Wyciek danych dowodzi, że Mark Zuckerberg korzysta z usług konkurencji Facebooka

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ostatni wyciek danych 533 milionów użytkowników Facebooka, w tym danych samego Zuckerberga, ujawnia fakty, które nie są wygodne zarówno dla niego, jak i dla jego koncernu.

Numer telefonu Marka Zuckerberga znalazł się obok innych wrażliwych danych 533 milionów użytkowników, i stał się elementem ostatniego gigantycznego ataku na Facebooka.

Jeden z ekspertów ds. bezpieczeństwa potwierdził, że Zuckerberg korzysta z aplikacji Signal. Tak, tej samej, którą blokowano w obawie przed armią zwolenników Trumpa i o której oficjalnie krąży opinia, że zapewnia większą ochronę prywatności niż chociażby dużo bardziej popularny i należący do Facebooka komunikator WhatsApp.

Internauci nie mają dla takich wpadek litości, dlatego od razu zaczęli zarzucać Zuckerbergowi, że dla swoich osobistych potrzeb używa innych narzędzi niż te, które tak agresywnie promuje w ramach działań koncernu Facebook.

O tym, że CEO Facebooka jest użytkownikiem Signal, napisał na Twitterze Dave Walker. Dowodem ma być zrzut ekranowy profilu Zuckerberga w Signal:

Warto przypomnieć, że Facebook miał lukę, pozwalającą na skanowanie numerów telefonów milionów użytkowników z serwerów społecznościowego giganta. Cały czas stanowi ona potencjalne zagrożenie dla danych osób, korzystających z usług tego serwisu.

O dziwo, majątek Zuckerberga na tym nie ucierpiał, ponieważ na ten moment wynosi on około 115 miliardów dolarów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Biedny ten Mark - tyle szmalu

Biedny ten Mark - tyle szmalu i tylko jeden telefon. Wzruszyłem się i gotów jestem przesłać mu kilka SIMów, com je kupił z Orange, bo dawali gratis 10GB internetu (na wejście)...a potem przestali dawać. Wystarczy zarejestrować

Portret użytkownika Prorok

Ten cały plik można sobie

Ten cały plik można sobie zassać. Znalezienie go zajmuje 15sek.

A z poważniejszych rzeczy: amerykańska flota podobno nie wpływa na Ocean Czarny, gdyż ponieważ obawia się nisko przelatujących rakiet. A poniewaz Ukraincy używają rosyjskich, więc trudno byłoby powiedzieć kto im przypie..olił.

Portret użytkownika Maryjan_66

To jest nic, korzysta tez z

To jest nic, korzysta tez z polskiej konkurencji - gg!
Ostatnio losując tam (w poszukiwaniu swojej miłości, bo znowu gdzieś łazi nie wiadomo gdzie) zaczepiła mnie nastolatka, lat 16 potem sie okazało że lat 14 - ale, że tam niby nie mozna wpisac mniej jak 16.. Zapytała trendy: "Co tam"? Ja odpowiedzialem na poziomie - że miłości szukam. A ona - "Mam pytanie? A ja - "Wal śmiało" (pewnie chciała mi sie już oswiadczać albo przynajmniej spotkać.. na seks z dojrzałym , przystojnym, meskim itd itp.. pomyślałem, już cały scenariusz spotkania w głowie miałem z wszytstki detalami) A ona: "Polubisz moją stronę na fb"? Zbieram lajki - a na pewno Ci sie odwdzięcze". A że jednocześnie z profilu widziałem, ze dziewczyna ładna - to juz prawię się zabierałem do szukania hasła do swojego fb, gdy cos mnie tknęło - i zapytałem - a po co Ci te lajki, nie wolisz kasy? A ona..."Aaaa.. kur... rozgryzłeś mnie. To ja Mark, Cukerbeg. kasy akurat mam w bród. A że miły się wydałeś (bo z profilowego ja mam takie miluśkie zdjęcie..) to chciałem na powrót się poczuc jak w czasie gdy fb - tworzyłem. Miałem okropnego doła ze względu na relacje, więc doszedłem do wniosku, że jak nie udaje mi się kontrolowac kto mnie lubi a kto nie - ubiorę moich znajmych w system, a tam lajki i znajomości staną sie walutą, pod kontrolą admina, czyli moją. No i kur...stworzyłem moje cyber - dzieciatko, wyrósł z tego cyber - POTWOREK, pod kontrola ch .. wie kogo. A ja nadal chce by mnie ktos polubił, pokochał.., przytulił'. Trochę nabrałem podejrzliwośći - 'Jesteś homo?" 'Nie nie !! Ja tylko chce wrócić do czasów, gdy gadało się tak... normalnie i w gębe mozna było dostać tak normalnie..i nikt z tego afery nie robił, nawet rodzice, jak szpital nie był potrzebny..'
Powiem, że trochę sie wzruszyłem tym wyznaniem. Tak więc uważajcie na 14-latki na gg. To albo nudząca się policja, albo takie Marki.. CDN.. (może)

Portret użytkownika Maryjan_66

Przykro mi że tylko tak ten

Przykro mi że tylko tak ten wpis odebrałeś. Ale jest też powiedzenie 'głodnemu chleb na myśli..'

Tak, co bys Ty nie zrobil jakbys byl supermenem. A tu tylko klawiatura, monitor, smartfon i zgrzewka piwa do zarządzenia.

Marudzisz, a marudy mają to do siebie, że chcą by za nich świat naprawiano, bo oni sami nie mogą, nie chcą, nie umieją.  itp itd..

Na szczęście z motta wnioskuję, że się też nie obrażasz.

Skomentuj