Wydrukowane serca z ludzkich komórek zostaną przeszczepione świniom

Kategorie: 

Źródło: tg

Zespół z Uniwersytetu Stanforda otrzymał grant na przetestowanie technologii i przygotowuje się obecnie do ostatniego etapu projektu, tj. przeszczepienia serca świni. Badanie ma na celu odpowiedzieć na kluczowe pytanie, ile czasu zajmie pacjentom otrzymanie nowych narządów wytworzonych z ich własnych komórek.

 

Pomysł personalizacji narządów ludzkich zrodził się jeszcze przed powszechnym rozwojem technologii komórek macierzystych. Obecnie znaczący sukces odniósł biodruk 3D, pozwalający naukowcom drukować komórki i naczynia krwionośne według określonych parametrów.

 

Zespół Uniwersytetu Stanforda planuje zastosować to podejście do wydrukowania w pełni funkcjonalnych serc z ludzkich komórek, a następnie przeszczepienia ich świniom w celu oceny wydajności narządu.

 

„Planujemy wykorzystać zautomatyzowany bank bioreaktorów do produkcji różnych typów komórek, tj. miliardów kardiomiocytów komorowych i przedsionkowych, komórek guzkowych, mięśni gładkich i innych komórek niezbędnych do funkcjonowania tkanek” – powiedział autor Mark Skylar-Scott.

 

Według niego nowa technologia jest rzeczywiście ambitnym przedsięwzięciem, ale w tej chwili nie ma już żadnych czynników ograniczających, ponieważ „surowce do biodruku kompletnego i złożonego narządu ludzkiego są teraz gotowe na ten wielki skok”.

 

Szacuje się, że naukowcy będą w stanie co dwa tygodnie wygenerować wystarczającą liczbę komórek dla jednego narządu. Wdrożenie i ocena efektywności technologii planowane jest w ciągu pięciu lat.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika irfy

Taką technologią w Polsce

Taką technologią w Polsce dysponujemy już od co najmniej 30 lat. Należy też zaznaczyć, że mamy opanowane zarówno świnie z ludzkimi sercami jak i ludzie z sercami świń. Ba! To samo potrafimy  robić również z mózgiem.  

Przy czym polski sukces jest całkowicie namacalny, o czym można się przekonać dosłownie w każdej chwili, włączając telewizor. Albo po prostu spacerując po ulicach. Akurat teraz wizerunki takich świnio-ludzi wiszą dosłownie na rogu każdej ulicy.

Portret użytkownika inzynier magister

to są próby uzyskania

to są próby uzyskania technologii nieśmiertelnoci ciała biologicznego które są jak z filmów horrorów, albo jak to było w obozach hitlerowskich kiedy to samo chcieli osiągnąć hitlerowcy z ich doktorem Menglele ! oczywiście wszystko dla dobra ludzi i cywilizacji śmierci zbudowanej przez iluminackie loże Lucyfera ! zawsze wytłumaczenie jest że to postęp i nowoczesność !!! Musimy się modlić do Chrystusa by nas uratował z tej cywilizacji diabłów iluminackich i ufonautycznych, chcacych zbudować pojazdy ufo i odlecieć w kosmos do ich hybryd z pojazdów dyskoidalnych, tylko miłosierdzie Zbawciela Jezusa nas zbawi żebyśmy nie trafili do piekła koła samsary i wykasowania pamięci w ramach doktryny reinkarnaacji !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mgssnake

multimedialnej.

wyobraź sobie co bedzie chociazby za 50  lat. Drukowanie wszystkich organów a nawet i części mózgu . Zgranie danych do postaci cyfrowej  Transcendencja. A ty mi tu ze świętością, Chrystusem ? Dawniej kościól zakazywał robienia operacji. Uważał ciało za święte miejsce. Obejrzyj sobie film "Medicus" a zobaczysz obraz tego o co mi chodzi. Ludzie umierali na zwykly wyrostek robaczkowy. Kocioł od lat próbował zatrzymać postęp pod pretekstem zła diabelskiego. Jak było z Kopernikiem ? 

link do filmu "Medicus (2013)  https://resetoff.pl/vid/qa22q

Skomentuj