Wybuch wulkanu La Soufriere na Karaibach wymusił ewakuacje

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Karaibska wyspa Saint Vincent została dotknięta przez wybuch wulkanu La Soufriere, który wyrzucił chmury popiołu na kilka kilometrów ponad krater i zmusił tysiące ludzi do ucieczki z wyspy.

 

Miejscowe władze ostrzegły mieszkańców i wezwały ich do opuszczenia okolicznych terenów. Ewakuację zalecono gdy ​​pióropusz popiołu osiągnął wysokość 6 km, a w pobliżu odnotowano również duże opady popiołu.

 

Służby ratownicze wydały w czwartek nakaz ewakuacji około 1600 osób mieszkających w północnej części wyspy. Ewakuacja była kontynuowana w piątek, chociaż spadający wciąż popiół znacznie utrudniał ten proces, ponieważ widoczność była „wyjątkowo słaba”. Materiały wideo opublikowane w mediach pokazują ewakuowanych niosących walizki i torby, błąkających się po ulicach usianych gęstym szarym popiołem.

W nadmorskim miasteczku Barrualli, około 14 km od wulkanu, ewakuowani po wybuchu przedzierali się do schronów z plecakami, torbami sportowymi i torbami na zakupy wypchanymi rzeczami osobistymi.

 

Oczekuje się, że cztery statki wycieczkowe - dwa z sieci Royal Caribbean i dwa z Carnival Cruise Line - przypłyną na wyspę, aby przewieźć ewakuowanych na pobliskie wyspy lub zapewnić im schronienie w innym miejscu w pobliżu Saint Vincent. Trzeci statek Royal Caribbean ma przybyć w najbliższych dniach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

ano skorupa się ożywia... to

ano skorupa się ożywia... to co się dzieje przewidział Pan Nowak w swoim filmie Wielkie Zmiany Małej Ziemi...
warto wygoglować jeśli jeszcze ktoś nie widział, bo to czysta wiedza a nie brednie jasnowidzów...
idzie resecik, wulkaniki upuszczają parę z kotła, biegun magnetyczny już dawno zniknął z pola widzienia tak że nikt już nie wie gdzie obecnie jest no i będą coraz bardziej gorące lata...
a potem jeb...

 

Skomentuj