Wykryto prawdopodobny sygnał od obcych z Proxima Centauri!!!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zaledwie kilka tygodni po tym, gdy teleskop poszukujący obcych, czyli Obserwatorium Arecibo, został ostatecznie zamknięty, inne obserwatorium zarejestrowało sygnał będący kandydatem na pochodzący od obcej cywilizacji. Wygląda na to, że pochodzi z Proxima Centauri, najbliższej Słońcu gwiazdy.

Nowy sygnał to wąska wiązka fal radiowych 980 MHz, dane o nim znaleziono w danych archiwalnych australijskiego obserwatorium  Parkes Observatory Sygnał został po raz pierwszy wykryty w kwietniu i maju 2019 roku przez teleskop Parkes w Australii. Następnie naukowcy z jakiegoś nieznanego powodu, chociaż ustalili „anomalię” tego sygnału, nie zgłosili tego i zamiast tego przekazali dane do archiwum.

 

Częstotliwość 980 MHz jest ważna, ponieważ sygnały z naziemnych statków kosmicznych i satelitów są zwykle nieobecne w tym paśmie fal radiowych. Tajemnicza obca wiadomość pojawiła się raz i nigdy więcej nie została odnaleziona i wydaje się pochodzić bezpośrednio z układu Proxima Centauri, znajdującego się zaledwie 4,2 lat świetlnych od Ziemi.

 

Sygnał podobno zmienił się nieznacznie podczas obserwacji, co przypominało przesunięcie spowodowane ruchem planety. Z tego co wiadomo Proxima Centauri ma tylko jedną planetę skalistą, która jest 17% większa od Ziemi i jednego znanego gazowego giganta.

Wizja artystyczna planety w układzie Proxima Centauri

To pierwszy poważny kandydat do komunikacji z kosmitami od czasu słynnego sygnału Wow! Naukowcy, którzy badali dane dotyczące tego nowego sygnału, nie potrafili wyjaśnić jego naturalnych przyczyn. Niektórzy eksperci twierdzą, że przypomina on technologiczne transmisje radiowe.

 

Astronomowie pracujący w projekcie Breakthrough Listen często wykrywają dziwne fale radiowe za pomocą teleskopu Parkesa, a także Obserwatorium Green Bank w Wirginii Zachodniej. Dotychczas zawsze okazywało się, że wszystkie są wynikiem sygnałów stworzonych przez człowieka lub wystąpiły z przyczyn naturalnych.

 

Dlatego teraz naukowcy muszą przede wszystkim zbadać te dane i sprawdzić, czy nie można ich wytłumaczyć ani interferencją radiową z Ziemi, ani naturalnym mechanizmem emisji z Proxima Centauri i jej planet. Jeśli to zostanie dokonane, a na dodatek tajemniczy sygnał pojawi się ponownie, może to oznaczać, wielki przełom na Ziemi. Zyskamy dowód na to, że nie jesteśmy sami we wszechświecie!

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Naiwnością jest nasłuchiwanie

Naiwnością jest nasłuchiwanie sygnałów z kosmosu w nadziej ,że któryś będzie pochodził od obcej cywilizacji. Powód jest prosty , nikt nie wysyła żadnych sygnałów w przestrzeń , żeby dać o sobie znać łudząc się ,że ktoś akurat będzie nasłuchiwał tej części kosmosu. Ludzkość też tego nie robi ,a po za tym natężenie fal radiowych wraz z odległością szybko maleje i żeby dało się taki sygnał wychwycić na innej planecie (w innym układzie gwiezdnym) to nadajnik musiałby mieć GIGANTYCZNĄ moc !

Portret użytkownika SurvivorMan

Twierdzenie że jesteśmy sami

Twierdzenie że jesteśmy sami we Wszechświecie to oczywiście absurd... Nie ma żadnych racjonalnych powodów by tak uważać... Natomiast nie wydaje mi się, abyśmy naszą wciąż w znacznym stopniu upośledzoną technologią, odebrali jakiekolwiek sygrały od obcych... Zresztą... To że zapewne miliony jesli nie miliardy planet są zamieszkałe, nie oznacza że są tam wysoko rozwinięte cywilizacje... A nawet jeśli gdzieś są, to czy posiadają odpowiednią technologię... A nawet jeśli posiadają, to czy są zainteresowane podbojem kosmosu... Itd. 
Jest to tajemnica, która nigdy nie zostanie rozwiązana.
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Screwdriver

Nie ma racjonalnych podstaw

Nie ma racjonalnych podstaw aby twierdzić, że domniemana cywilizacja z Proxima Centauri mogłaby nas wyprzedzać technologicznie bądź w czymś wyraźnie nam ustępować ze względu oczywiście na bliską, jak na skalę kosmiczną, odległość oraz na podobną czasowo ekspansję kosmosu w tym obszarze. Ich cywilizacja prawdopodobnie powstawała równo z naszą, tak jak mogłoby powstawać ich o wiele więcej w okolicy. Są na poziomie podobnym, więc jasnym jest że kontakt między nami jest jak na razie  niemożliwy, gdyż nikt w okolicy nie osiągnął dostatecznego poziomu rozwoju, jeśli oczywiście przyjąć za pewnik modele matematyczne ekspansji wszechświata. 

Portret użytkownika ArturK

O jak tylko zamknęli jedną

O jak tylko zamknęli jedną pralnię pieniędzy ( działającą pod pozorami szukania UFO ) no to następni szybko odkryli sygnał, pewnie bojąc się, że będą następni. Sam chciałbym dostawać kasę za wypatrywanie UFO.

Portret użytkownika Kwazar

Czy ONI już tu są ? Najpierw

Czy ONI już tu są ? Najpierw jednak trzeba ODKŁAMAĆ historię życia człowieka na Ziemi.Potem wiele się samo z łatwością wyjaśni.Na dzień dzisiejszy żyjemy w totalnej UŁUDZIE.Coprawda niewiele to zmienia dla pojedynczego zjadacza chleba ale dla społeczeństw i ich pojęcia miejsca swojego w łańcuchu wydarzeń na Ziemi  to WIELE ZMIENIA 

Strony

Skomentuj