Wyjątkowy sezon huraganów 2017 na animacji NASA

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Można już chyba stwierdzić, że kończący się sezon huraganów na Atlantyku, z pewnością będzie zapamiętany jako rekordowy pod względem ilości huraganów piątej, najwyższej kategorii. Agencja kosmiczna NASA przedstawiła wszystkie te ekstremalne układy pogodowe na jednej animacji.

Tegoroczny sezon huraganów był z pewnością jednym z najbardziej katastrofalnych w historii. Spustoszone zostało wybrzeże USA a także wiele karaibskich wysepek.Huragan Harvey spowodował apokaliptyczne opady deszczu nad Houston praktycznie pół miasta zostało zalane. chwilę po nim zaatakował jeszcze potężniejszy huragan Irma który był tegorocznym największym żywiołem. 

 

Nie trzeba być naukowcem aby zrozumieć że taka ilość silnych huraganów jaka Przydarzyła się w tym roku musi mieć związek z zaburzeniami cyrkulacji atmosferycznej. Prawdopodobnie odpowiadają za to tak zwane prądy strumieniowe w atmosferze ponieważ to one odpowiadają za powstawanie układów pogodowych. Turbulencje w atmosferze wywołane emisjami gazów cieplarnianych, zwłaszcza metanu, wywołują drastyczne zmiany wzorców pogodowych. Zeszły sezon obfitował w liczne cyklony na Pacyfiku, a tegoroczny na Atlantyku.

 

Symulacja opublikowana przez NASA pokazuje w jaki sposób dochodzi do powstania tych monstrualnych burz. dzięki obserwacjom sposobu poruszania się w stratosferze aerozoli atmosferycznych udało się stworzyć model matematyczny symulujący obecne zachowanie prądów strumieniowych. Dzięki temu usiłowano lepiej zrozumieć genezę powstania potężnych huraganów. Ma to znaczenie o tyle, o ile w przyszłych latach spodziewamy się jeszcze większej intensyfikacji tych ekstremalnych zjawisk, także zdolność przewidywania gdzie mogą się pojawić, wydaje się obecnie kluczowe.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

Komuchu amerykańska rakieta

Komuchu amerykańska rakieta Falcon 9 nie używa ruskich Rd-180 a z powodzeniem lata w kosmos od 2010r - ponad 40 misji. Zastosowono silniki z rodziny merlin, a cała rakieta potrafi nie tylko wynieść w przestrzeń kosmiczną ładunek ( np kapsułę towarową Dragon dla ISS) ale z powrotem wyladować co czyni z niej konstrukcję wielokrotnego użytku).
Rosyjskie RD-180 to konstrukcja z lat 60-tych używana w pierwszym stopniu zasilania rakiety Atlas IV i od następnego roku przechodzi do muzeum zastąpiona przez konstrukcje np ATK Orbital.
Chciałeś błysnąć a wyszło jak zawsze czyli kolejna kompromitacja
https://pl.wikipedia.org/wiki/Falcon_9 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

syjonistyczny podmywaczu

syjonistyczny podmywaczu amerykańskich rur wydechowych... Amerykańskie rakiety to kapiszony -niewypały.. Wciąż im sie coś nie udaje, albo walą w swoje jednostki.. Te kosmiczne, z powodzeniem wyniosły zaledwie na niską orbitę i pospadały paląc się w ziemskiej atmosferze... Z czym ty gościu z gośćcem tu się produkujesz?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Mógłbym cie nazwać tylko

Mógłbym cie nazwać tylko idiotą... Ale co tam... Lubię ubliżyć człekowi zaślepionemu w jeden obraz nie widzącego drugiej strony blejtramy, gdzie ukrywają się pajęczyny.. Smile O żadnej "merytorycznej" dyskusji nie ma mowy, bo wy w "ruskich" widzicie tylko onuce.. Jesteś z rozumkiem zapleśniałym uprzedzeniami, więc jak tu z takim dyskutować? Wiesz dlaczego wygrałem turniej szachowym z uznanym mistrzem? Bo mnie zlekceważył i dostał wpierdol.. Wiesz co to są szachy?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

no widzisz deju jaki z ciebie

no widzisz deju jaki z ciebie palant... Amerykanie swoją potęgę zbudowali na kradzieży rosyjskich dokumentacji i hitlerowskich... Mieli odpowiednia ilość zielonych a po za tym to matoły sprytne w wykradaniu patentów i rozwiązań.. Ale kij ma dwa końce i oczywiście Rosjanie i Chińczycy szybciutko się im rewanżują... Mógłbym ci przytoczyć cała mase ukradzionych przez usrańców technologi niemieckich i rosyjskich patentów

Strony

Skomentuj