Wycięcie kilku drzew w Stambule rozpoczęło "turecką wiosnę"

Kategorie: 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151608775161492&set=a.10151169078121492.435592.775936491&type=1&theater

"Media milczą a walka trwa" Tak mówią tureccy aktywiści. Zaniepokojony aktualnymi wydarzeniami w Turcji zacząłem głębiej szukać w internecie informacji o co tak właście chodzi w tym całym konflikcie. Udało mi się nawiązać kontakt ze starym znajomym z Istambułu który przekazał mi dość sporo wiedzy o tym co tak na prawdę się tam dzieje.

 

Jak pewnie część z was słyszała zamieszki zacząły się od próby zrównania z ziemią ponad 100 letniego parku w centrum Istambułu na poczet nowego centrum handlowego. Policja z niezwykłą brutalnością zacząłe przeganiać manisfetujący tłum. W ruch poszły pałki, gaz i armatki wodne wykorzysytwane bez zachowania jakich kolwiek środków bezpieczeństwa. 

Reakcja ludności była jak najbardziej zrozumiała, wcześniejsza ochrona dobra publicznego przerodziła się w agresywną walkę z władzą której metody zaczęto porównywać z faszystowskimi. Nie obyło się bez ofiar śmiertelnych i rannych. Cały czas dochodzą do mnie informacje o kolejny zatłuczonych na śmierć przez policję aktywistach. Jednak ich liczba wciąż rośnie, do strajków przyłączają się kolejne miasta a wnich powstają kolejne legiony. Nasuwa się pytanie czy taka akcja jest warta jednego parku? Otórz nie, bo szybko się okazało że nie chodzi tylko o park ale również o obecną politykę. 
 

Każdy aktywista który wyszedłna ulicę jest zwolennikiem ideologii Mustafy Kemal Ataturka - pierwszego prezydenta Turcji od czasów demokracji, w prowadził on wiele zmian w systemie, miedzy innymi wypędzając Islam z karaju. Niestety akutalna pro-islamska władza próbuje odwrócić o 180* wszystko co Atatutrk zbudował. Władza w końcu spotkała się ze stanowczym nie od ludu czego następstwem są krwawe zamieszki. 
 

Władza odciała społeczeństwo od wszelkich informacji, mieda nie pokazują tego co się dzieje w kraju ześlepiając tym innych którzy o wydażeniach nie mają pojęcia (skąd my to znamy?). Dopiero po 6 dniach zamieszek TV zdecydowała się coś pokazać, dlatego też i w naszych wiadomościach coś można było usłyszeć. Dochodzą też infromacje, że władza w końcu zaczeła rozmowy z ludnością która przedstawiła już swoje rządania, władza jednak ich nie akceptuje i zamieszki dalej trwają. (czekałem na listę rządań od znajomego, ma ją po Turecku ale niestety w takim języku nic nam ona nie daje, będę miał ją po angielsku to przetłumacze i dodam)

Mamy dziś 9 dzień kofliktu... 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika RAM

Nic nie rozumiesz dzieciaku z

Nic nie rozumiesz dzieciaku z tej polityki. Awantura islamistów z obecną władzą świecką Turcji jest wynikiem intrygi syjonistów, by obalić rząd obecnego Prezydenta, który zapowiedział wojnę z syjonizmem izraelskim.
I co ty chcesz od "islamistów"? Wolisz syjonistów zmanipulowana małpko?

Portret użytkownika Ja

Tam wystarczył byle pretekst

Tam wystarczył byle pretekst żeby wyjść na ulice, w polsce ludzie są opluwani osrywani i olewani żółtym deszczem z góry na dół i nikomu to nie przeszkadza, zresztą około 3/4 ludzi z całego ogółu którzy mogliby coś zrobić wyjechało z tego kraju a 1/4 walczy z wiatrkami, ale nie ma się co dziwić reszcie społeczeństwa na której przez okres PRL-u zdąrzono przeprowadzić lobotomię "która doprowadziła do patologii bezradności i całkowitegej zależności" i dla których władza ta od najniższego stopnia do najwyższego to świętość której nic nie można powiedzieć/zwrócić uwagi ani tym bardziej  zrobić a która prawa ustawiła pod siebie "faktem jest że nie chce ona /ta najwyższa władza/pozwolić na referenda co jest tego dowodem, o interpretacji według swojego widzimisie prawa czy nawet konstytucji "zapowiadane próby zmuszania do prac m.in. interwencyjnych/społecznych  za darmo/lub ćwierć darmo pod groźbą wyrzucenia z rejestru bezrobotych aby poprawić statystyki rządu" nie wspominając bo stać ich na to skoro korzystają z naszej kasy" i pozwala jej się na wszystko a jak coś trzeba załatwić to tylko łapówkami.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika ariel

Jeden z dość częstych

Jeden z dość częstych sposobów dorabiania sobie urzędników pełniących role decyzyjne to przetrzymywanie dokumentów, szczególnie tych już zaakcpeptowawnych.
poza oczywistymi przypadkami, gdy chcąc otworzyć bar do zaprojektowania najlepiej zatrudnić pracownika z urzędu bo przecież potem będzie opiniował to sam albo jego kolega. 
Jeżeli petent się wkurza na terminy zawsze może się domyślić, że należy wspomóc finansowo urzędnika w jego dziele. Problem w tym, że nawet jeżeli potem zacznie awanturę to i tak w ostatecznym rozrachunku winą zostanie obarczony on sam, bo przecież "mógł odebrać wnosek wcześniej". To chyba najtrudniej dowodliwy sposób brania kasy przez urzędników.
 
Przed wojną za tego typu działania urzędnicy dostawali karę śmierci.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika barra barra

było coś o czasie i narodzie

było coś o czasie i narodzie księżyca, który wskrzesi iskrę nieodrwcalnych zmian i zapoczątkuje wojny na tle religijnym. To był ozwiązane z ruszeniem islamu na europę. Jakoś w ubiegłym roku przy okazji majowego kalendarza wiele wątków różnych przepowiedni było szeroko opisywanych, jednym z nich były dywagacje o kraju, który miał być właśnie księżycowy. jakoś by mnie to ruszyło i pewnie nie skojarzyłbym, gdybym nie wiadział, że prawdziwym raczej jest to, że w tle wydarzeń w Turcji nie jest żaden park tylko powrót do islamizacji kraju.
No i jakoś mnie to ruszyło, może nie bez powodu.
 

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika Zenek

To masz fałszywa wersję tej

To masz fałszywa wersję tej przepowiedni. W prawdziwej Iskra ma zmienic świat i zapobiec wybuchaniu wojen ale demony yahwizmu próbuja doprowadzić swój plan do końca najpierw wymordowywując populacje swiata a potm przeprowadzając pozaziemską inwazję (stateczki z przep. polskiego księdza).

Portret użytkownika barra barra

oj zenek, zenek. w

oj zenek, zenek. w przeciwieństwie do ciebie ja nie wiem które proroctwo jest prawdziwe a które nie. To co dzieje się w Turcji dobitnie pokazuje, że islamizację dokonuje się za pomocą siły. Nie znam innego podobnego przypadku. W naszym kraju, gdyby scenariusz się powtórzył, siedziałbyś w domu? ludzie walczą. W tle jest religia. Jeden naród poróżniony na maksa. Policja i wojsko wykonuje rozkazy jakby mózgów nie mieli a myślą swoje, bo biją i zabijają swoich sąsiadów. To jest smutne i tym samym groteskowe bo własny naród sam ze sobązaczyna walczyć w imię innego narodu. Szok

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika Klaus

Jak zwykle obraz wyłania się

Jak zwykle obraz wyłania się po ogarnięciu całości. Nikomu nie jest na rękę proislamskie zapatrywanie Turcji. Szczególnie Izraelowi. Jeżeli coś siedzieje w jakimś państwie, co jest nie na rękę Izraelowi zaraz następuje w tym państwie rewolta. Myslę, że czytelnicy znają zasadę nowoczesnego buntu. Każde działanie potrzebuje finansowania. Wszystko ma swoją cenę. Wystarczy garstka buntowników i kilkadziesiąt milonów dolarów. Kilu demogogów, kilka odiar, płącz i krzyk i ludzie pójdą z kamieniami. Przeczwiczyli to rewolucjoniści Lenina. Indoktryniarze z megafonami. Teraz robi się to inaczej. W sumie ręce i nogi opadają. 

Strony

Skomentuj