Wulkan Siwelucz wyrzucił popiół do wysokości 9km

Kategorie: 

Źródło: twitter

Cały czas trwa aktywność wulkaniczna na Kamczatce. Kolumna popiołu nad wulkanem Siwelucz wzrosła do 9 km nad poziomem morza. Chmura zmierza w kierunku wschodnim, z dala od zamieszkałych miejscowości.

 

Wciąż dochodzi do kolejnych etapów aktywności, które średnio posyłają w powietrze kolumny popiołu dochodzące do 6 km. Przebywanie w najbliższej okolicy wulkanu jest stanowczo odradzane przez miejscowe władze. Zaprzestano organizacji popularnych wycieczek na zbocza wulkanu.

Źródło: twitter

Wybuch Siwelucza może być niebezpieczny dla przelatujących w tej okolicy samolotów. Wyznaczono pomarańczowy poziom alarmu dla lotnictwa. Cząstki popiołu mogą być potencjalnym zagrożeniem dla silników samolotów odrzutowych, a pióropusz popiołu propaguje się na wysokościach przelotowych.

Źródło: twitter

Wulkan Siwielucz pozostaje aktywny od 1980 roku. Stożek tego stratowulkanu sięga wysokości 3283 metrów. Żywioł znajduje się około 450 km od Pietropawłowska Kamczackiego i 90 km od miejscowości Ust Kamczacki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj