Wybuch stratowulkanu Sakurajima w Japonii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W wyniku erupcji stratowulkanu Sakurajima na południu kraju ogłoszono piąty, podwyższony poziom zagrożenia, wymagający ewakuacji ludzi.

 

Kilkadziesiąt osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów po erupcji stratowulkanu Sakurajima, znajdującego się w południowej Japonii w prefekturze Kagoshima na wyspie Kiusiu. Japońska Agencja Meteorologiczna w niedzielę wieczorem 24 lipca br. ogłosiła piąty, podwyższony poziom alarmowy, wymagający ewakuacji.

 

Kanał telewizyjny NHK pokazał materiał pokazujący gęsty dym wydobywający się z krateru wulkanu. Według japońskiego wicepremiera Yoshihiko Isozakiego nie było żadnych doniesień o śmierci, obrażeniach lub uszkodzeniach. Premier Japonii Fumio Kishida polecił rządowi „ścisłą współpracę z lokalnymi władzami, aby zapobiec szkodom”, powiedział Isozaki dziennikarzom.

 

Stratowulkan Sakurajima często wyrzuca dym i popiół i jest główną atrakcją turystyczną. To nie pierwszy raz, kiedy zdarzyło się to w ciągu ostatniego tygodnia. Poprzednia erupcja miała miejsce 17 lipca br.

 

Według meteorologów popiół rozproszył się na odległość około 2,5 kilometra od krateru, a dym uniósł się na wysokość około 300 metrów i połączył z chmurami. Meteorolodzy ostrzegają przed ryzykiem spadania dużych kamieni wulkanicznych w promieniu 3 kilometrów od krateru, w którym znajdują się dzielnice miasta Kagoshima. Ponadto nie wyklucza się powstawania przepływu piroklastycznego.

 

Japonia ma wiele aktywnych wulkanów. Kraj znajduje się na Pacyficznym Pierścieniu Ognia, obszarze wokół obwodu Oceanu Spokojnego, gdzie znajduje się większość aktywnych wulkanów i gdzie odnotowuje się największą liczbę trzęsień ziemi na świecie.

 

Sakurajimado było wyspą do 1914 roku. Lawa z erupcji połączyła ją z półwyspem Osumi w prefekturze Kagoshima na wyspie Kiusiu.

 

Ostatni raz Japonia wydała alarm o ewakuacji z powodu wulkanu w 2015 roku, kiedy miała miejsce erupcja na wyspie Kuchinoerabu, również znajdującej się w prefekturze Kagoshima.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Trup

W Japonii może stać się takie

W Japonii może stać się takie coś że może nie być już ziemi wraz z nami wszystkimi. Chodzi o to że nikt nie wie gdzie znajdują się CORIA z atomowych rdzeni w Fukushimie - jest wiadomo tylko to że trzeba tam lać wody cały czas bez przerwy żeby nie dopuścić do zaczęcia się ponownej reakcji łańcuchowej tego stopionego paliwa.

Oni tak naprawdę w Tepco srają w gacie ze strachu że wszystko może nagle się skończyć dla wszystkich jak tylko lawa corium (którakolwiek) przepali się do naturalnej lawy i straci wodne chłodzenie - to mamy z automatu koniec życia a nawet koniec planety ziemia w kosmosie. Jak do tego dojdzie to mamy kurz i gruz w kosmosie po ziemi - a materiału atomowego jest tam taki ogrom, że jak to wszystko pociągnie całą resztę tego gówna atomowego, to i księżycowi się ładnie oberwie.

A tak w ogóle to coś się dzieje złego, ale nie mówią nam o tym, bo od paru dni znajomy informuje mnie o podniesionym promieniowaniu tła:

Oto wyniki z dzisiaj przed chwilą otrzymałem:

ALERT Geiger counter read 90,0 CPM, 0,90 µSv/hr, 2022-07-25 22:45:21 

ALERT Geiger counter read 100,0 CPM, 1,00 µSv/hr, 2022-07-25 21:28:40 

ALERT Geiger counter read 90,0 CPM, 0,90 µSv/hr, 2022-07-25 18:54:08 

ALERT Geiger counter read 90,0 CPM, 0,90 µSv/hr, 2022-07-25 18:02:33

Dla miejsca gdzie jest ten monitoring 24h/dobę prowadzony, średnie promieniowanie tła wynosi normalnie od 0,12 µSv/hr do 0,15 µSv/hr. (więc aktualnie jest coś nie tak!)

Więc jak mamy 1.00µSv/hr to promieniowanie tła dla tego miejsca przekracza standard około 8-9 razy. Mam nadzieje że te opętane qrvvisyny banderowskie nie zrobiły czegoś co uwali znów miliony ludzi rakiem na dobitkę... 

 

 

 

 

 

oni wszystko niszczą dla kabzy!

 1. BACOLOGIA - Szybkie Wieści… 38 37 36 (linki w opisie pod filmem)
  BACOLOGIA - Szybkie Wieści… 38 37 36 (linki w opisie pod filmem)

   

 2. Patric Lancaster Ukraine - Russia War Crimes In Lysychansk Exposed + Fukushima.07.24
  Patric Lancaster Ukraine - Russia War Crimes In Lysychansk Exposed + Fukushima.07.24

   

 3. Moment kiedy to Szabes goj zostaje też Bander gojem 2022.07.24
  Moment kiedy to Szabes goj zostaje też Bander gojem 2022.07.24

   

 4. W Niemczech NOP-y po preparacie na COVID-19 przestają być tabu www.PL1.tv
  W Niemczech NOP-y po preparacie na COVID-19 przestają być tabu www.PL1.tv

   

 

 

 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Hannto

Nie chce ci psuć zabawy w

Nie chce ci psuć zabawy w koniec świata, ale to o czym mówisz to bzdura. Fukushima to nie Czarnobyl gdzie mieli elektrownie klejoną na ślinę i błoto. Co więcej reaktor w Fukushimie już nie działa więc jedyne reakcje jakie tam zachadzodzą to naturalna produkcja ciepła na obszarze silnie skażonym. I tak trzeba to chłodzić bo inaczej pręty paliwowe pod wpływem ciepła ulegną reakcji rozszczepienia co powiekszyłoby znacząco obszar skażenia. I tylko tyle. Nie ma tam już żadnego dodatkowego paliwa bo magazyn paliwa był umieszczony po za elektrownią. Co więcej żeby doszło do eksplozji potrzebny jest w konkretny sposób wzbogadzony materiał promieniotwórczy, a to jest zwykłe paliwo. Nie myl reaktora z bombą atomową bo to dwie różne rzeczy i zupełnie innaczej działają. Swoją drogą nawet w Czarnobylu nie było żadnej eksplozji tylko tyle że dach się zawalił i pare ścian pod wpływem temperatury co uwolniło radioaktywną chmurę. Jednymi słowy nie ma żadnego zargożenia dla istnienia planety lub życia na niej.

Skomentuj