Wyjątkowo mokra aura w Australii spowodowała wypełzanie na powierzchnię gigantycznych dżdżownic

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Po ostatnich ulewnych deszczach w Australii, na powierzchni ziemi znajdowane są ogromne dżdżownice. Niektóre osobniki mają ponad pół metra długości!

Ogromna dżdżownica, wyszła z ziemi w pobliżu góry Tamborine w stanie Queensland. Jej zdjęcie, udostępnione w serwisie społecznościowym, z miejsca stało się gwiazdą Internetu. 

 

Obszar w który złapano to stworzenie to australijskie lasy tropikalne. Według naukowców, w glebie żyją tam jedne z największych dżdżownic na świecie. Ich długość może wynosić nawet 90 centymetrów. 

 

Zwierzęta te zazwyczaj żyją głęboko pod ziemią. Naukowcy sugerują, że na powierzchni znalazły się przez ulewne deszcze, które przeszły niedawno w tym regionie Australii.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jaś Nied9czekał

Znaczy - na antypodach z

Znaczy - na antypodach z głodu nie pomrą... Chyba, że z ziemi wyjdą w międzyczasie miejscowe krety, tylko ciut mniejsze od niedźwiedzia, i ze smakiem wtroją rzeczone pierścienice.

Skomentuj