Wynalazek Polaków radykalnie przyspieszy przesył danych w internecie

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Polska po raz kolejny może zadziwić świat. Naukowcy z Politechniki Lubelskiej stworzyli w pełni optyczny przełącznik fotoniczny, który wręcz zrewolucjonizuje internet. Wynalazek pozwoli zwiększyć nawet stukrotnie przesył danych w sieci.

 

Polscy naukowcy opracowywali swoje urządzenie przez dwa lata. Jak wspominaliśmy, jego główną zaletą jest radykalne przyspieszenie przesyłu danych - ściąganie filmu z internetu może nam zająć dosłownie sekundy. Co więcej, przełącznik fotoniczny należący do naukowców z Lublina posiada większą żywotność w porównaniu do tych, które są obecnie stosowane.

 

W Centralnym Laboratorium Wdrożeń Politechniki Lubelskiej trwają obecnie badania nad nowym wynalazkiem i zakończą się one pod koniec bieżącego roku. W tym samym czasie powstanie prototyp przełącznika fotonicznego. Wynalazek należący do Polaków oczekuje teraz na przyznanie ochrony patentowej, a niektóre firmy już wyraziły zainteresowanie tą technologią.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/wynalazek-polskich-naukowcow-radykalnie-przyspieszy-przesyl-danych-w-internecie

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika modry

jap1erdole. skąd te

jap1erdole. skąd te informacje macie admin? w radiu - czwórce -  jak był wywiad z tymi naukowcami to mówili, że net przyspieszy o pare procent, a nie o pierdylion procent. Moje poczucie wiarygodności artykułów tutaj spadło już do niemal zera. porażka....

Portret użytkownika gość 111

Polacy to jedna z

Polacy to jedna z najgłupszych nacji. dali się okraść przez ostatnie 25 lat ze wszystkiego jak dzieci! a jak już coś wymyślą to przejmują to inni legalnie lub nie. który naród pozwoliłby zlikwidować u siebie przemysł, wysyłać ludzi na bezrobocie i emigrację ?  jeszcze płacimy politykom gigantyczne pieniądze a oni nas zadłużyli ma 300 miliardów dolarów! nie rozliczamy złodziei i aferzystów, mamy upadający system emerytalny ale ZUS bierze nagrody w wysokości 200 milionów rocznie za przychodzenie do pracy jak w Grecji! który naród oprócz Polaków pozwoliłby na takie coś? ten wynalazek Polakom nic nie da, bo zanim się ruszą z produkcją to inni nas zdążą dogonić i przegonić. i tak jest ze wszystkim.

Portret użytkownika N1KT

Sekundy :D - najpierw by

Sekundy Biggrin - najpierw by musieli wszystkie dyski twarde wymienić na serverach i sami ludzie też bo sam przełącznik za wiele nie da... Prędkość internetu u dostawcy i szereg wymogów też ma znaczenie w prędkości łącza... Najszybsze są lejki po przekroczeniu limitów - oferują prędkość z lat 90tych Commodore Amiga na modemie klasycznym z piskiem odbiorczym 28,600 lub 33,600 kilo bitów nie kilo bajtów (tyle mają lejki w dzisiejszych czasach). I to całe pseudo LTE w Polsce - wystarczy zobaczyć speed testy w innych krajach jakie mają prędkości na LTE - u nas to jest jakaś lipa nie LTE lub celowe ograniczenie aby później wprowadzić niby szybszy transfer a tak naprawdę odblokować realną prędkość LTE - wszystko robią by szarpać z ludzi kabze...

Portret użytkownika red

Teraz tylko poklepią

Teraz tylko poklepią chłopaków z politechniki po ramieniu, dobra robota, ma cie po kartonie wafelków ,a my to sprzedamy za 1% wartości za granicę........ jak ze wszystkim w POlandii.

Portret użytkownika Zenek ;)

"ściąganie filmu z internetu

"ściąganie filmu z internetu może nam zająć dosłownie sekundy."

- tak samo WIELKI BRAT w lepszej rozdzielczości i z większej ilości kamer będzie wiedział gdzie i jak to robisz z .....

Taki "wynalazek" to broń obosieczna jakiej pierwszym skutkiem będzie JESZCZE WIĘCEJ REKLAM na stronie.... bo się ona "szybciej" ściągnie....

Portret użytkownika floo

Co ma kosciół do

Co ma kosciół do przyspieszenia internetu? modne jest szydzić z kościoła pod każdym tematem, fajnie was zaprogramowali. 
ps
Większa ilość labolatorii nie zwiększy ilości wynalazców i geniuszy. 

Portret użytkownika Hegemon

Autor poprzedniego wpisu

Autor poprzedniego wpisu zapewne miał na myśli, że państwo powinno tą kasę ktòrą przeznacza na haracz dla episkopatu, przekazywać na badania naukowe. A Ty niezaprogramowany człowieku wystąp od ministrantòw i lepiej zapisz się do harcerstwa.

Portret użytkownika floo

Koleś napisał bezpośrednio i

Koleś napisał bezpośrednio i nie ma tu co wymyślać co mial na myśli. 
Państwo zabiera ci w postaci podatków i innych akcyz, ubezpieczeń zdrowotnych, emerytalnych itp 60% twoich zarobków. Wzrost liczby urzędników potem premie dla nich, afery jedna z drugą, okradli nas z ofe i zniknęcie 19 mld zł, Tusk rozpieprzył państwo i zwiał. Wiele wiele innych, to są realne problemy Polski a nie jakieś grosze które dostaje kościół od państwa. Zresztą kościół wiele daje ludziom ale ty tego nie chcesz zobaczyć, poczytaj statystyki samobójstw, gwałtów, rozwodów, chorób psychicznych w państwach gdzie kościół został zlikwidowany. 
 
2000 tyś lat wiary, miliardy wiernych trzeba zamienić na laboratoria? zwariowaliście ludzie? nie widzicie jaki w dzisiejszych czasach jest nacisk na wiernych? nie widziecie? to jest plan który jest realizowany przez NWO, propaganda której Goebbels by się nie powstydził. 
ps 
Ministrantem nie jestem i nie byłem za harcerstwo dziekuje, z pewnoscią wiecej by mnie nauczyło niż ty panie Hegemon. 

Strony

Skomentuj