Wyciąg z mniszka lekarskiego blokuje wiązanie białek kolców SARS-COV-2

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badanie niemieckiego zespołu badawczego wykazało, że mniszek lekarski (Taraxacum officinale) może blokować wiązanie białek kolców wirusa SARS-COV-2 z receptorami w ludzkich komórkach płuc i nerek. Wodny ekstrakt z mniszka lekarskiego, pobrany z suszonych liści rośliny, był skuteczny przeciwko białku kolcowemu D614 i wielu zmutowanym szczepom wirusa, w tym D614G, N501Y, K417N i E484K.

 

We wstępie, nie wypada nie zaznaczyć, że badanie o którym mowa pochodzi jeszcze z maja tego roku. Jest to jedynie preprint, co oznacza iż nie zostało ono poddane naukowej recenzji. Badacze z University of Freiburg, wykorzystali związki o wysokiej masie cząsteczkowej pobrane z wodnego ekstraktu z mniszka lekarskiego i przetestowali je w ludzkich komórkach nerki HEK293-hACE2 i A549-hACE2-TMPRSS2. 

Ku ich zaskoczeniu, mniszek lekarski blokował interakcje białko-białko między podjednostką S1 białka kolczastego a ludzkim receptorem powierzchniowym ACE2. Efekt ten był dostrzegalny również w zmutowanych białkach kolczastych z wariantów brytyjskiego (B.1.1.7), południowoafrykańskiego (B.1.351) i brazylijskiego (P.1). Ekstrakt z mniszka lekarskiego zapobiegał przyczepianiu się cząstek SARS-CoV-2 do komórek płuc i zatrzymywał proces zapalny zwany wydzielaniem interleukiny-6.

 

Autorzy tej pracy naukowej, zauważyli że z racji tego, że badanie zostało przeprowadzone poza organizmem człowieka, potrzebne są dalsze badania kliniczne. Być może pozwolą one zrozumieć, w jaki sposób ekstrakt z mniszka lekarskiego jest wchłaniany i wykorzystywany w układach biologicznych organizmu ludzkiego. Równie ważne jest ustalenie jaki składnik tej rośliny jest odpowiedzialny za tą reakcję i czy można go wytworzyć syntetycznie. O tym, przekonamy się już w nadchodzących miesiącach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika jana

Koleżanka została wysunięta

Koleżanka została wysunięta przed szereg , aby jej koledzy mogli ustanowić prawa i przepisy z jej orginalnej wypowiedzi . Bo przecież surrealizm powinien mieć jakąś postawę prawnną , by nie przestał istnieć . Kasa to kasa a z tegi forsa na przyszłość .

Portret użytkownika Quark

Najpierw przez

Najpierw przez dziesięciolecia wyśmiewano i wykpiwano ziołolecznictwo a teraz zaczyna się okazywać , że jednak te listki i kwiatki wysuszone , mogą być ostatnią deską ratunku tonącego w swej ignorancji świata. Króliki wiedzą co dobre tylko mniszka jadać chciały - kiedyś chodowalem te zwierzaki na mięsko.

Portret użytkownika entyr

Taka sugestia: dajmy już

Taka sugestia: dajmy już spokój "zwolennikom" szczepień. Niech robią co chcą. Nie zaburzajmy granicy, która ma rozdzielić ludzi uczciwych od tych, co za trochę groszy więcej przegryzą gardło własnej babci. Chcecie znowu przeciągnąć w swoje szeregi łajdaków którzy znowu was będą zdradzać, pałować i gazować jak tylko im ktoś zaoferuje kilka groszy więcej?!
To już koniec - każdy otrzymał informacje i każdy wybrał. Każdy się opowiedział, każdy poznał swoje sumienie i albo je zgwałcił za kasę, albo nie.
Ile można jeszcze próbować wnikać w zgniłą psychikę bandyty i psychopaty, żeby przekonać go do właściwej racji, a potem dostawać od niego nóż w plecy, bo znowu zmienił zdanie dla perspektywy otrzymania większej kasy? Po jaki chuj w naszych szeregach takie sprzedajne skurwysyny co zmieniają zdanie pod wpływem siły i perswazji, a nie własnego sumienia? Przecież to się już porzygać można od kontaktów z nimi.
To już koniec przekonywania, zgoda?

Portret użytkownika Wungiel

Nic nie założy. "Misia" nie

Nic nie założy. "Misia" nie oglądałeś? Wielkie, słomiane inwestycje to jest specjalność kasty okupującej naród tubylczy w Polsce. Widocznie go boli, że w kwestii ukręconych wałów i wałków nie dorównuje maestro szumowskiemu i jego respiratorom. Postęka, pokwęka, szmalec się rozejdzie tam gdzie trzeba a później i tak będzie kamieni kupa...

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Wungiel

Dobrze wiedzieć, że jest

Dobrze wiedzieć, że jest jakiś środek, dostępny i naturalny - na ewentualność gdyby ten wraży wirus okazał się istnieć nie tylko w umysłach obesranych ze strachu odbiorców propagandy.

Tego, że nikt go nie opatentuje, ani nawet się nad nim nie pochyli, szerzej i dokładniej - jestem pewien. Z założenia ciężko szukać leku na nieistniejącą przypadłość. A gdyby nawet - to w tym kiepskim teatrzyku chodzi tylko i wyłącznie, powtarzam, tylko i wyłącznie o zaszczepienie i oznaczenie kodami QR jak największej liczby ludności. Dwie pieczenie na jednym ogniu - ludobójstwo (eufemistycznie nazywane depopulacją) oraz wdrożenie globalnego cyfrowego identyfikatora, który będzie stanowił podstawę dla nowego systemu walutowego.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika squallz

Też tak sądzę ale ciekawi

Też tak sądzę ale ciekawi mnie na co ludzie chorują w okresie letnim? W okresie jesienno-zimowo-wiosennym była kiedyś grypa, która w dziwnych okolicznościach około1,5 roku temu przepadła. Czy to co jest rzekomo obecnie to jest to letnia odmiana grypy, inna choroba (bo ludzie coś tam łapią) czy może ludzie są hipochondrykami i coś sobie wmawiają?

Portret użytkownika Set

Kto wprowadził pojęcie

Kto wprowadził pojęcie ludobójstwa jak nie Amerykanie z sami wiecie kim, aby walczyć o nieskończone odszkodowania? To jest terminologia z zachodu. Ludzie się zabijali odkąd istnieją, wikingowie, najazdy, miecze i ogień, i nikt wtedy nie robił z tego lamentu jak dziś.

Portret użytkownika PS

Uważasz, że zabijanie ludzi

Uważasz, że zabijanie ludzi przez tzw. "służbę zdrowia" i lekarzy jest ok, bo ludzie się zabijali od dawna? To ma być usprawiedliwienie i argument?

To są metody eksterminacji narodu Polskiego, rodem z obozów koncentracyjnych a Ty to popierasz? To może zrób test na psychopatię.... 

Skomentuj