Wykorzystanie sieci społecznościowych sposobem służb na propagandę w Internecie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Amerykańskie sieci społecznościowe dominują na świecie, a skoro mają setki milionów użytkowników jasne staje się, ze ich wpływ na kształtowanie ludzkich postaw jest nie do przecenienia. Najnowsze rewelacje Edwarda Snowdena wskazują na to, że służby wywiadowcze wykorzystują je do propagowania dezinformacji i do rozbudzania protestacyjnych nastrojów.

 

Na celowniku służb znalazły się sieci takie jak Twitter, YouTube i Facebook. Warto przypomnieć, że praktycznie wszystkie ostatnie rewolucje w Afryce Północnej zaczynały się od skrzyknięcia ludzi na portalach społecznościowych. Gdy model przećwiczony na przykład w Tunezji spróbowano zastosować w Egipcie, władza wyłączyła cały Internet.

 

Dostęp do tych usług odcina na stałe Iran, a dostęp do Twittera został niedawno odcięty w Turcji. Z tego co mówi Snowden wynika, że tego typu prewencyjne wyłączenia dostępu do niektórych amerykańskich usług internetowych mogą być bardzo racjonalnymi posunięciami władz.

 

Materiały dostarczone przez Snowdena mówią o tym, jak można korzystać z sieci społecznościowych do rozpowszechniania ideologii Zachodu, oraz jak kształtować fałszywe i oszczercze informacje o niepożądanych politykach.

 

Ostatnia afera z wykorzystaniem sieci społecznościowej do podburzania obywateli obcego kraju dotyczy tak zwanego "kubańskiego Twittera". Agencja AP ujawniła niedawno, że amerykańska agencja USAID (United States Agency for International Development), zaangażowała się w budowę serwisu społecznościowego ZunZuneo. Celem miało być wpływanie na nastroje wśród młodych ludzi i wywoływanie niepokojów społecznych.

 

Z pewnością bardzo podobne metody stosowano w przypadku Ukrainy, gdzie jednak oprócz amerykańskich sieci dominują również rosyjskie. Prawdopodobnie propaganda jest tam nadal tłoczona wszystkimi dostępnymi kanałami.

 

Polacy też są manipulowani w podobny sposób. Na naszych forach i polskich stronach wspomnianych dominujących globalnych sieci społecznościowych jest bardzo wiele przykładów działań wizerunkowych. Od dawna działa u nas prożydowska "hasbara", a określone newsy piszą ludzie opłacani przez podejrzane siły za zalewanie Internetu konkretnymi i postulowanymi przez nich poglądami. Warto być tego świadomym, to może będziemy trochę mniej podatni na takie manipulacje.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika takasobieja

Propaganda dla wszystkich

Propaganda dla wszystkich cięzko myślacych - myslay o przecietnej inteligencji nie da się zrobić w uja Prawdą jest,ze zawracają nam głowe plotami wyssanami z palca a po cichacza trują zywnością / konserwanty / oraz eliminują za pomoca limitów NFZ oraz ekonomią,a Polacy jak Polacy idioci zamiast zostać w Polsce i rozliczać to nogi za pas i jako tania siła robocza na zmywaku czy budowlane.

Portret użytkownika Roki

Dokładnie to samo

Dokładnie to samo powiedziałbym na temat TEJ strony i wielu innych mniej lub bardziej podobnych, często publikujecie artykuły wyssane z czegoś tam i obwieszczacie wszem i wobec jako świętą prawdę religii zwanej nauką. Osobiście lubię tą stronę ale z przymróżeniem oka i każdą interesującą mnie informację sprawdzam.Pozdrawiam trolli i sprzedawczyków.

Portret użytkownika 777

Dlatego czas internetu będzie

Dlatego czas internetu będzie wykorzystywany do największej skcji służb czyli wielkiego zwiedzenia zapowiedzianego w Bibli! Bo tyrania jest po stronie antychrysta inaczej nie byłaby tyranią. Będą opowiadać nam że chemtrialsy i zrzuty GMO to taka geoinżynieria na pogode a to tajemne genetyczne ataki na ludzkość

Portret użytkownika achiles38

Może trochę z innej beczki,

Może trochę z innej beczki, ale blisko tematu, bo informatyzacji dotyczy sprawa. Otóż minister MSW Bartłomiej Sienkiewicz, dziś na antenie radiowej uznał, że to sukces Państwa Polskiego, iż amerykański gigant informatyczny HP, przyznał się dawania łapówek za kontrakty na informatyzację naszych ministersw, czego skutkiem jest ogromny liczony w miliardy przekręt i wyprowadzenie tych sum z naszego budżetu. Gdyby nie amerykańscy śledczy, to byśmy nawet o tym przewale nie usłyszeli, a ten pan powiada, że to sukces naszego kraju. A TO POLSKA WŁAŚNIE I TU ŻYJEMY .

Portret użytkownika achiles38

Fajny artykół, lecz oczywisty

Fajny artykół, lecz oczywisty dla wszystkich myślących samodzielnie, należałoby dodać jeszcze, że by myślący samodzielnie i co rzecz jasna namierzeni, nie wdawali się w związki z laskami podstawionymi, na portalach randkowych, bo też jest praktykowane w różnych niecnych celach. No i należy dodać, że te samodzielne kraje powinny tępić wszelkie prywatne stacje radiowe i telewizyjne z zachodnim kapitałem i zarządami, czego u nas mamy najleprzy dowód, o fundacjach tkzw. wolnościowych, nie ma co wspominać, bo to już władze Rosji same określiły wydając im zakazy działania na terytorium Federacji. 

Portret użytkownika klon

Niestety ludzie czytają takie

Niestety ludzie czytają takie zakłamane serwisy społecznosciowe jak neesweek, wybocza, gazeta.pl, wp, onet, pudelek, interia, polityka i propaganda syjonistów robi swoje. A ile ludzi nie ma internetu więc skąd mają wiedziec ze fakty tvn , cale to tvp to jest jedno wielkie kłamstwo żydowskie.
Opanowali nasz kraj i sobie go upodobali, albo go im oddamy, albo zginiemy proste. Wyznają talmud oni wasz pan , wy być ich niewoilnik. Oni mieć inteligentna posadki, wy być tana siła robocza do prostych zadan, ci mądrzejszy uciekajcie za miedze to nasz juz kraj judeopolonia funkcjonuje i ma się dobrze. napisałem tak jak kali mówić do narodu ponieważ wiekszosć Polaków musi być naprawde takim kali skoro nie widzi co się dzieje w kraju.

Skomentuj