Wybuch i pożar na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej

Kategorie: 

Źródło: twitter

Na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej należącej do meksykańskiego narodowego koncernu PEMEX doszło do eksplozji i pożaru. Cztery osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych. Stan wielu ofiar jest poważny.

 

Zlokalizowanie źródła pożaru wciąż nie było możliwe. Za główną przyczyną wypadku uważa się naruszenia przepisów bezpieczeństwa. Meksykańscy eksperci podkreślają, że takie wydarzenie było tylko kwestią czasu.

 

Pożar na zlokalizowanej stosunkowo blisko brzegu platformie wiertniczej należącej do gazowego giganta, meksykańskiej firmy PEMEX, wybuchł wcześnie rano 1 kwietnia. Blask od strony morza widoczny był z dziesiątek kilometrów. Wybuch nastąpił w części, w platformy, gdzie znajduje się pompownia ropy. W ciągu doby platforma produkuje około 40 000 baryłek.

 

W walce z ogniem w szczytowym momencie brało udział osiem statków przeciwpożarowych. Z platformy za pomocą śmigłowców ewakuowano cały personel, w sumie ponad 300 osób. Nie ma informacji o tym czy doszło do skażenia środowiska. Wszyscy pamiętają jeszcze tragiczne skutki jakie pociągnęła za sobą katastrofa platformy DeepWater Horizon, która poprzez rozszczelnienie szelfu zanieczyściła ropą prawie całe dno zatoki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jestemtu

Czyżby kolejna fala

Czyżby kolejna fala "globanego ocipienia/ocieplenia" nadchodziłą. Lada dzień pojawią się nowe wyniki badań o postępnie tego ocipienia pogody. I to znowu wina co2, a nie rozlanej ropy w tej zatoce.
ech ...
 
----------
Walka między konkurentami z Usrahella i Meksyku nie miałaby sensu. Raczej jak wspomniał achiles, próby zatarcia dowodów upadku idei sankcji dla Rosji. Jakoś muszą podnieśc ceny, żeby lud pospolity nie połapał się że te sankcje to badziej strzał w stopę, niż w Kreml.

Portret użytkownika achiles

Coraz więcej tego ostatnio,

Coraz więcej tego ostatnio, tak jak kiedyś przewidywałem, w ten sposób właśnie będą podnoszone ceny ROPY w górę, tak by zachować uzasadnione pozory. Niewykluczone, ze za chwilę roztrzaska się jeszcze jakiś super tankowiec, albo SZALEŃCY Z ISIS podpala jakieś mało liczące się POLA NAFTOWE, gdzieś w IRAKU. To naprawdę było do przewidzenia, że z tym sztucznym obniżaniem cen PŁYNNYCH PALIW, to zbyt długo ZACHÓD, nie pojedzie, bo to dla nich samych odbija się najbardziej negatywnie we wpływach budżetowych, zarówno z wydobycia tych surowców, jak i przesyłu, po sprzedaż. A PUTIN SIĘ ŚMIEJE SOBIE Z TYCH PAJACÓW I DOSKONALE O TYM SAM WCZEŚNIEJ WIEDZIAŁ, a dodatkowo wykupił swoje wszystkie pakiety większościowe w swoich KONCERNACH WYDOBYWCZYCH, kiedy sztucznie mu giełdę ZACHÓD GŁUPI na chwilę rozłożył. Właśnie ogłoszono w SZMATŁAWYCH ŚRODKACH MASOWEGO OGŁUPIANIA, że w ST PETERSBURGU, został pobity światowy rekord w ciągłym betonu wylewaniu, czynione to jest pod budową, największego wieżowca w EUROPIE, który ma stanąć w ekspresowym tempie i należeć będzie, do GAZPROMU. I to wszystko w tym temacie, jak, Rosja niby, na pysk pada w związku z tymi ZACHODNIMI SANKCJAMI. 

Skomentuj