Na wybrzeżu USA morze znowu wyrzuca martwe delfiny

Kategorie: 

COURTESY INSTITUTE FOR MARINE MAMMAL STUDIEST

Już czternaście martwych osobników delfinów naliczono w samym tylko październiku na wybrzeżu stanów Mississippi oraz Alabama. Niektóre znajdowane są od razu na brzegu a niektóre dryfują w rozlicznych zatokach.

 

"Zwykle nie widzimy tyle tego w październiku" mówi Moby Solangi, dyrektor Instytutu Badania Ssaków Morskich, "To nie jest normalne"

Były takie czasy, gdy jeden martwy delfin na wybrzeżu uważany był za niezwykłe wydarzenie. Teraz jednak delfiny umierają dość regularnie, miesiąc po miesiącu.

COURTESY INSTITUTE FOR MARINE MAMMAL STUDIEST

Wiele osób wini za ten stan rzeczy niesławną katastrofę platformy wiertniczej należącej do British Petroleum. NOAA, czyli National Oceanographic and Atmospheric Administration, prowadzi aktualnie śledztwo w tej sprawie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika babinicz

Najdziwniejsze jest to że do

Najdziwniejsze jest to że do tej pory nikt nie podał informacji o przyczynach tego pomoru zwierząt. Dowiadujemy się o kolejnych martwych ptakach, że ktoś tam ma coś zbadać i cisza. Ewentualnie snuje się rożne dziwne hipotezy i fajerwerkach, glonach, jadzie kiełbasianym itp itd
Prawda jest poprostu ukrywana!
A moim skromnym zdaniem przyczyn tych tajemniczych smierci nalezy szukać w zaburzeniach magnetyzmu ziemi spowodowanych aktywnością słońca lub czegoś innego z kosmosu oraz wyziewami z wulkanów. Fukusima raczej nie bo wcześniej też były przypadki wymierania zwierząt.

Portret użytkownika NewWorldObserver

Do tego dochodzi

Do tego dochodzi bezprecedensowe trucie morz i oceanow dzieki limitom na emisje szkodliwych gazow i substancji ! Wysylamy Nasz europejski syf np.do fabryk utylizacyjnych w Chinach - a ile z tych ladunkow faktycznie tam dociera - nawet wiedziec nie chcemy Sad To tylko wierzcholek gory lodowej,ktora z dnia na dzien(!!!)pogarsza sytuacje ekologiczna na naszej Planecie ... tylko kogo to jeszcze dzisiaj obchodzi ?!Pozdrawiam Was Wszystkich Serdecznie - poki jeszcze mam taka mozliwosc !PS.Ktos moze zapytac,dlaczego tak pesymistycznie?Otoz to co sie dzisiaj dzieje na swiecie naprawde prosi o pomste do nieba,a jedzac nasze wlasne odpady tez dlugo jako cywilizacja nie pociagniemy Sad

Skomentuj