Wynalazek Polaków radykalnie przyspieszy przesył danych w internecie

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Polska po raz kolejny może zadziwić świat. Naukowcy z Politechniki Lubelskiej stworzyli w pełni optyczny przełącznik fotoniczny, który wręcz zrewolucjonizuje internet. Wynalazek pozwoli zwiększyć nawet stukrotnie przesył danych w sieci.

 

Polscy naukowcy opracowywali swoje urządzenie przez dwa lata. Jak wspominaliśmy, jego główną zaletą jest radykalne przyspieszenie przesyłu danych - ściąganie filmu z internetu może nam zająć dosłownie sekundy. Co więcej, przełącznik fotoniczny należący do naukowców z Lublina posiada większą żywotność w porównaniu do tych, które są obecnie stosowane.

 

W Centralnym Laboratorium Wdrożeń Politechniki Lubelskiej trwają obecnie badania nad nowym wynalazkiem i zakończą się one pod koniec bieżącego roku. W tym samym czasie powstanie prototyp przełącznika fotonicznego. Wynalazek należący do Polaków oczekuje teraz na przyznanie ochrony patentowej, a niektóre firmy już wyraziły zainteresowanie tą technologią.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/wynalazek-polskich-naukowcow-radykalnie-przyspieszy-przesyl-danych-w-internecie

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu