Kategorie:
Nowe badania z Uniwersytetu Oksfordzkiego wykazały, że wyginięcie krokodyli będzie miało katastrofalne konsekwencje ekologiczne - prace naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Functional Ecology.
Naukowcy twierdzą, że ponad połowa krokodyli na świecie jest obecnie zagrożona wyginięciem z powodu utraty siedlisk, polowań, przyłowów w sprzęcie rybackim i tamowania rzek. Wyginięcie krokodyli spowoduje utratę różnorodnych funkcji ekologicznych, które zapewniają.
Według ekspertów około 38% różnych funkcji ekologicznych, jakie krokodyle pełnią w całym ekosystemie, jest obecnie zagrożonych utratą. Na przykład aligatory aktywnie kopią nory, które stają się ważnymi schronieniami i schronieniami dla innych gatunków, a krokodyl filipiński kontroluje populacje szkodników rolniczych.
W przyszłości naukowcy będą nadal badać funkcje krokodyli w ekologii, a także sposoby ochrony tych zwierząt.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze |
Komentarze
Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......
Skomentuj