Wykryto dziwaczną poświatę otaczająca Układ Słoneczny

Kategorie: 

Źródło: NASA

Międzynarodowy zespół astronomów odkrył tajemniczą „upiorną” poświatę otaczającą Układ Słoneczny, ale jej dokładne pochodzenie pozostaje nieznane. Zostało znalezione przez odjęcie znanego rozproszonego światła międzyplanetarnego i międzygwiezdnego od pozagalaktycznego tła. Otrzymana wartość okazała się większa niż wartość zmierzona z obserwacji stacji New Horizons, znajdującej się poza orbitą Plutona. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopismach The Astronomical Journal i The Astrophysical Journal Letters.

 

W ramach projektu SKYSURF naukowcy przeanalizowali 249 861 zdjęć nieba wykonanych przez kamery szerokokątne Kosmicznego Teleskopu Hubble'a (HST), aby uwzględnić całe światło pochodzące ze źródeł takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i pył. Celem badania był pomiar pozagalaktycznego światła tła (EBL) z wykluczeniem światła zodiakalnego (ZL) i rozproszonego światła galaktycznego (DGL) z całego rozproszonego (rozproszonego) światła kosmicznego.

 

Światło zodiakalne to słaba poświata w obszarze gwiazdozbiorów zodiaku, powstająca w wyniku rozproszenia światła słonecznego na nagromadzeniu cząstek pyłu leżących w płaszczyźnie Układu Słonecznego. Galaktyczne jasne tło jest spowodowane światłem gwiazd Drogi Mlecznej rozproszonym na obłokach międzygwiazdowych. Większość pozagalaktycznego światła tła pochodzi z odległych galaktyk i aktywnych jąder galaktycznych. EBL jest dominującym tłem we wszechświecie po kosmicznym mikrofalowym tle i uważa się, że składa się z promieniowania ultrafioletowego o krótkiej długości fali (0,1 mikrometra) i promieniowania dalekiej podczerwieni o dużej długości fali (1000 mikrometrów).

 

Aby ograniczyć jasność pozagalaktycznego światła tła, naukowcy porównali najciemniejsze obrazy HST z teoretycznymi modelami światła zodiakalnego, a także skorygowali DGL, używając modelu promieniowania rozproszonego ośrodka międzygwiazdowego Drogi Mlecznej. W przypadku zdjęć wykonanych przy użyciu szerokopasmowych filtrów podczerwieni F125W, F140W i F160W jasność rozproszonego tła przy długości fali 1,25-1,6 mikrometra wynosiła odpowiednio 29, 40 i 29 nanowatów na metr kwadratowy na steradian (jednostka kąta bryłowego).

Jest to górna granica jasności światła pozagalaktycznego, ponieważ naukowcy nie byli w stanie dokładnie określić jasności pierwszego planu. Nie bierze też pod uwagę takiego potencjalnego źródła światła rozproszonego, jak słaby, rozproszony, kulisty obłok pyłu kometarnego w Układzie Słonecznym. Obserwacja tego pyłu w przyszłości pomoże zaktualizować modele światła zodiakalnego, aby lepiej ograniczyć EBL.

 

Na istnienie tego pyłu wskazuje fakt, że sonda New Horizons, kierując się w przestrzeń międzygwiazdową, zarejestrowała znacznie słabsze promieniowanie rozproszone niż Hubble. Tak więc najprawdopodobniej istnieje dodatkowy składnik między Ziemią a miejscem, w którym mierzono New Horizons, który nie jest brany pod uwagę przez obecne modele światła zodiakalnego.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomas Hyla

Dziwię się że ta  zółta folia

Dziwię się że ta  zółta folia plastikowa nie porwie się tam  w kosmosie. Tam lata dużo kamieni małych i wielkich , kupa gruzu zapierdala z prędkością 24 kilometry na sekundę.  

Mocne mają te folię w nasa, ciekawe z jaką prędkością kręci się "teleskop" ostreczowany Smile

Obrazki z kosmosu nie są tanie Smile

 

 

 

 

Portret użytkownika Mariusz Delmas

Po pierwsze to nie jest

Po pierwsze to nie jest zwykła folia w kolorze złocistym, to jest ultra wytrzymała skorupa elastyczna stworzona w najnowocześniejszych laboratoriach biologicznych. Po drugie nie czytałes książek ? w domu.

Portret użytkownika spokoluz

A gdzie podziały się daty

A gdzie podziały się daty tych obserwcji ?

Wyjaśnie - dat nie będzie bo ........ bo to nie są anomalie tylko naturalne środowisko Wodnika , w fazie przebiegu układu słonecznego wokół swojej orbity - oczyścieciel już robi porządki a zasrańcy musza spier..ać - wszystko dla dobra zdrowej tkanki społecznej ziemi.

No i potwierdzili sami , że jednak Ryby to przeszłość i Wodnik działa bo nie rozumieją tego i uważają za anomalie czyli nastąpiły zmiany .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika emel

spokoluz wrote: A gdzie

spokoluz wrote:
A gdzie podziały się daty tych obserwcji ? (...) dat nie będzie bo ........
Daty każdej z obserwacji są oczywiście dostępne wraz ze wszystkimi pozostałymi danymi znajdującymi się w katalogu Skysurf.

spokoluz wrote:
w fazie przebiegu układu słonecznego wokół swojej orbity
Era Wodnika, jak w astrologii określa się czas, w którym punkt Barana znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika, nie ma nic wspólnego z orbitą Słońca i Układu Słonecznego wokół centrum galaktyki,

Portret użytkownika spokoluz

A Ty nadal siedzisz w wiki i

A Ty nadal siedzisz w wiki i w gównonurcie informacji a ten pajac co cie poparł to obciągacz watykanu aby bylo tak jak było ale ..... wodnik już jest od 2016 roku. - grtrulacje za wspieranie systemu niewolnictwa i ogłupiania pesudonałką Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika SurvivorMan

Admin! Coś ty za herezję

Admin! Coś ty za herezję popełnił... Jakie zdjęcia nieba... Jaki teleskop Hubble'a...
Przecież na magicznym, fizycznie namacalnym firmamencie, niebo się wyświetla niczym reklama na ekraie LCD ROFL
Co ty... Nie wiesz?! ROFL
Naukę tu jakąś promujesz? ROFL
RELIGIA NALEŚNIKA!!! To jest to!!! A nie... ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Już? Zesrałeś się? To teraz

Już? Zesrałeś się? To teraz zamaskuj tylnymi odnóżami i marsz na taśmę do korpo czy tam do szkoły...!
I tak tym swoim kozikiem publicznie nie machaj, bo któregoś dnia wyłapiesz za art.190 KK i będziesz chodził 24 miesiące, ale z czyimś "krawatem" w dupie! Dirol
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Endymion

Coś się wam trolle pojeb.ło w

Coś się wam trolle pojeb.ło w główkach. Srasz ze strachu, bo nie znasz dnia ani godziny.. Już jesteś tak słaby, że KK się chwytasz? Będziesz wisiał na jednym drzewie wraz z sędzią, takie jest prawo, co ma wisieć, nie utonie. 

Masz za sobą prawo, policję, prokurwatorów i sędziny, a ja mam za sobą miliony przebudzonych Polaków. Kto wygra? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj