Wydobycie paliwa z bloku 4 elektrowni w Czarnobylu rozpocznie się nie wcześniej niż za 30 lat

Kategorie: 

Sarkofag elektrowni w Czarnobylu

Prace nad wydobyciem zatopionego w Czarnobylu paliwa jądrowego rozpoczną się nie wcześniej niż za 30 lat. Deklarację tej treści złożył przewodniczący Państwowej Agencji Ukrainy ds. zarządzania strefy alienacji, Dmitrij Bobro.

 

Na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek poinformował, że teraz najważniejszym zadaniem jest ratowanie rozpadającego się sarkofagu a gdy prace zostaną ukończone trzeba będzie demontować niestabilne konstrukcje, jakich pełno na terenie nieczynnego zakładu. Jak twierdzi Bobro zajmie to przynajmniej dekadę.

 

Poinformowano również, że utylizacja znajdującego się w bloku 4 paliwa jądrowego jest zadaniem z bliżej nieokreślonej przyszłości. Zaznaczono, że to zadanie dla robotów, które nawet jeszcze nie zostały zbudowane. Specjaliści z Ukrainy twierdzą, ze nie rozpocznie się to przez następne 30 lat a potrwa następne 60 lat.

 

Czwarta jednostka elektrowni jądrowej w Czarnobylu eksplodowała 26 kwietnia 1986 roku. Łączna powierzchnia skażenia radioaktywnego na Ukrainie wynosiła 50 tysięcy kilometrów kwadratowych. Radioaktywna chmura rozpostarła się po całej Europie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Flesz7

POZNAJ ATOM :D

POZNAJ ATOM Biggrin !!!!!!!właśnie, poznajcie atom...elektrownie atomowe są bezpieczne! (relkama) ...dopóki się nie popsują, komputery sterujące nie padną, człowiek nie popełni błędu, nie uszkodzi ich mama natura. Poza tym są spoko, no ;)Banda "telewizyjnych kurwiszonów".

New World Disorder

Portret użytkownika facet 63

A tak poza tym to elektrownie

A tak poza tym to elektrownie atomowe są bezpieczne i nie ma żadnego kłopotu z zużytym paliwem ..... przecież to taka piękna i czysta metoda pozyskiwania prądu. A żeby sprostać zadaniom utylizacji i chłodzenia paliwa to nasze dzieci będą musiały postawić następną elektrownię atomową bo przecież aby posprzątać to bezpieczne paliwo i przechować schładzane będzie potrzebna im energia elektryczna.

Skomentuj