Wyjątkowo intensywne deszcze spowodowały chaos na Bliskim Wschodzie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ulewy nękające kolejne kraje na Bliskim Wschodzie są uważane przez niektórych meteorologów za anomalie. Niebezpieczna pogoda wystąpiła w wielu krajach regionu. Wcześniej donosiliśmy o nagłej powodzi w Arabii Saudyjskiej, ale okazuje się, że podobne problemy wystąpiły w Izraelu, Libanie, Syrii i Jordanii. Na Wzgórzach Golan nawet spadł śnieg.

 

Ulewne deszcze padały na pustynię na Jordanii, co wywołało lokalne powodzie i chaos komunikacyjny. Władze Jordanii cieszą się, że udało się zgromadzić trochę wody w jednym z przeznaczonych do tego zbiorników retencyjnych, który w tym pustynnym kraju zwykle stoi pusty.

 

Prawie wszędzie w regionie Bliskiego Wschodu dochodziło do nagłych powodzi spowodowanych przez skumulowanie opady. Spierzchła słońcem ziemia nie przyjmowała zwykle takiej ilości wody, co powodowało szybki jej przybór. Było to szczególnie problematyczne w przypadku miejsc już dotkniętych humanitarną katastrofą, takich jak obozowiska syryjskich uchodźców.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Matari

Może i sa to znaki o ktorych

Może i sa to znaki o ktorych w Biblii. Wszystko mozna dopasować. Ja jednak jestem zdania, że to wynik róznych zjawisk całkiem normalnych we Wszechświecie, czyli aktywności Słońca, tarć płyt tektonicznych itp. 

Skomentuj