Wybuch w składzie amunicji w Kazachstanie ranił co najmniej 60 osób

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W wyniku eksplozji w magazynie jednostki wojskowej w południowym Kazachstanie rannych zostało co najmniej sześćdziesiąt osób - informuje Agencja TASS powołując się na administrację regionalną. Dwanaście ofiar to wojskowi.

 

Około godziny 19:00 czasu lokalnego w pobliżu jednego z magazynów wybuchł pożar w jednostce wojskowej, znajdującej się w rejonie Bayzak w obwodzie Zhambyl w Kazachstanie. W wyniku pożaru nastąpiła eksplozja. W magazynie znajduje się amunicja inżynieryjna używana do detonacji. Nie ma tam pocisków dalekiego zasięgu.

 

Dlatego fragmenty amunicji nie latają, podało Ministerstwo Obrony Kazachstanu. Eksplozje mają głównie charakter fali uderzeniowej.

 

Służba prasowa Ministerstwa Obrony Kazachstanu 26 sierpnia br. wieczorem poinformowała o wybuchu pożaru w rejonie Zhambyl w magazynie jednostki wojskowej, w której składowana jest amunicja inżynieryjna. Zarejestrowano co najmniej sześć eksplozji.

 

Według administracji regionalnej 66 ofiar zostało przyjętych do szpitali, z których dwie zostały ciężko ranne. Z powodu stanu wyjątkowego została wszczęta sprawa karna na podstawie artykułu „Naruszenie zasad obchodzenia się z bronią, a także z substancjami i przedmiotami stwarzającymi zagrożenie dla innych”. Ewakuowano mieszkańców okolicznych wsi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj