Wydrukowanie człowieka na innych planetach pozwoli skolonizować kosmos

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wraz z postępem technologicznym, naukowcy coraz częściej mówią o potrzebie kolonizowania innych planet. Na początek będzie to z pewnością Mars, jednak wysłanie człowieka statkiem kosmicznym na bardzo odległą planetę może być zbyt trudne. Okazuje się, że wykorzystanie drukarki 3D może znacznie ułatwić to zadanie.

 

Za pomocą drukarki 3D można stworzyć dosłownie wszystko - broń, odzież, przedmioty codziennego użytku, żywność, części do maszyn a nawet ludzkie organy. Klonowanie ludzi jest dziś postrzegane jako nieetyczne, niemoralne a czasem nawet jako niebezpieczne. Jednak naukowiec z NASA twierdzi, że wydrukowanie człowieka na innej planecie jest najłatwiejszym sposobem na skolonizowanie odległych światów.

 

Pomysł ten przedstawił inżynier Adam Steltzner. W trakcie konferencji powiedział on, że informację genetyczną człowieka można zakodować bakterii, która potrafi przetrwać podróże kosmiczne. Następnie należałoby skonfigurować system, który wykorzystałby DNA do drukowania ludzi na innej planecie.

 

Pomysł wydaje się raczej szalony i choć przypomina on klonowanie ludzi, nie mówi się tu już o etyce czy moralności. Uczony uważa jednak, że jego plan jest z pewnością łatwiejszy do wykonania niż w przypadku załogowych misji kosmicznych. Zamiast wysyłać astronautów na odległą planetę i narażać ich na niebezpieczne choroby w trakcie podróży, można ją osiedlić wysyłając bakterię, twierdzi Steltzner.

 

 

Źródło: http://motherboard.vice.com/read/our-best-bet-for-colonizing-space-may-be-printing-humans-on-other-planets

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz.Ostaszewski

Niestety MARSA NIE DA SIĘ

Niestety MARSA NIE DA SIĘ SKOLONIZOWAĆ przy obecnej technoligii! To jest już inna gęstość. Człowiek tam nie może przeżyć nawet chwili, ani człowiek, ani zwierzę, ani roślina. Jeśli technologia pójdzie do bardzo do przodu, to można by stworzyć urządzenie, jakby bańkę, w którym będzie przeniesiona gęstość z naszego rejonu kosmosu i w tej bańce człowiek może żyć. Wyjdzie z bańki i kaput.
Kto tylko tam dotrze, natychmiast zginie.

Portret użytkownika Israfel

Temat, mimo, że moim zdaniem

Temat, mimo, że moim zdaniem niewykonalny, jest ciekawy do dyskusji.
 
Dlaczego jestesmy tak przywiązani do swojego wyglądu, że chcemy drukować na drukarce 3D kopie samych siebie?
 
Czy nie lepiej byłoby stworzyć maszyny róznych rozmiarów i z róznych materiałów, którym (wiem że to abstrakcja) implenemtowanoby świadomość wybranych inżynierów, naukowców itp.
 
W zależności od tego jaka planetę chcielibysmy skolonizować (dużą, małą, gorącą, zimną), używanoby odpowiedniej wielkości i jakosci maszyn.
 
Pytanie do Was. Kiedy możnaby uznać, że ludzie skolonizowali inną palnetę:
a) gdyby roboty ze świadomością przeniesioną z ludzi opanowały tą planetę, wykorzystując posiadaną ludzką wiedzę?
b) gdyby jakimś cudem ludzkie DNA przeniosło się w kosmos i tam wyrosłyby istoty, posiadające identyczny wygląd jak my (nasze dzieci), ale zupełnie oderwane od naszej wiedzy (cywilizacji).
 
Czy wariant a albo b jest wystarczający do stwierdzenia, że to ludzie dokonali kolonizacji?

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Zenek

  Draniom się marzy

 
Draniom się marzy wynalezienie sposobu na replikowanie dusz ale nie dla świn diamenty .... i szarakowe gówno im z tego drukowania wyjdzie. Co najwyżej kolejne stado manekinów judaizmu... Kolejne plemie bałwanów ...

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Strony

Skomentuj