Wykryto drgania wulkanu Katla, czy może dojść do przebudzenia tego wielkiego wulkanu?

Kategorie: 

Islandzki wulkan w trakcjie erupcji

Wczoraj około 16:00 czasu uniwersalnego doszło do nowych drgań harmonicznych w obrębie wulkan Katla. Te drgania mogą mieć dwa źródła. Hydrotermalna działalność pod lodowcem, lub ruch magmy w głębi wulkanu Katla.

 

Nie jest jasne, co w chwili obecnej zachodzi w okolicy Katli. Te skoki nie są do tej pory wiązane z działalnością lodowca generującego powodzi. Czasami zdarzają się również bez erupcji.

 

Harmoniczne drgania można obejrzeć tutaj.

Innymi słowy jest to widoczne w szumie tła, ponieważ jest to bardziej wyraźny hałas w tle. Prawa własności do tego obrazu należą do islandzkiego Met Office.

 

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, co stanie się dalej. Ale ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z faktu, że zaczyna się sezon trzęsień ziemi w pobliżu wulkan Katla. Jest to zwykle obserwowane od końca czerwca do początku października (lub gdy zaczyna znowu padać śnieg w Islandii).

 

Więcej trzęsienia ziemi jest widoczne latem każdego roku również z powodu tego, że aktywnych staje się więcej sejsmometrów wokół wulkanu Katla.

 

Więc w tej chwili nie ma raczej powodu do paniki w wyniku działalności wulkanu Katla. Ale warto, go uważnie obserwować.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Mam nadzieję, że się mylisz

Mam nadzieję, że się mylisz Smile
Zauważ, że totalne zdurnienie nadeszło paradoksalnie dopiero wraz z wiekiem "rozumu". Dopiero wtedy zaczęto uważać idiotów za ludzi "uczonych", co spowodowało, że narodom zaczęli przewodzić kretyni.
 
Indianie, Aborygeni, Dogoni, Majowie - byli teoretycznie prymitywnymi ludami, ale nie robili takich idiotyzmów jakie ludzie robią teraz. Kiedyś była rada starszych, czyli wiekowych, mądrych ludzi. Bazowano na ich doświadczeniu i traktowano z szacunkiem. Złote myśli z Chin, aforyzmy z Bliskiego wschodu i tak dalej. 
 
Teraz ludzie mają w dupie co mówił Seneka albo Awicenna. Teraz ludzie cytują Dodę albo jakichś innych bezwartościowych "celebrytów". Jeśli o mnie chodzi, zdelegalizowałbym alkohol, telewizję, reklamy i kościół katolicki - jako ogłupiające i wybitnie szkodliwe dla społeczeństwa.
Wprowadziłbym też przepis ograniczający ilość posiadanego majątku oraz dopuszczalną wielkość firmy/korporacji (wiem, że to brzmi absurdalnie - ale w dzisiejszym, materialnym/skorumpowanym świecie, ten kto ma 100 miliardów dolarów - ten steruje światem, choć go nikt nie wybierał).
 
Majątek rodziny Rotschildów jest oceniany na 100 trylionów dolarów. to ponad 14 tysięcy dolarów na głowę każdego mieszkańca kuli ziemskiej. Czy ktoś jeszcze wierzy, że nie kupili oni już dawno całego świata ?

 

 

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Skomentuj