Wyciekł nowy raport IPCC, Słońce i promieniowanie kosmiczne niedocenianymi czynnikami ocieplenia klimatu

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Ciekawie rozwija się kwestia tak zwanego antropogenicznego czynnika sprawczego zmian klimatycznych na naszej Ziemi. Właśnie wyciekł raport, który może obalić ten aksjomat stanowiący przecież podstawę do podatkowej grabieży społeczeństw.

 

Raport o oznaczeniu AR5 był do tej pory dystrybuowany wewnętrznie w ramach IPCC i ONZ. Oficjalnie był utajniony do czasu przeprowadzenia procesu jego opiniowania. Mimo to dokument wyciekł do Internetu i wzbudził nie małą sensację. Na próżno jednak szukac informacji o tym w oficjalnych przekazach.

 

Oczywiście w telewizji o tym raczej nie powiedzą, ponieważ mogłoby to zburzyć misternie budowane przekonanie, że to człowiek swoim działaniem powoduje globalne ocieplenie. Oczywiście sama ta koncepcja jest częściowo prawdziwa, ale w ogólnym bilansie nasz wpływ na temperaturę Ziemi to jak wpływ muchy machającej skrzydłami na powstawanie prądów strumieniowych w atmosferze.

 

Według raportu dotychczas nie brano pod uwagę dwóch istotnych czynników powodujących globalne ocieplenie. Przede wszystkim oddziaływania cieplnego Słońca oraz promieniowania kosmicznego powodującego powstawanie nowych chmur. Oznacza to mniej więcej tyle, że istnieje połączenie między zmianami klimatu, ziemskim magnetyzmem i oddziaływaniem Słońca. Te oczywiste czynniki ocieplenia klimatu były do tej pory zupełnie pomijane. Trudno się jednak dziwić skoro celem było uzasadnienie potrzeby wprowadzenia podatku węglowego.

 

Nikt rozsądny nie uwierzy w to, że Protokół z Kioto może mieć jakikolwiek wpływ na temperaturę planety. Znacznie większy i to nieoszacowany wpływ ma rozmarzanie wiecznej zmarzliny, które poprzez emisje metanu powoduje następny efekt przyspieszający ocieplenie. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami początku kolejnej Climategate i to w kilka dni po przedłużeniu Protokołu z Kioto do 2020 roku. Cały raport w języku angielskim dostępny jest pod poniższym linkiem, http://www.stopgreensuicide.com/

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika hsin

No, dokładnie .... wystarczy

No, dokładnie ....
wystarczy szybko pogooglować i już jest zdementowane kupe założeń tych scepto-śledztw...
Np.: 1) dokument nie był tajny, tylko w normalnej procedurrze reviewu ..
2) fragmet jest wyrwany z kontekstu, były badania wpływu promieniowania na formację chmur i nie ma podstaw że to odpowiada za 0,8stopnia 20-wiecznego wzrostu temperatury
3) nic w tym nowym raporcie nie podważy sumarycznej masy dowodowej dotychczasowych wcześniejszych danych i wniosków o man-made ociepleniu ..
.. itd.

Portret użytkownika hsin

E tam, jak tacy jesteście

E tam, jak tacy jesteście spisko-odkrywcy, to powiedzcie, dlaczego krzywa CO2 w atmosferze wyraźnie koreluje z historią przemysłową. A teraz np. co do wpływu zwiększenia CO2 na rozmaite dotychczasowe stabilności przyrodnicze, to się pojawia po kilkanaście badań na tydzień, pochodzących z ośrodków na całym globie, z przeróżnych dziedzin (np. że ślimakom arktycznym od zwiększenia kwasowości skorupki się osłabiają). A ten cały raport, to się okaże za pare dni o co tu chodzi - pewnie tak samo wyjdzie jak z tym badaniem od szczurów i GMO. To, że oczywiście istnieją w globalnej ludzkości pazerne siły, które aktywnie podporządkowują sobie zasoby i innych graczy, to inna sprawa niż np. to że przez ludzkość zdecydowanie zmiejszyła się powierzchnia lasów, czy bagien. A prądy oceaniczne wobec ocieplenia nie są przyczyną tylko częścią wielu złożonych wzajemnie zwrotnych mechanizmów.

Portret użytkownika brutal

jesli chodzi o emisję gazów

jesli chodzi o emisję gazów to zaowarzyłem że w momęcie kiedy spada mój poziom egzystęcji w postaci brak gotówki to zaopatruję się w lidlu bo tam karma jest tańsza niewiem co z jakością ale gazy są częściej niż zwykle i bardzo wydłużone ,do tego towarzyszy im dość specyficzny zapach
(intensywny) dość długo utrzymujący sie w górnych poziomach pomieszczenia gdzie został uwolniony.  Myślę że jak tak dalej naród będzie ubożał to możemy doprowadzić do nieodwracalnych zmian na ziemi w skutek zagazowania ,swoją drogą mam w planie dać do analizy próbkę gazu na stwierdzenie obecności GMO jeśli to się nie potwierdzi to wtedy sam już niewiem.       pozdrawiam.

Portret użytkownika Gemo

Witam, podsyłam terść raportu

Witam, podsyłam terść raportu jest dostępma na iluminaci(kropka)com
 
a oto link do pełnego raportu piątego, najnowszego raportu klimatycznego ONZ w wersji angielskojęzycznej - do wycieku:) LINK
 
Pozdrawiam Gemo (Greg)
 
PS" Panie admin czy tym razem link dodałem poprawnie? Smile
 
MIŁEGO DNIA

Portret użytkownika Voitek

  Traktat z Kioto nie jest

 
Traktat z Kioto nie jest obowiązkowy i Polska może z niego wystąpić tak jak zrobiła to Kanada. Traktatu można było nie podpisać tak jak zrobiły to USA i Chiny. Ale mędrcy z forów wolą smarować „genialne” komentarze o zamiast się tym zainteresować i podjąć jakieś działanie. Kto z was pamięta jacy politycy opowiedzieli się za podpisaniem tego traktatu?
Nikt. Dzisiaj podniecacie się GMO ale za 10 lat nikt, a za rok 95% z was nie będzie pamiętało kto w Sejmie za takim prawem głosował. W następnych wyborach wybierzecie tych samych ludzi, którzy wciskają wam ciemnotę i robią was w ch...a, a co niektórzy obrażą się i nie pójdą do wyborów wcale. Nawet nie wiem ile afer przydarzyło się w tym kraju, ile przepisów i praw zostało uchwalonych przeciwko społeczeństwu, a gęby w parlamencie te same. Kto je wybrał?
Sprawa ma się tak że potraficie lamentować się na każdy możliwy temat, ale nic nie robicie aby cokolwiek zmienić. Zachowujecie się jak masa ogłupiałego bydła prowadzonego na rzeż.
Ludzie obudźcie się bo jeśli tylko na tyle was stać to zasłużyliście sobie na każdą niesprawiedliwość jaka was spotka.

Portret użytkownika Pulsar

Mam podobne zdanie. Stale są

Mam podobne zdanie.
Stale są w większości te same gęby w Sejmie,...
Dlaczego by zostać posłem w Sejmie musi być poparcie jakiegoś lobby polityczno-finansowego ? Dlaczego zwykły szary człowiek nie może być posłem ?
Same szarady i ustawki, tak by wyszło tak jak ma być ustalone.

Portret użytkownika leo

W mediach a przedewszystkim w

W mediach a przedewszystkim w tv to my słyszymy to co mamy słyszeć poniewarz możni tego świata wszystko kontrolują i nie pozwolą na rzeczy które świdczyłyby przeciwko nim.Tak samo będzie z internetem do publikacji będzie to co będzie odpowiednie. dlatego ja sądzę że dla dobra nas wszystkich 21 tego miesiąca powinno się wszystko wyj...ć do góry nogami jedyny to ratunek.

Strony

Skomentuj