Wyciek radioaktywnego jodu z reaktora w norweskim Halden

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W badawczym reaktorze jądrowym w południowej Norwegii nastąpił wyciek radioaktywny. Wypadek nie spowodował szkody dla środowiska. Radioaktywny jod uwolniony został z reaktora w Instytucie Technologii Energetycznej w Halden, donosi Aftenposten.

 


Norweskie służby ochrony przed promieniowaniem wyjaśniają, że incydent nie spowodował szkody w środowisku na zewnątrz reaktora. Przeciek nastąpił z powodu „awarii technicznej przy przetwarzaniu paliwa w hali reaktora”. Wszyscy obecni pracownicy zakładu zostali ewakuowani.


Promieniotwórczy jod, znany także jako I-131, stosuje się w małych dawkach w leczeniu raka tarczycy.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika usar

Promieniotwórczy jod I-131

Promieniotwórczy jod I-131 owszem stosuje się w przypadku problemów z tarczycą tylko po to żeby ją wypalić i żeby została zniszczona. Ten promieniotwórczy pierwiastek jest przyczyną białaczki i jest szkodliwy dla zdrowia. Stosuje się go żeby sprzatnąć problem chorobowy pod dywan. Nikt takim "leczonym" pacjentem się nie interesuje, bo problem jest załatwiony. Wypalona tarczyca nie pracuje, organizm wysiada, więc trzeba podawać syntetyczne hormony. Życie staje się uzależnione od syntetycznej pigułki, która również ma mnóstwo negatywnych skutków. Jod I-131 jest podawany w przypadku: choroby Gravesa-Basedowa, Hashimoto, nowotworów tarczycy. Powoduje wytrzeszcz oczu. Wraz z jodem I-131 podaj się pacjentowi sterydy i inne wspomagające chemiczne świństwa. A problem prawdziwy-czyli przyczyna choroby-jak był tak dalej w organixmie siedzi, a jod sieje spustoszenie.

 

Portret użytkownika Eva11

ciekawa jestem kiedy

ciekawa jestem kiedy przeczytamy jakas pozytywna widomosc ?

juz od tak dawna tylko zle wiesci ....

caly net i kazde media sa przesiakniete negatywnymi przekazami ,

wojna,zamachy,katastrofy , polityka , rujnowanie srodowiska ,choroby i nic nawet jednej pozytywnej wiesci ...

jak to mozliwe,ze na ,,calym swiecie ,, nie wydazy sie chocby raz w miesiacy nic pozytywnego?

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

Ja, ja,

"zdrowy" demokratyczny jod, tak jak "zdrowy" demokratyczny glin czy uran w pastach do zebów dla goim... zeby ci mieli "zdrowsze".... organizmy...

czegóż to rasa kapo nie zrobi by tylko zadbać o zdrowie pencjonariuszy KL jewrejoROPE....

 

 

 

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Do wybielenia trzeba

Do wybielenia trzeba wspolpracy calego swiata a nie wyciekow radioaktywnych. To nic nie zmieni. Szukacie znowu klucza w kodzie a to tak nie dziala. Najpierw Aleppo. A po? Zobaczymy. Jesli tam ludzie nie dostana nowego kwadratu a bynajmiej pokoju to nie ma szans by Milosc otworzyla drzwi. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Pani sklodowska chyba im nie

Pani sklodowska chyba im nie wyjasnila dobrze sposobu dzialania. Prosze zanim testowac zaczniecie spojrzcie na nia. Tak bardzo chciala sie wybielic, ze az umarla na bialaczke. Dajcie spokoj z tymi podchodami. Czy ja mowilem, ze bedzie latwo? Nie da sie od tak wybielic. Wink Poza tym Bog ma zejsc na chmurach tak jak obiecal. 

Strony

Skomentuj