jak najbardziej usankcjonowana.Bierze staruch z kutasem juz stetryczałym za żonę dziewięciolatkę i próbuje seks uprawiać.Czy w tym wypadku niejaki fur odda się swojej manipulanckiej zabawie statystycznej i obliczy procent pedofila w pedofiliżmie islamistycznym.Podobnie z talmudystami.Oblizywanie kutaska niemowlaka po obrzezaniu rytualnym nie wiadomo dlaczego praktykowanym.Pedofilia w szkółkach rabinicznych.Tu również fur mógłby się odnieść statystycznie.Na koniec pizzagate i zamawianie przez pedofilów" jagniąt do rżnięcia"

 Wszystko wygląda na odwrócenie uwagi od rzeczywistych pedofilskich zbrodniarzy.Podobnie jak w przpadku Polski ,którą żydojebańcy nowojorscy chcą uczynić winną nie tylko mitycznego holokaustu lecz również odpowiedzialną za wybuch wojny.

Zniecierpliwościa czekam na artykuły poprzedzające zbliżające się nieubłaganie Święta Wielkanocne.Oj będzie się działo.

Portret użytkownika Fur

Drogi Ogo Pogo.

Drogi Ogo Pogo.

Co mnie (nas) obchodzi problem Islamizmu itp. To ich kultura ich problemy. A wspominanie i wpisywanie przykładów  zaistniałych w innych krajach jest odwracaniem uwagi obywateli od własnego podwórka. Na zasadzie to problem jest tam a nie tu. Dalej się oszykujcie a pewnego pieknego dnia obudzicie się z rę.........

Mnie obchodzi tu i teraz w Polsce. Tutaj żyję i widzę zagrożenia, a dane są przerażające. 

 

Portret użytkownika Janka

Czy autor nalezy do sekty

Czy autor nalezy do sekty lewackich wyznawców Talmudu babilońskiego? Tematy dajace mozliwość atakowania religii katolickiej są tylko przez nich chętnie podejmowane. Nawet ateiści maja raczej obojetny stosunek do KK. 

Portret użytkownika Eva11

tak ,bo ksiadz juz z racji

tak ,bo ksiadz juz z racji powolania dostepuje w pakiecie checi na nieletnich...

najwiecej pedofili  to  ludzie zyjacy w zwiazkach,  pomijajac kraje gdzie matki wydaja na pastwe losu swoje nieletnie corki ....

to ci najbardziej zamozni z elit -rabini prawnicy politycy lekarze ....oraz ci ktorzy mysla,ze dostana  cos po gwalcie na dziecku energetycznego,chorzy sekciarze.....

jakim trzeba byc slepcem,aby myslec w odniesieniu do kazdego ksiedza ,ze jest pedofilem ?

ciekawe czy pierw zostaje podjeta decyzja o byciu ksiedzem czy pedofilem?

czy pedofil chce zostac ksiedzem czy ksiadz pedofilem?

tak jakby ksiadz nie mogl sobie znalezc z doskoku kobiety ,a zawsze mial pociag do dzieci !

co za brednie ......to,ze zyje w celibacie nie czyni go pedofilem do cholerci ....

ale media i tv potrafia wbic do glow wszystko co zaplanuja ....

i przeciez nie pokaza tych winnych...ktorych nie ma na liscie winnych ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Perfidiasz

I cóż w tym dziwnego, że ten

I cóż w tym dziwnego, że ten wszeteczny proceder tak kwitł i był odporny na zwalczanie go, skoro miał protektora nawet w osobie JP2, który w to wszystko najwygodniej dla siebie nie wierzył, a więc przez własne zaniechanie trzymał, powtarzam, protektorat nad tym zjawiskiem! Klerza pedofifia to miała być komunistyczna prowokacja wiadomych służb, gdy tymczasem te tylko rejestrowały te przypadki i próbowały na nich jechać szantażem, co oczywiście też jest wstrętne, bo z jednych i drugich robilo to rodzaj parszywej spółki, gdzie interesy i dobro nieletnich były (i pewnie nadal są) najczęściej na ostatnim miejscu. Słynny w ostatnich dniach przypadek to niejaki ksiądz Roman z podpoznańskiego Puszczykowa, którego solidarnie broni zakon tamtejszych jezuitów, powołanych, w swoim czasie, do bycia zbrojnym ramieniem Kościoła, ale przecież nie do czyszczenia własnych szeregów, a jedynie do zwalczania zewnętrznych wrogów KK i wolnomyślicieli, jak Giordano Bruno. Ta banda dalej działa!

Portret użytkownika Prawda boli

No i po co ta propaganda?

No i po co ta propaganda?

Gdzie dane porównawcze (do innych zawodów idealnych dla pedofilii), gdzie informacja w ilu przypadkach te oskarżenia się potwierdziły? Nie twierdzę że w KK jest mnie czy więcej pedofili niż gdzie indziej, ale jeśli nie daje się porównania to jest to propaganda.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Dane porównawcze? Przecież tą

Dane porównawcze? Przecież tą komisje ds. pierdolenia od rzeczy stworzyła jakaś australijska żydówka z nadania jej pedofilskiej mości Elżbiety II. Oni tam nawet nic nie badają tylko przeżerają państwową kase a raporty im piszą parchy z Nowego Jorku według aktualnych zapotrzebowań propagandowych

 

Portret użytkownika Beno

Wy Anonimowi jesteście bez

Wy Anonimowi jesteście bez skazy,Jeżeli ktokolwiek został molestwowany tym bardziej nasze pociechy,wtedy  zajmuje się tym Prokuratura !!!! Sąd Boży jest nad wszystkimi Ludzmi również Kapłanami po ziemskim życiu.To że wiele zła się dzieje za mórami Kościoła z tego  sobie zdajemy sprawy, wasze statystyki są przeprowadzane przez Ludzi którzy walczą  z Kościołem Jezusem !!!! to jasne, dziwi mnie tylko że ci sami Ludzie chcą być pochowani na cmentarzu i dostać ostatnią spowiedz i namaszczenia od Pedofila,,,,, dla was jest wygodne to co robicie mając nadzieje że nie pójdziecie do piekła życie kończy się z śmiercią życzę powodzenia  ,,,,, owszem pójdziecie i spotkacie tam tych Księży,  

Kś Dariusz Oko   

https://www.youtube.com/watch?v=fdkdxD__LjQ

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

mów za siebie, coraz więcej

mów za siebie @Beno, coraz więcej ludzi odwraca się od tej waszej pustynnej zarazy, mi właśnie pomógł podjąć taką decyzję , a właściwie to skierował mnie na właściwe tory , wasz czarnosukiennik który nie był może pedofilem ale za to sadystą który mi dał po gębie jak miałem 9 lat. co do cmentarzy to wolę być spalony i rozsypany gdziekolwiek na łonie przyrody niż gnić w towarzystwie katoli .

 

 

Surviving The Matrix - YouTube

TheCrowHouse.com

Portret użytkownika Fur

To pobawmy się troche tymi

To pobawmy się troche tymi danymi:

Według tego raportu 7% księży to pedofile! i dotyczy się to również Polski. Wniosek: co 14 ksiądz w Polsce to pedofil. Licząć średnio, że na parfie przypada około 3 księży to statystycznie otrzymujemy wynik, że co 4 - 5 parfia na w swoich szergach "przyjaciela dzieci".

Taka rada:  rodzice pilujecie swoich pociech.

 

Strony

Skomentuj