Wymowne milczenie zachodnich mediów w kwestii masakry w Odessie

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Pojawiają się kolejne szokujące informacje na temat masakry w Odessie. Zachodnie media już prawie o tym nie wspominają, a była to przecież druga po strzałach na Majdanie, prowokacyjna masakra, która miała spowodować konkretne skutki polityczne i psychologiczne.

 

Na zachodzie Europy nie wolno mówić o tak zwanej "ukraińskiej opozycji" inaczej niż dobrze. W mózgach skażonych propagandą Polaków wyrył się obraz, wedle którego nie ma tam żadnych banderowców, ani nacjonalistów, tylko sami demokraci, którym chce zaszkodzić zły car Putin. Jest zupełnie inaczej i masakra w Odessie jest tego najlepszym dowodem.

 

Można powiedzieć, że konflikt ukraiński jest w Polsce prezentowany w mediach tak samo jak incydent ze Smoleńska. Po prostu jeśli ktoś uważa, że dzieje się tam coś innego niż podaje oficjalna propaganda to z zasady musi być obrzucony stekiem wyzwisk i nazwany "ruskim agentem".

 

Fakty jednak wskazują na to, że władzę w Kijowie przynajmniej częściowo sprawują spadkobiercy banderowców, a tragedia w Odessie dowodzi, że obawy rosyjskojęzycznej mniejszości co do zdolnych do wszystkiego "faszystowskich bojówkarzy", były w pełni uzasadnione.

 

Rosyjskie media jako winnego inspiracji masakry w Odessie wskazują działacza społeczności żydowskiej i magnata medialnego na Ukrainie, Igora Kołomojskiego. Jako dowód przedstawiane są nagrania rozmów telefonicznych, w których nawołuje do tego tak zwanym "otwartym tekstem".

 

Przypomnijmy, że w zajściach z 2 maja 2014 roku w Odessie, śmierć poniosło według władz 42 osoby. Wbrew tego co mówiono wcześniej większość z nich to prorosyjsko nastawieni mieszkańcy Odessy, a nie dywersanci z Rosji. Szczególnie bulwersujące jest to, że wśród zabitych było 7 kobiet i małoletnich dzieci, w tym jedna kobieta w ciąży. Trzy ciała nadal pozostają niezidentyfikowane.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Dawid56

Pewnie że jest inaczej

Pewnie że jest inaczej prezentowany , bo przecież półwysep krymski absolutnie nie został zaanektowany przez Rosjan jak i żadne "zielone ludziki" nie przeszły przez granicę Rosji.Nazywanie tych "zielonych ludzików" jakimiś separystami i terrorystami to nieporozumienie.To po prostu obywatele Wschodniej Ukrainy , którzy chwilowo odbywali służbę wojskową w wojsku rosyjskim  albo poszli tam służyc na ochotnika.Niedługo się dwiemy że nie było zadnej aneksji Krymu, a Krym po prostu po latach okupacji ukraińskiej wrócił do Macierzy :wink: 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika MONSTER

Nie wiem czym tu sie

Nie wiem czym tu sie ekscytować? Nie nasz kraj, nie nasze interesy tam sa reprezentowane. Nie jesteśmy jako Polska stroną w tej wojnie o wpływy. Jedynie co nas Polaków łączy z tą sprawą to to że Ukrainę chcą podbić gospodarczo te same grupy interesów które nas już podbiły. Nie powinniśmy tu na Polskim portalu wspierać Federacji Rosyjskiej ponieważ nic nam za to nie dadzą i nie zapłacą nam za nasze zaangażowanie. Popieranie naszych okupantów jest też poniżej krytyki- nie dość że nas skubią z plonów naszej ciężkiej pracy to jeszcze mamy za nich wojnę prowadzić o kolejne rynki zbytu?
Zajmijmy się lepiej własnym podwórkiem i nie dajmy się prowokować. Nie pozwólmy na tworzenie kolejnych zasłon dymnych które zaciemniają nam obraz tego co dzieje się w naszym własnym kraju.

Portret użytkownika inka

Taka postawa to TOUDIZM -

Taka postawa to TOUDIZM - Toudi to postac z gumisiów jego hasłem jest : NA MNIE NIE PADŁO - to głupia i krótkowzroczna kreatura zachwycona swoim "księciuniem" ( księciunio to apoteoza tzw bycia kims - posada, znajomosci, pieniadze itp) i przekonana że jego nie dotycza wszelkie konsekwencje działania głupkowatego księciunia i samego Toudiego - wypisz wymaluj większośc współczesnych ludzi...

Portret użytkownika kp

czy ktos ma pomysl jak pomoc

czy ktos ma pomysl jak pomoc rozwiazac ten konflikt na ukrainie?zrobic cos pozytywnego bez wywolywania 3 wojny,czy tez bez rozrywania czasoprzestrzeni,czyli po prostu w ramach obowiazujacych realiow?czy bedziemy razem ogladac gumisie i razem z toudim olewac wszystko?postawa jak w opini wyzej to marudoizm z lepszej bajki,ze smerfow.przed 2wojna,2,byla liga narodow i wtedy dostalismy lekcje na ile mozna liczyc na zachodnie traktaty.pamietamy,nie pojde w okopy walczyc za ukraincow,nawet nie wiadomo czy taki pomysl bardziej spodobal by sie brukseli a mniej przecietnemu ukraincowi.cala sytuacje okreslil bym tak,unia kieruje sie kasa,biznesem.rosja ma jakas tam idee.nie mnie oceniac za kim sa ukraincy i jak sie sytuacja rozwinie,jesli komus nie odpowiada postawa naszego spoleczenstwa to sa pociagi,samoloty,mozna tam jechac i sie wmieszac w caly ten kociol.pozdrawiam i zycze powodzenia

Portret użytkownika Nostra Damus

MONSTER napisał: Nie wiem

MONSTER wrote:

Nie wiem czym tu sie ekscytować? Nie nasz kraj, nie nasze interesy tam sa reprezentowane. Nie jesteśmy jako Polska stroną w tej wojnie o wpływy. Jedynie co nas Polaków łączy z tą sprawą to to że Ukrainę chcą podbić gospodarczo te same grupy interesów które nas już podbiły. Nie powinniśmy tu na Polskim portalu wspierać Federacji Rosyjskiej ponieważ nic nam za to nie dadzą i nie zapłacą nam za nasze zaangażowanie. Popieranie naszych okupantów jest też poniżej krytyki- nie dość że nas skubią z plonów naszej ciężkiej pracy to jeszcze mamy za nich wojnę prowadzić o kolejne rynki zbytu?
Zajmijmy się lepiej własnym podwórkiem i nie dajmy się prowokować. Nie pozwólmy na tworzenie kolejnych zasłon dymnych które zaciemniają nam obraz tego co dzieje się w naszym własnym kraju.

Typowe myślenie większości ludzi. Nic nam za to nie dają, nie zapłacą nam za zaangażowanie.
A może walczyć o wyższe cele nie żądając w zamian niczego?
Co z chrześcijańskimi wartościami? Co z walką o Prawa Człowieka które w tak drastyczny sposób są likwidowane i sprzewane nam jako budowę demokacji? Bo to co się dzieje teraz w Kijowe zachód nazywa budową demokracji.
Czy normalny Człowiek nie ruszy już palcem w obronie spraw oczywistych, bo nikt mu za to nie zapłaci?
Sorki, twoja wypowiedź jest arcyciakawa z punktu widzenia "jak myśli normaly Człowiek" - ale strasznie odkrywa prawdę, że słowa jak Honor i Ojczyzna, samarytanizm, Chrześcijaństwo, Moralność - straciły dla większości znaczenie.
Tak kończy każda cywilizacja.Najpierw zanika moralność a tym samy wiara, potem zaczynają się wojny, potem jest za późno.
 
Dziękuję za twoją wypowiedź, bo ona udowadnia, jak nisko upadliśmy.
Większość nie będzie bronić nawet Ojczyzny, bo to się nie opłaci. A co dopiero walczyć o Sprawiedliwość w innych krajach.
Jeżeli ktoś się będzie topił w wodzie, zapytasz najpierw czy ma kasę i jakiej jest narodowości, bo jak rusek to niech się topi, a jak biedny to nic z tego nie mam. 
Nic mnie nie obchodzi, nie będę nikogo wspierał bo mi nie zapłacą. Jakie to cyniczne.
Tak samo było z dojściem Hitlera do władzy. Nikogo nie interesowało - aż do czasu gdy było za późno.
To jest żałosne.
Samo nieudzielenie pomocy i zymykanie oczów by nie widzieć krzywd wołających o pomstę do nieba jest niewybaczalnym grzechem, za który Stwórca was odpowiednio wynagrodzi. Nie mówiąc już o tym, że aby wasze sumienie uspokoić, zwalacie winę na Rosjan. Hańba.
To jst żałosne...
To jest żałosne, bo kiedy banderowcy zapukają do twoich drzwi, by zabrać ci rodzinę i wszystko co masz, i nabiją cię na pal, pomyślisz że jednak powinieneś był coś zrobić kiedy był jeszcze czas, nawet za darmo.
Tak nisko upadliśmy, bo się nie opłaci, bo nic  nie dostaniemy. Więc po co ruszać palcem. Niech mordują nadal dzieci, kobiety, niewinnych - a my będziemy mieli kino. Tak myśli każdy żyd - nie ubliżając żydom.
A że twoja wypowiedź się innym podoba,to świadczy tylko i wyłącznie o ich upadłej moralności. Dobrze że jest Bóg, który to kiedyś oceni. Nie mnie oceniać innych. Ale szatan będzie miał z wami dużo roboty. 
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika MONSTER

Masz wiele racji krytykując

Masz wiele racji krytykując mój sposób myślenia. Ludzie robią się interesowni i to bardzo. Ja wychodzę z założenia iż nasz osobisty protest nie znaczy nic ponieważ nie mamy nawet wpływu na to co się dzieje w naszym pięknym kraju. Jak możesz wpłynąć na złagodzenie skutków przemian spowodowanych przez tak wielkie podmioty jak UE i FR? Jesteśmy jedynie kukłami w rękach polityków. Należałoby raczej przewidzieć na przyszłość podobne sytuację i wybrać bardziej reprezentatywny rząd który odzwierciedlałby opinie swoich obywateli.
Piszesz o nabijaniu na pal. Właśnie o to mi chodzi w tej sprawie że zamiast przejmować się kto ma rację i kto kim jest na Ukrainie powinniśmy raczej zadbać o bezpieczeństwo swojej ojczyzny.
Pamiętając jak nas w spierano w czasie 2 WŚ powinniśmy nie rozglądać się na boki w poszukiwaniu sprzymierzenców a sami wziąść swój los w swoje ręce. Jest takie przysłowie -Koszula ciału bliższa- tego powinniśmy sie trzymać a nie ingerować w wewnętrzne sprawy sąsiadów.
Nie masz czego sie obawiać jeżeli myślisz że zaatakowani nie podejmiemy walki. Już nie raz historia pokazała jak wychodzimy na kooperacji z innymi krajami a jak zachowujemy sie jako naród w chwili zagrożenia, ataku. Polska to podzielony kraj ale do czasu. potrafimy sie zjednoczyć jak nikt. Jestem spokojny o swój los jako Polaka ponieważ wiem że jesteśmy jako naród niepokonani tylko zawsze potrzeba nam tej przysłowiowej iskry która zapoczątkuje wybuch patriotyzmu.

Portret użytkownika RF

MONSTER napisał: Nie masz

MONSTER wrote:

Nie masz czego sie obawiać jeżeli myślisz że zaatakowani nie podejmiemy walki. Już nie raz historia pokazała jak wychodzimy na kooperacji z innymi krajami a jak zachowujemy sie jako naród w chwili zagrożenia, ataku. Polska to podzielony kraj ale do czasu. potrafimy sie zjednoczyć jak nikt. Jestem spokojny o swój los jako Polaka ponieważ wiem że jesteśmy jako naród niepokonani tylko zawsze potrzeba nam tej przysłowiowej iskry która zapoczątkuje wybuch patriotyzmu.

Nie wiem skąd masz takie informacje bo osobiście uważam, że podczas zagrożenia czy wojny nie będzie żadnego połączenia. Mały przykład - Powstanie Warszawskie - milionowe miasto a udział w walkach wzięło DWADZIEŚCIA SZEŚĆ TYSIĘCY BOHATERÓW - moge się mylić w obliczeniach ale to jest jakieś TRZY PROCENT OGÓŁU. Biorąc pod uwagę zdolnych do walki to może byłoby jakieś 10 %. Niestety historia lubi się powtarzać. 
 
 

Strony

Skomentuj