Wynaleziono robota, który umie naśladować ludzką mimikę

Kategorie: 

Źródło: YouTube/toodooda

Zbudowano nowego robota, który potrafi naśladować mimikę twarzy z niewiarygodną dokładnością. Simulative Emotional Expression Robot – SEER został zaprezentowany na SIGGRAPH 2018 – festiwalu techniki odbywającym się w Vancouver.

Robot jest wyposażony w kamerę, która śledzi pozycję twarzy danej osoby, a także orientację różnych rysów twarzy, takich jak brwi i powieki. Ruchy robota wyglądają niezwykle naturalnie, a nawet drobne zmiany nachylenia głowy pacjenta lub ruchy gałek ocznych są doskonale odzwierciedlane w czasie rzeczywistym.

 

Robot został zbudowany przez Takayukiego Todo i został wykonany w ramach ćwiczenia pokazującego, jak realistyczna może być twarz robota.

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej humanoidalnych robotów, które za zadanie mają jak najbardziej przypominać człowieka. Niedawne badania wykazały, że ludzie mogą czuć sympatię i współczuć robotom, które przypominają ludzi i mają rozwiniętą mimikę. SEER jest doskonałym przykładem takiego działania.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj