Na wybrzeżu Chile znaleziono 40 martwych wielorybów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Doszło do kolejnego przypadku masowej śmierci wielorybów. Tym razem odnotowano to w Chile. Martwe zwierzęta, co najmniej 37 waleni, zauważyli naukowcy, którzy przeprowadzili badania w Zatoce Penas.

 

Eksperci sugerują, że do samobójstwa na dużą skalę doszło około dwóch tygodni temu. Trudno ustalić dokładną datę i godzinę tragicznego zdarzenia ze względu na gorący chilijski klimat. W momencie odkrycia tusze zaczęły już gnić.

 

Niemiecki biolog Freni Haussermann zauważa, że ciała ssaków nie są uszkodzone, co wskazuje, że wieloryby zginęły w morzu ze względu na „czerwoną falę” toksycznych alg lub z powodu wirusa,  a następnie fale wyrzuciły je na brzeg. Inni uważają, że sejwale (łac. Balaenoptera borealis) popełniły samobójstwo, wpływając na płytkie wody.

 

Sejwale mogą osiągać długość około 15 metrów i ważą nawet ponad 20 ton. Gatunek ten jest uznawany za zagrożony. Szacuje się, że obecnie ich populacja na świecie liczy około 12 tys. sztuk.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu przyrodniczego:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

organizmom żywym ale i też

organizmom żywym ale i też matce ziemi, a jak zabraknie już ludzi do pilnowania tego tam z tym polewaniem tego wodą aby ochlodzić to materiału jest tyle że spokojnie wystarczy żeby ziemie rozprysło w drobny mak po całej naszej galaktyce... (to nie są bajeczki i dyrdymały tylko myśl trzeźwego człowieka który myśli bardziej niż te zakłamane diabły dla kasy)
 

Portret użytkownika Tata Buki

Fuckushima jak najbardziej ma

Fuckushima jak najbardziej ma duży wpływ jako celowe działania i tacy ludzie jak Arnie Gundersen są jak wrzód na tyłku dla tych kanalii.
-------------------------------------------------------------
Przy okazji korzystając z tego linka co podałeś po przeczytaniu całości ciekawostka na sam koniec, która może tłumaczyć te ostatnie pożary w Rosji,w tamtym roku USA, parę lat wcześniej w Hiszpanii bodajże.
"(4„Uwolnienie 50 miliardów ton metanu wznieciłoby pożary na całej półkuli północnej, które nie tylko wprowadziłyby do atmosfery ogromne ilości gazów cieplarnianych i sadzy, ale prawdopodobnie wyłączyłyby sieć energetyczną, zatrzymując dostawy prądu, przemysł, ruch drogowy etc. To z kolei sprawiłoby, że aerozole – które znajdują się aktualnie w powietrzu za sprawą tych industrialnych działań i blokują faktyczną wartość globalnego ocieplenia – opadłyby na ziemię zaledwie w ciągu kilku tygodni. Do tej pory tłumiły one wzrost temperatury globalnej mniej więcej o połowę.” Profesor Peter Wadhams, dyrektor Grupy ds. Fizyki Oceanu Polarnego Wydziału Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Cambridge."
---------------------------------------------------------------------------
Instalacje elektromagnetyczne, cern lub już dwa i inne takie są dodatkową atrakcją w tym cyrku. 

Portret użytkownika keri

Rezonansem Schumanna

Rezonansem Schumanna 10.05.2015. Akcelerator pod Genewą niszczy pole magnetyczne Ziemi. Przypominam, ze wcześniej na ZnZ była podawana strona CERN, na której mozna było zobaczyć zmiany pola magnetycznego Ziemi podczas ich kolejnych testów.

Strony

Skomentuj