Wybór OFE czy ZUS, czyli rządowe żarty o oszczędzaniu w Prima Aprilis

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rozmaite polskojęzyczne telewizje dezinformacyjne zaczęły dzisiaj kampanię ogłupiana Polaków. Chodzi o emerytury, których nie będzie, ale które obiecują politycy. Właśnie dzisiaj wszyscy Polacy wrócili domyślnie do ZUS i mają 4 miesiące na to, czy decydują się na jakiś OFE czy też rezygnują z "ryzyka" jak teraz określany jest kapitałowy filar emerytalny.

 

Gdy wprowadzano reformę emerytalną w 1999 roku jej potrzebę argumentowano koniecznością zmiany systemu z solidarnościowego na kapitałowy. Rządzący dopuścili kilkanaście firm prywatnych i ustawowo zmusili Polaków do zgłoszenia się do któregoś z Otwartych Funduszy Emerytalnych, w skrócie OFE.

 

To było pierwsze oszustwo, bo związane z przymusem ubezpieczeń. Rząd stwierdził, że część naszych pieniędzy mogą pobierać pod przymusem jakieś prywatne firmy. W mediach zaroiło się od reklam przedstawiających staruszków pod palmami, podczas gdy wybór był możliwy tylko z dopuszczonej listy. Dokładnie tak samo jak z dopuszczonymi wzorami fryzur w Korei Północnej. Możesz wybrać, ale z tych, co chcemy.

 

Potem byłą dekada wysysania pieniędzy Polaków. Rządzący połapali się bardzo szybko, że ten strumień pieniędzy muszą jakoś zagospodarować, zatem polecono tym OFE, aby inwestowały w tzw. bezpieczne papiery wartościowe, czyli obligacje skarbowe. Doszło do tego, że prywatne firmy pod przymusem pobierały haracz od ciężko pracujących Polaków, a nasi rządzący emitowali papiery dłużne, które kupowały min. te OFE. Jednym słowem sami się u siebie zadłużaliśmy z pośrednikiem, który na tym dobrze zarabiał bez względu na koniunkturę.

 

Pierwsze sygnały nadchodzącej grabieży nadeszły w 2011 roku, kiedy wielkość składki przekazywanej z ZUS do OFE zmalała z 7,3 do 2,3% jak jest po dziś dzień. Potem przyszła szybka reforma emerytalna skazująca ludzi na pracę do śmierci.

Gdy dla niektórych przyszedł czas na wypłaty emerytur z OFE nagle okazało się, że nikt nie wie jak to robić, nie ma przepisów i środki te zawisły w czasie. Szybko jednak znalazło się dla nich zastosowanie i w zeszłym roku lwia ich część została ukradziona Polakom. Nie czas na opisywanie szczegółów tej operacji, w każdym razie ten dług, który od siebie pożyczyliśmy zostanie w większości umorzony, czyli straciliśmy te pieniądze, a księgowi to wyzerowali.

 

Teraz rząd robi kolejny hokus pokus prima aprilis i postanawia, że od 1 kwietnia 2014 roku każdy jest domyślnie w ZUS i tylko w ZUS. Nasze zobowiązania wobec OFE nie istnieją i każdy może wybrać sobie ponownie OFE bez konsekwencji. Wystarczy zadeklarować to w druku do ZUS. Teraz trzeba zdobyć się na wysiłek i zrozumieć swoją sytuację i podjąć decyzję, czy chcemy ZUS, który i tak chcemy, bo tak uważają rządzący i czy chcemy coś jeszcze oprócz ZUS, co oni nazywają "ryzykiem"

 

Na dodatek propaganda w mediach opowiada o jakimś wyborze między "oszczędzaniem" w ZUS, czy "oszczędzaniem" w ZUS i OFE. Takie to oszczędzanie, że wpłacone pieniądze, które od razu są wydane mają swój ślad w postaci zapisu w systemie informatycznym ZUS, który jest swoistym wekslem rządu.

 

Wypadki ostatnich kilku lat pokazują niezbicie, że ZUS bankrutuje i teraz trzeba liczyć na lenistwo i głupotę ludzi, którzy nie zauważą, że nagle ich przygoda z OFE skończyła się, bo ktoś tak zadecydował. Kiedyś losowano takich, którzy nie zdecydowali komu chcą pozwolić się okradać, a teraz po prostu decyzją zmienia się kierunek transferu pieniędzy niwecząc reformę.

 

Teraz propaganda nastawia się na przekonywanie ludzi, że muszą wierzyć, że ZUS nie zbankrutuje, bo to "gwarantuje państwo". I o dziwo udaje im się to. Słyszą o dziedziczeniu zapisów księgowych ZUS i cieszy ich to. Ogłupione społeczeństwo nie zauważa tego, że fundusz rezerwy demograficznej tworzony z dochodów z prywatyzacji został oczyszczony, 2 miliony młodych za granicą i następne 3 miliony w drodze do nich.

 

Na pytanie, co wybrać można powiedzieć, najlepiej nie płacić ZUS, bo to stracone pieniądze. Ale jeśli ktoś jest zatrudniony na niewolniczej umowie na etat z horrendalnym opodatkowaniem pracy, to przekierowanie nawet 2,3% tego dochodu gdzieś, gdzie może tego nie ukradną, wydaje się dobrym pomysłem. Lepszym pomysłem byłoby rozporządzanie swoimi pieniędzmi bez przymusów państwowych, ale aby to było możliwe musielibyśmy być wolnymi ludźmi, a do tego coraz dalej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Uczmy się naszej

Uczmy się naszej przeszłosci...!!!
"Polska, kraj podobno europejski o geostrategicznym znaczeniu. Kraj – “Serce Świata” jak mawiają o nim ezoterycy. “Drogi sojusznik” jak mawiają o nim zagraniczni politycy czy “Przedmurze jezusowego dobrobytu” jak wtórują im koszerni naganiacze z ambon. Kraj jaki zamieszkiwany ongiś przez “białe małpy”, jak to o nas semicka propaganda także głosi, dziś chrztem i nieustającą wielowiekową germanizacją został ucywilizowany do postaci zwanej Polacy.
Kraj o jakim są zapiski w Biblii jak gromi i terroryzuje, przez tysiąclecia, daninami ludy Mezopotamii. Kraj o jakim są pełne trwogi zapiski z naszych najazdów w kronikach u naszych wrogów. A u nas, w polskiej “nauce”, uświetniona wielowiekowym kłamstwem, króluje “Biała Plama”.
klasyczna mapka “polski” z czasów sprzed chrztu wygląda tak jak ta:

 
Wszędzie, znaczy w całej Europie, jest Cywilizacja, powstają i upadają kolejne monarchie a na wschodzie, u “białych, słowiańskich małp”, wstydliwa i niewinna jak figowy listek “Biała Plama”.
Czemu, skoro wszędzie wokoło u sąsiadów popowstawały prężne organizmy państwowe, kwitnie sztuka, handel. Budowane są miasta, zamki a na terenach “białych słowiańskich małp” panuje …… “Biała Plama”.
Czemu zawsze na każdej mapie cały świat jest pokolorowany kolejnymi imperiami a u Słowian, na ich terenach, ZAWSZE jest ta “Biała Plama” z rzadka przerywana nazwami jakiś luźno rozrzuconych po “bieliźnie” plemion. Czy taka zbieranina “dwunożnych małp” jak nas malują w semickich źródłach byłaby w stanie nie dość, iż się skutecznie bronić przed wchłonięciem poprzez okoliczne królestwa to i sama te królestwa palić do gołych fundamentów. Przecież to jest NIELOGICZNE i tam zamiast tej białej plamy MUSIAŁO BYĆ ZORGANIZOWANE PAŃSTWO, prawda?"
więcej: http://mistykabb.wordpress.com/2014/03/22/krym-a-sprawa-polska-2/#respond

Portret użytkownika Sofo11

nie pojmuje tylko jednego jak

nie pojmuje tylko jednego jak biala rasa dala sie opanowac macka syjonistow czy nie ma nas 40 miliony niewolnikow prawie? czy nie damy rady?
kto ustanowil prawo ze ja nie mam prawa do rewizjonizmu historycznego jakie 6 miliony jak czerwony krzyz ma dokumenty o tysiacach , smierc z przyczyn naturalnych najczesciej , chorob czemu mam byc traktowany jak przygłup?

So 1:14 BT "Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz." 

Portret użytkownika b@ron

ja zostaję w zusie chociaż

ja zostaję w zusie chociaż gdyby była możliwość wybrałbym swoje pieniądze i wtedy były by bezpieczne...jednak nie ma takiej możliwości, więc szkoda fatygi, prawda jest taka, że te 2,3 % w OFE, nie uskłada mi emerytury za którą mógłbym wyżyć , a jest jeszcze druga sprawa...ZUS, przed upadłością ...sięgnie wcześniej po te resztki z OFE i nikt mi nie wmówi że będzie inaczej...bedą kolejne obietnice i "genialne" obliczenia i swoją upadłość (już nieuniknioną) ZUS odsunie znowu na kilka lat (optymistycznie) potem zostanie podwyższenie haraczu zdzieranego z comiesięcznych wynagrodzeń , a z tym już tak łatwo nie będzie...ludzi można wodzić za nos bardzo długo, jednak kiedyś przychodzi kres...o wirtualizacji naszych pieniędzy w ZUS-ie jest już na tyle głośno, że przeciętny "kowalski" może być conajmniej niezadowolony gdy słyszy ,że państwowa instytucja odkładająca mu pod przymusem jego własną kasę na "bezpieczną starość" zamienia ją w wirtual...podczas gdy biorąc wypłatę i zaglądając do kwitka z wypłaty ...ze zdumieniem stwierdzi , że comiesięczna składka...wirtualem raczej nie jest...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Cosiek

Bez różnicy... w sumie

Bez różnicy... w sumie myślałem że artykuł będzie o tym, że OFE jest be, a w sumie to jest o tym, że ZUS jest be i najlepiej gdyby tego ZUS nie było. A żeby nie było, to trzeba sobie przejąć stołki w parlamencie, więc dyskusja nie ma sensu.
Owszem i ZUS i OFE jest do bani i najlepiej gdyby obydwu nie było. Ale kto ruszy do boju wedle amerykańskiego porzekadła internetowego: ''Move this fat ass from your computer''
 

Portret użytkownika jj

co za roznica gdzie ida

co za roznica gdzie ida pieniadze ukradzione wam z kieszeni hm? fakt pozostaje ten sam-wy ich nie macie i miec nie bedziecie i to powinna byc mysl przewodnia tego zjawiska. 
czy to sie zmieni-nie, czy moze sie zmienic-moze. proponuje na poczatek isc do banku i sprobowac otworzyc konto bez numeru pesel. bankier powie ze to niemozliwe-ale wierzcie mi-mozliwe. dlaczego tak? 
ano dlatego ze rzad ma mozliwosc sciagania funduszy z konta swoich podlwadnych. skad pochodzi numer pesel??? jasnie laskawi z rzadu wam dali-wiec czemu nie mieliby prawa robic co zechca...
jezeli komus sie to uda, to niech tu napisze swoja przygode z tym- podziele sie info co mozna robic dalej z tym fantem.
pozdrawiam.out

Portret użytkownika jj

nie zastanawialo cie nigdy ze

nie zastanawialo cie nigdy ze skoro ludzie wszyscy rodza sie rowni na tej planecie- w jakims momencie swojego zycia straciles ta rownosc i teraz ktos inny, ktos kogo nie widziales nawet na oczy decyduje o tym co mozesz miec a co nie?...
co do numeru pesel- numer identyfikacyjny pracownika... rzad-pracodawca, ustawy-wewnetrzna polityka firmy, twoje konto z nuemrem pesel-pod jurysdykcja firmowa, wiec maja prawo sobie tam wejsc i zabrac co im pasuje. to w telegraficznym skrocie, idz do banku i powiedz ze chcesz otworzyc tzw. non interest bearing account ( nie znam jak po polsku) bez numeru pesel.  bardzo mozliwe ze wysla cie z kwitkiem, ale idz do innego az ci sie uda. 
z takiego konta rzad nie ma prawa zabrac ci zlotowki...nawet jak nie bedziesz placic podatkow...jedyna osoba, ktora moze zamrozic takie konto to sedzia tzw equity court- a zeby to zrobic musialbys kogos skrzydzic, badz pozbawic czegos o wartosci materialnej.  zeby taki wyrok byl prawomocny musi byc tzw. "due process" i cala procedura sadowa. fiskus moze cie pocalowac w dupe. 
out

Portret użytkownika black.serpent

ofe, zus... mnie już nie robi

ofe, zus... mnie już nie robi różnicy bo zawsze i tak jestem "tylko" sponsorem. Jak nie włoskich płytek w kiblach Zagrabiającego Usłużnie Skur***łego molocha (ostoi nepotyzmu polaczków) to innego wielkonosego mojżesza - rodowitego polaka, który to koniecznie musi przytkać dziurę budżetową.

Portret użytkownika joker

Te pieniądze już dawno były

Te pieniądze już dawno były zarekwirowane a władza dopiero teraz to przyklepała i powiedziała publice. Mi n.p. zabrali 10 kilo zł. Nomenklatura, resortowi i cała dawna sitwa ustalili se emeryturki na poziomie wyższym niż przeciętne wynagrodzenie i to teraz skutkuje. PRL pieniędzy ze składek ówczesnych też nie zostawiła bo wszystko szło do jednego kotła budżetowego. Ci co mają emerytury powyżej 1.5 tys. zł to musieli za PRLu trochę więcej zarabiać i mieć lepsze stołki w ówczesnej gospodarce. A kto miał szansę na lepszy stołek ? Ano tylko członkowie PZPR i resortowi. Tak więc to może ludzie a w szczególności pokrzywdzeni powinni ustalić jakie emerytury powinni dostawać dawni aparatczycy. Skoro zostawili kraj mlekiem i miodem płynący, przekazali pałeczki, tzn. stanowiska pracy młodszej sztafecie, no i to "bogactwo" teraz procentuje.

Strony

Skomentuj