Wybuch wulkanu La Cumbre Vieja, może wywołać tsunami o wysokości jednego kilometra

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnie bardzo niepokojące doniesienia o coraz liczniejszych wstrząsach sejsmicznych w rejonie znajdującego się na Wyspach Kanaryjskich wulkanu La Cumbre Vieja, wymuszają po raz kolejny szacowanie rozmiarów ewentualnej gigantycznej katastrofy, związanej z jego wybuchem.

Symulacje komputerowe osunięcia się części wyspy La Palma po wybuchu La Cumbre Vieja są jednoznaczne: powstanie fala wysoka na 800-900 metrów.

Do Ameryki Północnej dotrze ona po upływie 8-9 godzin, pędząc z szybkością typowego samolotu pasażerskiego. Fala uderzająca w Nowy Jork, będzie miała 25 metrów wysokości. Władze miasta będą miały tylko osiem godzin na ewakuację ludności. Wątpliwe, by się to udało.

Dla porównania, w Maroko uderzy fala o wysokości 150 metrów, w Portugalię i Hiszpanię, wysoka na 40 metrów, a w Wielką Brytanię, wysoka na 8 metrów.

Jednak największe zniszczenia nie będą wywołane wysokością fali, lecz jej energią i masą wody, jaką ta fala będzie zawierała. Zniszczy ona chociażby znajdujące się w pobliżu elektrownie jądrowe.

Zdaniem naukowców, jest to zdarzenie nieuniknione, ale trudne do przewidzenia.

Pojawiają się jednak teorie, że Rosja w razie ewentualnego konfliktu z USA, miałaby sprowokować wybuch wulkanu głowicami jądrowymi i tym samym wywołać osunięcie się wyspy La Palma, by wytworzyć olbrzymi kataklizm naturalny.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Norberto

Kataklizmem to są wypociny

Kataklizmem to są wypociny Marcina które rozwaliły ZnZ. Tsunami fake newsów i głupot które wypisuje potrafią zmieść z powierzchni ziemi jakikolwiek szacunek do wiary w wiarygodność wiadomości dodawanych na tej stronie. 

Portret użytkownika Quark

Nie trzeba ewakuować ludności

Nie trzeba ewakuować ludności tylko przeciwstawić sile tsunami inną siłę - czyli wybuch jądrowy na wodzie . Mając kilka godzin na przygotowanie można dokładnie zaplanować gdzie i kiedy zrzucić odpowiedni ładunek z samolotu by ową falę osłabić , rozbić czy zdławić .

Portret użytkownika Oppo

...chyba, że wybuch

...chyba, że wybuch nastąpiłby 70-90 m pod powierzchniaq ziemi. Wtedy powstanie jedynie ognista kawena. Dokładnie taka jaka powstawała po każdym sproszkowanym budynku WTC.

To sproszkowanie to udar atomowy. Doświadcza go każde ciało stałe, które znajdzie się w zasięgu sztycy promieniowania.

Portret użytkownika ARTUR

Rosja raczej nie będzie

Rosja raczej nie będzie czekać kilka godzin na zakończenie wojny , raczej odpali hipersoniki które zakończą zniszczenie pomiędzy zupą a drugim daniem . Myślenie o konflikcie USA - Rosja przez Atlantyk jest błędne gdyż to nigdy nie nastąpi z powodu krótszych odległości w innych rejonach .

Portret użytkownika rotan

Cytat z przepowiedni ojca

Cytat z przepowiedni ojca Klimuszko:
– Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój. Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna – mówił ojciec Klimuszko – piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki… Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop! Zadławi się w Giblartarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą.(…) Te wody szły przez Niemcy aż tutaj. Sięgnęły Polski. Tu, gdzie jesteśmy dziś, będzie morze. Woda pokryje mój cmentarzyk

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika baca

oj Kozera piszesz że wulkan

oj Kozera piszesz że wulkan spowoduje tsunami a ono spustoszy nowy jork 25 metrowymi falami a kończysz że ruscy hakerzy odpalą wulkany...

póki co jednak to żydzi z mosadu wyburzali domy w nowym jorku a obwiniali o to pasterzy z afganistanu...

napisz lepiej co to będzie jak tsunami porwie matiza z molo w sopocie na którym mieszka i uderzy w nowy jork jego materacem

 

Strony

Skomentuj