Wyjaśniono skąd bierze się magma w wulkanach

Kategorie: 

Źródło: AI

Naukowcy z Imperial College London wyjaśnili dokładne mechanizmy powstawania magmy w procesach wulkanicznych na przykładzie przesunięć tektonicznych we wschodnich Karaibach. Wyniki obserwacji, opisane w czasopiśmie Science Advances, pomagają zrozumieć rodzaj i prędkość erupcji wulkanów, skład erupcji magmy i inne mechanizmy aktywności wulkanicznej.

 

 

Wiadomo, że w wyniku procesów tektonicznych jedna płyta tektoniczna może przechodzić pod drugą, zanurzając się w płaszczu Ziemi i topiąc nagromadzoną wodę, która dostaje się tam przez uskoki w skorupie ziemskiej. W rezultacie magma wypływa na powierzchnię. Jednak do tej pory niewiele było wiadomo o dokładnym pochodzeniu magmy pod ziemią.

 

W badaniu wykorzystano trójwymiarowe dane dotyczące trzęsień ziemi i dna oceanów ze wschodnich Karaibów, które utworzyły wulkaniczne Małe Antyle. Okazało się, że fale sejsmiczne przechodzą przez różne materiały, po czym zwalniają lub przyspieszają, a także ogólnie siłę trzęsień ziemi. Proces ten jest najbardziej osłabiany przez gorącą i stopioną skałę.

Analiza wykazała, że ​​strefa najsilniejszego osłabienia sejsmicznego została przesunięta na stronę wulkanów. Naukowcy postawili hipotezę, że dzieje się tak, ponieważ woda jest wypychana z płyty, a następnie przenoszona w dół, powodując topnienie płaszcza poza systemem wulkanicznym. Stopiony materiał gromadzi się następnie u podstawy nadkładu, zanim wróci do podstawy wulkanu.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Temat należy jakoś utwardzić

Temat należy jakoś utwardzić ! Primo, to magma się przedsiębierze z tego, bo im głębiej do jąder sięgamy, tym gorącej się robi i potem następuje erubbbbppp..cjaaaaa w rozzzzztopieniu. Ale to jeszcze wszystko zależy od tego, w jaką ręke albo inne co, owe badania włożymy. Są i takie, co to są bardzo mało skuteczne.Wtedy szukamy nowych źródel erupcji.Pol ? Pól ? No, nowych badań do utwardzenia. Tyle w temacie ode mnie wyjaśniająco.

Portret użytkownika pabloS

Na pewno aby móc stopić skałę

Na pewno aby móc stopić skałę, potrzeba do tego dużo energii, głównie cieplnej. Np jak tutaj: 

https://www.youtube.com/watch?v=JhXl8rrVzTU 

https://www.youtube.com/watch?v=8c_RCMuJZVU 

"Wiadomo, że w wyniku procesów tektonicznych jedna płyta tektoniczna może przechodzić pod drugą, zanurzając się w płaszczu Ziemi..." - ciekawe tylko co tworzy te wyniki (nie wyjaśnionych)procesów tektonicznych - wielkie ciężkie płyty tektoniczne(jeśli w ogóle takowe istnieją), się sobie od tak poruszają, nawet przeciw sobie, wbrew grawitacji, sił tarcia, i logice tym samym - wielkie perpetum mobile - w ciągłym ruchu, bez wkładu energii, no cudo. Prawie tak samo jak fale na oceanie - tylko że nawet one nie pojawiają się z niczego - potrzebny jest wiatr. 

A jak mają się "procesy" przy wulkanach pojawiających się na samych środkach płyt tektonicznych? XD

 

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Admin.

Admin.

Nie wiem kto ci te "historie naukowe" pisze, ale celująco mija się z prawdą.

Rozpoczęcie wojen o trzęsienia ziemi:

 • Trwa wojna o kontrolę nad ropą na Bliskim Wschodzie . Ta wysokiej jakości BROŃ TEKTONICZNA, której używają, ma kilka powodów.
 • Pokryj wiadomości nowymi katastrofami, gdy rozpocznie się dochodzenie w sprawie laptopa Biden.
 • KATAKLIZMOWE TRZĘSIENIE ZIEMI W INSTYTUCJI / FAŁSZYWEJ FLAGI przy użyciu wysokiej klasy wojskowej broni tektonicznej dla Deep State Zainteresowanie USA ropą z Bliskiego Wschodu po Ukrainę i Europę Północną zaczyna się od katastrofy w Turcji i Syrii.
 • To był dopiero początek, ponieważ GŁĘBOKIE PAŃSTWO chce rurociągów przez SYRIĘ i planuje wywołać wielką WOJNĘ w regionie.
 • Rothschildowie kontrolujący Deep State Military Operations , które wywołały trzęsienie ziemi w Turcji, były ostrzeżeniem dla Turcji, która planuje opuścić NATO i dołączyć do BRICS.
 • Rothschildowie również stworzyli to samo wydarzenie w Fukushimie w Japonii.
 • Do kontroli ich PKB i miał inne plany PROJEKTÓW masowej migracji w Japonii. Dzięki pomocy KILKU Białych Kapeluszy, w tym Smoczych Rodzin, Chin, włoskich elit i rodziny Bin Salman, które wkroczyły z wojskowym wsparciem Rothschildów, którzy zrealizowali swój plan zniszczenia Japonii.
 • Te wojny o trzęsienia ziemi są prawdziwe i znane są patenty na broń tektoniczną i inną broń powodującą trzęsienia ziemi.
 • Walka o utrzymanie spójności NATO toczy się, ponieważ kilka krajów NATO chce odnieść sukces z reżimu NATO ONZ. Deep State obserwowało kraje i wysoko postawione elity, aby utrzymać ich kraje w NATO i ONZ.
 • Kilku premierów i prezydentów planowało zrezygnować ze stanowiska głowy swoich krajów w ciągu najbliższych 5 miesięcy do jesieni.
 • Wojny o trzęsienia ziemi były tym, czego Cabal chciał użyć do odkrycia technologii Obcych. To wydarzenie fałszywej flagi było opracowywane od dawna, podobnie jak stworzono PLANDEMIĘ i wielkie wojny.
 • Rothschildowie i jezuici chcieli narodzić się nowej religii po odkryciu nowej technologii po trzęsieniach ziemi. Wiadomości rozeszłyby się po całym świecie, a później byłyby powiązane z nowymi przepisami i zakazem udostępniania informacji na najwyższych szczeblach w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa. Było wiele powodów (śmierci, taktyki zastraszania), które Deep State chciały wykorzystać Alien Agenda, aby przejąć kontrolę nad światem. To dlatego Watykan forsuje Alien Agenda z Izraelem, CIA i Pentagonem.
 • Prawda była taka, że ​​było dużo życia pozaziemskiego , ale pierwsze ujawnienie przez Rockefellerów, CIA, reżim Pentagonu jest fałszywe.
 • Wiele się wydarzy w ciągu najbliższych dwóch lat prezydentury Trumpa. Na razie wojny o trzęsienia ziemi będą miały miejsce w 2024 r. To nie zmiana klimatu. To jest DARPA."                                                                                                                                                                                                     

Stąd.: https://operationdisclosureofficial.com/2023/02/11/restored-republic-via-a-gcr-as-of-february-11-2023/

Tak głośno jest na świecie o taktycznej broni tektonicznej. Rozumiesz?

Klepiesz tu jakieś bzdury "naukowców" o niewyjaśnionej preweniencji, czyli nikogo tak naprawdę.

A tu zobacz:

https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2023/02/situation-update-fdic-bank-runs-global-war-cia-sabotage-us-admits-to-nord-stream-pipeline-explo...

Szwajcarski Prezydent i Minister Zdrowia mają zarzuty publicznego kłamstwa na temat bezpieczeństwa szczepionek i ich skuteczności. Prokurator Generalny im te zarzuty postawił.

Ryba psuje się od głowy.

Skoro W Samej Szwajcarii, ojczyźnie wszelkiego szwindlu chazarskiego pod różnymi etykietkami, dochodzi do publicznego procesu Prezydenta Szwajcarii i Ministra Zdrowia, to jak myślisz, jak szybko dojdzie do rozliczeń współwinnych LUDOBÓJSTWA ZAPLANOWANEGO we wszystkich krajach, na wszystkich poziomach zaangażowania w ściemę?

Tu posłanka podaje, nie ona jedna, dziwny termin rozliczeń ze sqrwysyństwem "na jesieni". Masz jakieś konkretne plany na "jesień"?

https://www.facebook.com/watch?v=880764423339371

I wiesz doskonale, że o to chodzi:

https://www.youtube.com/watch?v=4LpoJ1y27wo

To ja bym na twoim miejscu solidnie przemyślał plany na najbliższe pół roku, bo mogą to być najistotniejsze 6 miesięcy twojego życia, z uwagi na konsekwencje, które dotkną dosłownie wszystkich, którzy się przyczynili do ludobójstwa szczepionkowego.

Norymberga II na jesieni będzie.

Poziom sqrwysyństwa władzy i jej siepaczy w mundurkach osiąga apogeum. Ja wiem, że poza tak zwanymi kulisami, dzieje się znacznie więcej, na znacznie wyższym poziomie. To wszystko przez te pół roku będzie z różnym natężeniem wychodzić. Nie są to już żadne "teorie spiskowe", tylko gołym okiem widoczna na ulicach Palestyna II w Polsce.

Ludzie mogą dalej wypierać ze świadomości praktycznie wszystko, ale jednostki o znacznie szerszym poglądzie, do których jeszcze cie zaliczam, powinny solidnego baranka strzelić o najbliższy kawał ściany i zaskoczyć w końcu, że ciepło koło dupy się robi i najwyższa pora zweryfikować do samego dna opoglądowanie, bo następne wakacje spędzisz bez rodziny w wyznaczonym nie przez siebie miejscu, na długo.

To a propos zmian zachodzących na Ziemi z odrobiną osobistej sugestii, co do "szerokości" poruszanej tematyki przez autora.

Pozdrówka.

Wiedźmin.

Portret użytkownika Endymion

"Norymberga II na jesieni

"Norymberga II na jesieni będzie." jakoś w to nie wierzę Sad

"Skoro W Samej Szwajcarii, ojczyźnie wszelkiego szwindlu chazarskiego pod różnymi etykietkami, dochodzi do publicznego procesu Prezydenta Szwajcarii i Ministra Zdrowia" to jest ciekawy temat, moim zdaniem to tylko balon próbny, co zrobi demokracja bezpośrednia z tym tematem. Jeżeli zostaną uniewinnieni, to całą reszta polityków na Świecie odetknie z ulgą, bo jak w Szwajcarii nic się nie stało, to w Polsce tymbardziej.

Jednakże zaznaczyłeś "ojczyźnie wszelkiego szwindlu chazarskiego pod różnymi etykietkami", więc już dałeś wynik publicznego procesu.. 

ku.wa ku.wie łba nie urwie, nie spodziewam się po tym niczego innego jak otworzenia furtki dla bezkarności dla polityków wszelkiej maści popierajacych NWO.

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jak uniewinnieni???

Jak uniewinnieni???

Przy ujawnieniu ludobójstwa szczepionkowego nikt nie uratuje dupy jeżeli podejmował jakiekolwiek szkodliwe decyzje związane ze ściemą.

Zobacz: Do tej pory rekord zgonów bezpośrednio związanych ze szkodliwością szczepion wynosił 35. I natychmiast wycofano preparat z rynku. Teraz bezpośrednio po strzale umarło 20.000.000 (dwadzieścia milionów ludzi !!) i program szczepień nie został w ogóle przerwany. Dalej masz ogłoszenia nagonkowe pseudolekarzy i innych naganiaczy.

To jakie widzisz szanse, że ktoś się z tego wywinie?

Nie patrz na surowe statystyki, ale na ilość pokrzywdzonych, którym na "naglicę" umarło połowa rodziny, czy coś. Wiesz, kochana żona, mama, tata, dziadek...

Myślisz, że jak ujawnią przyczynę takiej (!) ilości zgonów "nieprzypadkowych", ale z udziałem aparatu władzy, to ludzie przejdą nad tym do porządku dziennego? W Szwajcarii-demokracji bezpośredniej?

Myślisz, że lekarzyki nie znajdą dogodnego momentu, żeby jako pierwsi krzyczeć: " Złodziej !!", jak sami najebali i widzą szansę na odwrócenie uwagi od ich tępoty i chciwości?

Ten temat, to "gorący kartofel". Nikt go nie chce zatrzymać przy sobie, tylko "przekazać" dalej.

Za duży temat, żeby zamieść pod dywan.

Portret użytkownika Endymion

"Przy ujawnieniu ludobójstwa

"Przy ujawnieniu ludobójstwa szczepionkowego nikt nie uratuje dupy jeżeli podejmował jakiekolwiek szkodliwe decyzje związane ze ściemą."

tak powinno być i powinien powstać program "gilotyna+", w pełni zautomatyzowany, podajnik zabierający z ławy sejmowej dostarczjący pod gilotynę.

460 osłów przy nowoczesnej technologii można anihilować w jeden dzień. Demokracji powinno pozwolić się rządzić. Zadajmy Polakom pytanie, czy Osły z Wiejskiej powinny wisieć, czy być zgilotynowane? Od siebie dodałbym odpowiedź "C", że będą torturowani przed śmiercią.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

"To jakie "widzisz szanse, że

"To jakie "widzisz szanse, że ktoś się z tego wywinie?" takie jak z programu "willa+".

Paimiętasz, Tupolew, Smoleńsk? Blogerzy zrobili własne dochodzenie. Tam była maskirówka, a nie katastrofa. Większość delegacji zabito w hangarze na Okęciu, który potem szybko bez przetargu zburzono. 

 

"ludzie przejdą nad tym do porządku dziennego?" tak niestety uważam Sad jak będą mieli płacić za paliwo 12zł/L, będą płacić za węgiel, gaz i za wszytko wiele więcej, wezmą to na klatę i będą pracować 28h/dobę Sad Ja znam wiele osób co to pracuje po 300h w miesiącu. Szybciej zdechną z wyczerpania niż zbuntują się.. taka smutna prawda

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

Masz rację Endy, jeszcze

Masz rację Endy, jeszcze wielu śpi, obudziły się tylko pojedyncze egzemplarze, takie jak Ty, Wiedźmin, czy ja, ale weź pod uwagę, że codziennie przybywa tysiące świeżo obudzonych śpiochów, o ile nie więcej. 

Proces budzenia się społeczeństwa jest reakcją łańcuchową, nie do zatrzymania, ani nawet spowolnienia... zapytasz zapewne, czemu nie obudziliśmy się wszyscy, w tym samym czasie...hmm...myślę, że ten proces ma coś wspólnego z drugą zasadą dynamiki, gdzie siła o takiej samej wartości działa na ciała o różnych masach i nadaje im inne przyspieszenia...w naszym przypadku tą siłą o stałej wartości jest ..."świadomość".

Prędzej, czy później obudzą się wszyscy ... co wtedy będzie?...może stanie się to, co napisał Wiedźmin?

 

Portret użytkownika Endymion

wszystko mniejwięcej jest mi

wszystko mniejwięcej jest mi znane, ale to jest ciekawe co piszesz: "Holding Altria przejęło wojsko pół roku temu.", a w podanym linku nie ma tej informacji.

Co do złota: to w 2009r. Fort Knox sprzedał Chińczykom wolfram pozłacany.

Miliony fałszywych sztabek złota za 600mld $. https://www.bankier.pl/forum/temat_falszywe-zloto,12300851.html

Chyba wtedy żydzi wydymali Chińczyków i złoto jest u nich w FED, a Chińczycy mają obligacje dłużne USA. 

Tutaj moim zdaniem pasuje powiedzenie: "Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma"

Polskie złoto w Angii, ponoć coś przywieziono, ale nie badano czy to Wolfram. Niemieckie złoto w Fort Knox, a tam audytu nie można się doprosić. To złoto zostało ukradzione i służy do lewarowania instrumentów finansowych w celu wykupywania wszystkiego na Świecie. Nikt nie polkusi się o audyt skarbca NBP, bo wszyscy wiedzą, że tam złota jest tyle co na zdjęciu.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Wiele rzeczy dzieje na

Wiele rzeczy dzieje na Telegramie.

Stamtąd takie info można wytaszczyć, ale często dla niepoznaki są wbijane w jakiś kontekst artykułu o czymś zupełnie innym. Rozumiesz, polska cenzura jest jedną z najściślejszych na świecie. Doświadczenie z komuny...

Mi takie ciekawostki automatycznie zapadają w pamięć i potem nie potrafię podać źródła od razu, ale po chwili pomyślunku wraca.

Złoto w światowym obrocie w 90% należy do starych rodów chińskich. Po nadejściu komuny do Chin musieli się ewakuować i dużo z nich osiadło na Filipinach i w Tajlandii.

I w związku z tym można uważać, że trzymają sztamę z Dworem Tajskim. A tu nagle dowiadujemy się, że księżniczka tajska, ulubienica dworu, pada martwa po 27 dniach śpiączki po 3-cim strzale fizera. Dwór wqrw, lekarz z Tajlandi, audiencja przed całym dworem, wywalił NWO od słów: " wszyscy zostaliśmy tragicznie oszukani..." I zaraz potem:

https://memetrunk.com/news/post/swiss-president-and-minister-for-health-are-under-investigation-8vXKlMOwuTepjT2

Myślę, że będzie to miało ogromny wpływ na ruchy finansowe, handel złotem, odzysk złota "historycznego", odzysk kradzieży watykańskiej, rotshieldowskiej, rockefelerowskiej, wszystkich "umoczonych" w ludobójstwo szczepionkowe.

Z filmiku wynika, że Trybunał w Szwajcarii daje sobie prawo ścigania wszystkich uwikłanych po całym świecie i z całą bezwzględnością. Do tego jest to pierwsze w historii publiczne oskarżenie Prezydenta o takie zbrodnie, oczywiście przy udziale Ministra Zdrowia. No i kolo na filmiku jara się, że w takim razie to musi roznieść się po całym świecie i być przykładem co robić ze sqrwysyństwem i w jakim tempie, bo to Trybunały Wojskowe. Są "lotne"...  *biggrin*

Myślę też, że mamy gdzieś do nas należące "dużo złota", tylko świśnięte. I to ma wrócić. Same insygnia królewskie z Drezna są wiele warte, bo są ze złota. Tylko co one tam robią, zamiast być u nas w muzeum??

Jestem dobrej myśli i wszystkim to polecam, jako twórcom naszej rzeczywistości. 

Pozdrówka.

Portret użytkownika kolo21

Nie tak dawno naukowcy

Nie tak dawno naukowcy stwierdzili ze 60% ciepła nie pochodzi od słońca tylko z głębin ziemi. To czemu na Syberii pizga? Takie same pierdolenie jak to z NASA że pochylenie ziemi w kierunku słońca nie ma związku w porami roku. Choć inni meteorolodzy twierdzą że tak własnie jest. Dlaczego tak NASA twierdzi? Bo gdy u nas robi się lato to ziemia jest kilka milionów dalej od słońca. A gdy przychodzi pora zimowa jest bliżej niego.

kolo21

Strony