Na wybrzeżu Bałtyku i Morza Kaspijskiego znaleziono wiele martwych fok

Kategorie: 

Źródło: www.newsvl.ru

Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Morza Kaspijskiego odnajduje się znacznie więcej martwych fok niż zwykle. Według wstępnych informacji za śmierć zwierząt może odpowiadać wirus lub zła pogoda.

 

Na wybrzeżu Morza Kaspijskiego martw foki można znaleźć co kilkaset metrów. Według rosyjskich specjalistów zwierzęta giną ponieważ zmieniła się pogoda. Stało się zdecydowanie zimniej i zwiększył się wiatr, co spowodowało, że foki są wyrzucane na brzeg i często trafiają na skały, co kończy się dla nich śmiercią.

 

Inaczej wygląda sytuacja na Bałtyku. Na wybrzeżu Szwecji i Danii odnotowano aż dziesięciokrotny wzrost ilości martwych fok niż zwykle. Od marca znaleziono już 384 martwe zwierzęta. W tym przypadku biolodzy morscy sądzą, że winny jest nieustalony jeszcze wirus. Być może jest to jakaś zmutowana wersja ptasiej grypy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

a czemu nie Fukushima i

a czemu nie Fukushima i odpady atomowe ktore przerdzewialy i wylatuja teraz prosto do morza ? z tego co IAEA pisze to w Europie po Fukushimie jest wieksze skażenie niż w USA...
A 2 dni temu napisali że skażenie z Fukushimy dotyczy każdego człowieka na ziemi więc i inne organizmy żywe też...

Skomentuj