Wybuch improwizowanego ładunku we Wrocławiu - jedna osoba została ranna

Kategorie: 

Źródło: twitter

Do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, wyglądającej jak zamach terrorystyczny, doszło dzisiaj we Wrocławiu. W autobusie linii 145 znalazła się niewiadomego pochodzenia bomba domowej roboty wykonana w podobny sposób jak ta, którą zdetonował w Oslo Anders Breivik.

 

Kierowca autobusu zaryzykował wynosząc z pojazdu podejrzany pakunek, który zresztą po chwili eksplodował. Okazało się, że był to improwizowany ładunek wybuchowy zrobiony w garnku, na bazie saletry i wypełniony dodatkowo śrubami i gwoździami, które z pewnością wyrządziłyby wiele szkód, gdyby ładunek wybuchł w autobusie. Siła eksplozji była na tyle duża, że świadkowie twierdzą, iż zostali odrzuceni przez podmuch. Wiadomo też, że przynajmniej jedna osoba została ranna.

 

Nie wiadomo jaki był cel tego ataku i kto za tym stoi. Pojawiły się już sugestie, że nie można wykluczyć działania islamskich terrorystów, bo przecież Państwo Islamskie nawoływało ostatnio w Internecie do przeprowadzania na niewiernych, właśnie takich ataków. Może właśnie z czymś takim mamy do czynienia? Trzeba to niewątpliwie bardzo poważnie sprawdzić, ponieważ może to być zarówno nieudolny terrorysta, jak i ktoś chory psychicznie, kto jednak dysponuje odpowiednią wiedzą, potrzebną do zbudowania improwizowanych ładunków wybuchowych, podobnych do tych, zakopywanych przy drogach w Iraku czy Afganistanie, zwanych przez żołnierzy "ajdikami", od IED (improvised explosive device).

 

Sprawę trzeba wyjaśnić szybko, bo wkrótce w Polsce odbędzie się szczyt NATO, oraz Światowe Dni Młodzieży, pod Krakowem. Są to wymarzone cele dla terrorystów, dlatego nie można bagatelizować sygnałów wskazujących, że wraz z ukochanymi przez Niemców pseudo uchodźcami przenikają też poborowi ISIS, gotowi do tego, aby zacząć siać terror w Europie. Oby dzisiejszy incydent z Wrocławia pozostał czymś odosobnionym, a nie początkiem jakiejś czarnej serii.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika debaucher

Eeee,chyba Breivik nie

Eeee,chyba Breivik nie zdetonował garnka z saletrą,gwoździami i śrubami...A we Wrocławiu to mógł być " false flag ".Uzasadnienie dla ustawy antyterrorystycznej,jak słusznie zauważył MulderXXX.Oby nie poszli jeszcze dalej...

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika zxc

Wykonanie bomby nie jest

Wykonanie bomby nie jest żadnym problemem, szczególnie dla kogoś kto ukończył w Polsce szkołę podstawową, nie mówiąc już o średniej. Nawet używając mąki można zrobić niezłe bum.

Moje odczucia to false flag.

Portret użytkownika tento

Słuchałem niedawno co jest w

Słuchałem niedawno co jest w ustawie antyterrorystycznej i pomyślałem, że chyba by bomba musiała wybuchnąć, żeby ludzie zgodzili się na zalegalizowanie tak ostentacyjnego zaglądania ludziom w d.u.ę i zupełne ograniczenie wolności. Na 99% ustawka. Pozostaje tylko pytanie do czego  jeszcze te psy są zdolne, żeby spełnić rozkazy swoich właścicieli.

Portret użytkownika eva11

tak okazja dla terrorystow

tak okazja dla terrorystow ale dla tych wlasciwych!

teatr totalny! 

policja morduje ludzi,a terrorysci robia bomby w garnkach....

Polacy posneli konkretnie ,strasza ich muslimami,a ich wlasni bracia, sasiedzi zabijaja ludzi bezkarnie, ich prezydent okalecza dzieci,a poslowie niszcza gospodarke sprzedaja ziemie i wymieniaja rodakow na ukraincow...

ale co tam najwazniejsze,zeby patologia nie dostala po 500 zl...czy ktos szuka przyczyn czy tylko widzi skutki?

 

ostrzezenie? no tak ,zeby srac w gacie i byc poslusznym...

 

 

Portret użytkownika Zenek :)

"Artykuł włoskiego eksperta

"Artykuł włoskiego eksperta wojskowego Manlio Dinucci wyjaśnia autentyczny cel i niebezpieczeństwa związane z instalacją nowego „systemu obrony przeciwrakietowej” NATO w Polsce i Rumunii [i]. Autor opiera się przy tym na publicznych informacjach jego amerykańskiego producenta Lockheed Martin’a [ii]. System startowy Mark 4 przystosowany jest do wystrzeliwania zarówno „any-rakiet”, jak i (ofensywnych) rakiet.

W tej sytuacji wystrzelone z pomorskiej bazy NATO rakiety typu „Tomahawk cruise missile” [iii] dosięgną bez trudności główne rosyjskie centra. Ponieważ rakiety tego typu lecą tuż na ziemią, nie ma możliwości ich przechwycenia.

W jednym z programów rosyjskiej telewizji, występujący w nim specjalista wojskowy, podkreślił że polska instalacja NATO jest dla Rosji „sprawą życia i śmierci” i na takim właśnie poziomie rozważane będą decyzje dotyczące jej unicestwienia.

Nie ulega wątpliwości, że prące do III wojny światowej państwa NATO (czytaj USA) zmuszą (sprowokują) Rosję do działania. Tak więc, podobnie jak II wojna, III wojna rozpocznie się na polskim Pomorzu. Wybuch tej pierwszej ściągnął na Polskę i świat ogromne nieszczęścia. III będzie znacznie bardziej katastrofalna, a dla Polski i Polaków oznaczać będzie zapewne ostateczne unicestwienie."

całość
https://marucha.wordpress.com/2016/05/19/dzisiejsza-tragedia-polakow-i-slowian/

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Czyli będzie Warszawa... 

Czyli będzie Warszawa...  Putin rzuci eurupoejskie struktury NATO na kolana.. Tylko tym sposobem.

Nie pomogą systemy namierzania i neutralizacji rosyjskiej nuki...

 Jak sądzicie..., czy Merkel, i inni europejscy przywódcy nie zlękną się o swoje stolice...? O swój dobrobyt i pozycję na świecie?

Zlękną się i zaproponują Obamie, lub Trumhowi aby sam sobie wojenkę z Rosją poprowadził...

Portret użytkownika OgnistyOko

Ta  przyszła III wojna

Ta  przyszła III wojna swiatowa nie bedzie tragiczna  dla Polaków. Rosjanie wiedza ze Polacy nie chca z Rosjanami  wojny.  Beda ograniczac do ataku na baza wojskowej czy kolumny wojskowej tak  jak teraz robia w Syrii . Rosjanie nie beda wysyłac cała czy polowa armia przeciwko Polsce. Bomby atomowej tez nie uzyja przeciwko Polsce. Predzej Rosja zrówna Izrael czy USA z  ziemia niz uzyja na Polaków. Rosja wie  ze jak ich bomba atomowej wpadnie na polskie miasta to juz nastepnego dnia milionowa polscy kibice  uzbrojona w siekierki czy piła spalinowej beda przy Kremlu obcinały glowe Rosjanom  i ze Polacy beda gwałciły wszystkie dzieci obojga płci i wszystkie  dorosle Rosjanki nawet te martwe z grobu wyciagniete tez beda gwałcic..Otoz pewien rosyjski jasnowidz z lat 90-tych XX wieku ostrzegł Putina żeby nie tykac Polske bo inaczej Polacy im zgotuja zagłady Panstwa Rosyjskiego i zgina wszystkei Rosjanie  a z Rosjanek zrobia niewolnice do produkowania nowych Lachitów-jasyrów  i Rosja zostanie inkorpowana na zawsze i zamieni w pogranicze Nowej Imperium Lachistanu gdzie beda graniczyc z Chinami na Uralu.A Prawosławie rosyjskie przestanie istniec. Ten jasnowidz poradził Putinowi ze przeciwko Polakom to tylko wtedy  gdy sami Polacy atakuja i tylko tych zołnierzy co beda strzelac albo  sa w granicach Rosji zabijac.Tez powiedzial ze Rosja majac Polaków za sasiada Rosja wiecej zyska niz gdy nie ma Polakow. Dlatego Putin nie atakuje Polski teraz  pomimo braku wojska polskiego. Bo jasnowidz mu mówil ze teraz Polacy umia zrobic bron w garazu w 1 dzien gdy bedzie taka potrzeba. Ostrzegł Putina ze wojna z Polska to bedzie  samobójtwo Rosji i ze potem Rosja nigdy nie  bedzie potega.

Dlatego Rosja nie chce wojny z Polakami.Rosja wie ze z Polakami sie nie wygrywa.Bo zauwazyła z czasu historycznej Polski  ze kto okupuje Polske to potem ci okupanci dostana niezle łomot od reszta świata .

Rosjanie beda zabijac tylko  tych Polakom co beda strzelac do Rosjan a reszty zostawia w spokoju,..

Strony

Skomentuj