Wulkany Morza Karaibskiego wykazują niepokojące oznaki przebudzenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wulkany, które pozostawały w uśpieniu od dziesięcioleci, budzą się do życia wraz z katastrofą we wschodnich Karaibach, co skłoniło władze do wydania ostrzeżeń na wyspach takich jak Martynika, Saint Vincent i Grenadyny, a naukowcy spieszą się, aby zbadać aktywność, której nie widziano od lat.

Najnowsze ostrzeżenie dotyczy wulkanu La Soufriere znajdującego się na Saint Vincent i Grenadynach, łańcuchu wysp liczących ponad 100 tysięcy mieszkańców. Lokalni urzędnicy zgłosili detekcję licznych wstrząsów, silne emisje gazów, utworzenie nowej kopuły wulkanicznej i zauważalne zmiany w jeziorze kraterowym.

 

Karaibska Agencja Zarządzania Kryzysowego podała, że ​​lokalni naukowcy zaobserwowali erupcję wewnątrz krateru tego wulkanu z widocznym gazem i ulatniającymi się oparami. Może to oznaczać rozpoczęcie nowego okresu aktywności wulkanu La Soufriere. Oznacza to, że życie mieszkańców pobliskich archipelagów może się wkrótce znacznie zmienić.

 

Rząd ostrzegł mieszkańców mieszkających w pobliżu wulkanu, aby w razie potrzeby przygotowali się do ewakuacji, wydając pomarańczowy alert. Oznacza to, że ​​erupcja może nastąpić w każdym momencie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

................................ Ewidentnie to efekt Planety X. Przyspiesza reakcja termojądrowa w pierścieniu ciężkości. To tak, jak w lokomotywach parowych. Wrzucasz węgiel do kotła lokomotywy, robi się coraz goręcej, para zaczyna buchać, a lokomotywa wraz z wagonami jedzie szybciej. Tylko w przypadku Ziemi nie będzie wzrostu prędkości orbitalnej, ale wzrost aktywności wulkanicznej, sejsmicznej, wzrośnie temperatura i efekt OGŁUPIENIA. Ludzie staną się bardziej drażliwi, niecierpliwi, mniej skoncentrowani, bo większość ludzi nie dowie się na czas, kim jest ten koleś, który dorzuca tego koksu do "ziemskiego kotła". Gdybyśmy żyli w Średniowieczu sprawa byłaby jasna i prosta. Kości...ółek Kat...olicki orzekłby jednoznacznie: "to diabły w piekle gotują smołę, módlcie się, bo koniec jest bliski".

Portret użytkownika Quark

Po pierwsze nie ma żadnego

Po pierwsze nie ma żadnego "pierścienia ciężkości " , a po drugie reakcje termojądrowe zachodzą WYŁĄCZNIE w gwiazdach. Ciepłotę wnętrza ziemi podtrzymują zaś reakcje rozpadu atomowego (jak w elektrowni atomowej) i wpływy grawitacyjne pobliskich planet (łącznie z księżycem) - ściskanie i rozciąganie na przemian.

A Nibiru nikt jeszcze dotąd nie zaobserwował , choć hipotetycznie zakłada się jej istnienie .

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o ŻELAZNYM jądrze do kompletu. Gdyby ciepłotę Ziemi podtrzymywał rozpad atomowy, to wszyscy byśmy świecili jak te algi, które można było podziwiać na plaży Malibu w Kalifornii. Pewnie też bylibyśmy odporni na awarie w Czarnobylu, choć nas wygląd jako rasa nie byłby zbyt sprzyjający. Po pierwsze, jeśli takie ciało jak Ziemia wiruje, to zgodnie z prawem logiki nie może być żelazne w środku, bo wcześniej Ziemia była rozgrzanym obłokiem gazu, który stopniowo wychładzał się. Tak, tak...ziemskie jądro jest puste, choć nie do końca. Po drugie i po ostatnie, mylenie punktu ciężkości układu ciał z pierścieniem ciężkości, w którym zachodzą reakcje termojądrowe nie służy postępowi w dyskusji. 

Portret użytkownika SzczeryDoBolu

Alien, stary! Skąd wziąłeś

Alien, stary! Skąd wziąłeś ten pierścień ciężkości? Nie był to przypadkiem pierścień z władcy pierścieni? I ten pierścień jest wokół ziemi na wysokości satelitów tylko go nie widac bo jest niewidzialny. Poczytaj może jakieś książki o fizyce i geologii oraz kosmologii. Piszesz, że ma być jakieś ogłupienie. Owszem, będzie jak ludzie zamiast pobierać wiedzę będą czytali takie głupoty jak to co piszesz.

Portret użytkownika Max 1983

Jakby akurat teraz ,kiedy

Jakby akurat teraz ,kiedy zwyrodnialstwo ludzkie osiągneło maksymalne granicę a przewyższa je tylko ludzka głupota ,wybuchły wszystkie wulkany i zrobiły z nas drugiego Marsa(fakt że szkoda zwierząt ,roślin )to chyba przed samą śmiercią w końcu uwierzył bym w Boga.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

Jedni osiedlają się na

Jedni osiedlają się na terenach zalewowych a gdy rzeka wylewa , tracą swój dobytek i jest wielki płacz - "dlaczego do tego doszło ?" ,  inni budują swe domy w dolinie pośród wulkanów "bo ziemia tam żyzna" i też myślą , że poza groźnymi pomrukami od strony "dymiącej góry" nic im nie grozi .. a potem jest zdziwienie , że podzielili los Pompejów.

A ja wam powiem budujcie swe chaty z rozmysłem by być przygotowanym na niespodziewane !

Portret użytkownika Piotrek

Teresa Neumann: Ale otworzy

Teresa Neumann: Ale otworzy się ziemia, zapłonie od wulkanów, które już zagasły, i będzie drżało jej łono, aż walić się będą lądy, gdzie szumi zboże i stoją łany. Pioruny będą padały z chmur jak deszcz, aż poruszona zostanie materia nienawiści ludzkiej. Zbliża się nowy potop, nie potop tym razem wody, lecz ognia i błyskawic. Biada wam synowie, którzy czynicie nieprawość. Biada wam narody, które się zaparły Boga i podeptały Krzyż Jego, które wstydzicie się znaku Krzyża, znaku odkupienia waszego, a nie wstydzicie się zbrodni i okrucieństwa.

Skomentuj