Wulkan Tongariro wybuchł po raz pierwszy od 100 lat

Kategorie: 

Wulkan Tongariro

Coś niedobrego dzieje się z aktywnością wulkaniczną w obrębie Nowej Zelandii. Od kilkunastu dni wulkany w tym wyspiarskim kraju wykazują oznaki aktywności teraz jednak doszło do wyraźnej eskalacji. Wybuchły dwa wulkany w tym Tongariro i White Island.

 

Wulkan Tongariro wydaje z siebie głośne odgłosy będące wynikiem eksplozywnych erupcji. Pojawiły się też kolumny dymu. Okoliczne miejscowości zostały zasypane popiołem. Mieszkańcy donosili nie tylko o głośnych grzmotach, ale też błyskawicach. To zjawiska często towarzyszy erupcjom. Instytut wulkanologiczny Nowej Zelandii ogłosił wiele ostrzeżeń dla okolicznych miejscowości.

 

Oprócz tego są doniesienia, że mógł się uformować nowy krater, świadczy o tym fakt, że zaobserwowano nowe miejsca, z których emitowany był dym. Widziano też wyrzuty sporych rozgrzanych do czerwoności skał.

 

Do erupcji wulkanu White Island doszło w niedzielę rano czasu lokalnego. Od jakiegoś czasu już dochodzi do aktywności tego wulkanu teraz jednak podniesiono poziom alarmu dla niego oraz zwiększono ostrzeżenie dla lotnictwa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Pierwszy plusik dla Ciebie

Pierwszy plusik dla Ciebie przewspaniała istotko ludzka z wrażliwym serduszkiem .I to co jest na tym filmiku to prawda bracia mniejsi się uwrażliwiają. Staram się jak najwięcej  obcować z naturą a ,że mój Tatuś był gajowym to nauczył mnie jak podpatrywać naturę ,więc teraz ta różnica w zachowaniu braci mniejszych jest  ogromna. Tym bardziej , że natura natychmiast reaguje na zmiany zachodzące w naszej czasoprzestrzeni  i oczywiście ci ludzie co otworzyli swe serduszka i są już uwrażliwieni na to co następuje falowo a teraz się nasila. Opiekuję się pszczółkami mógłbym godzinami opowiadać jakie to cudowne stworzonka, ale skupie się na tym co zauważyłem tego roku . Każdy wie ,że populacja pszczół na planecie tego roku drastycznie się zmniejsza ,i tu nastąpiła szybka reakcja pszczółek na ten fakt ,a mianowicie nie potrafią się bronić bezpośrednio przed chemią i pestycydami firmy Monsanto  ,to automatycznie podwoiły a nawet potroiły rozmnażanie  w jednym ulu zakładają trzy a czasami cztery mateczniki. Wniosek prosty natura sobie poradzi a człowiek???Z wielkim szacunkiem do Twego jestestwa i drogi poznania.Gwiezdny......Ps. Mira69 już szykuje dla ciebie paczkę....

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika ARTUR5

Aktywność w Australii i Nowej

Aktywność w Australii i Nowej Zelandii jest ściśle związana z aktywnością Skadynawii i Grenlandii .Ostatnie przebiegunowanie na ziemi zaczęło się i skończyło największymi anomaliami magnetycznymi w tych rejonach a są one zapisane w magnetyżmie skał .

Portret użytkownika szaman

Też uważam, że ta rosnąca

Też uważam, że ta rosnąca aktywność sejsmiczna i to od wielu lat, a także drastyczne zmiany w klimacie, związane są z polem magnetyczynym Ziemi. Oby to nie spowodowało ucieczki atmosfery, bo wydaje się, że następują w niej zmiany.

Strony

Skomentuj