Wulkan Siwelucz wyrzucił popiół na wysokość 10 kilometrów

Kategorie: 

wulkan Siwelucz

Kamczacki wulkan Siwelucz jest jednym z najaktywniejszych żywiołów na tym półwyspie. Regularnie emituje duże ilości pyłu, który skutecznie utrudnia normalne loty transoceaniczne na kierunkach azjatyckich. Nie inaczej jest tym razem i wulkanolodzy obserwują kolejne jego wzbudzenie.

 

Jak informuje rosyjska agencja prasowa ITAR-TASS geofizycy monitorujący ten wulkan potwierdzili aktywność sejsmiczną i wulkaniczną w obrębie tego regionu Kamczatki. Erupcja popiołu rozpoczęła się 27 lipca 2012 o godzinie 13:58 czasu lokalnego, co odpowiada 4:58 czasu uniwersalnego i trwała około 40 minut.

 

Obecność pyłu wulkanicznego potwierdzają obserwacje satelitarne i to na podstawie tego typu danych wiemy, że słup popiołu sięga ponad 10 kilometrów oraz porusza  się w kierunku północno - wschodnim. Linie lotnicze latające w okolicy zostały poinformowane o potrzebie prewencyjnej zmiany tras części lotów zbliżających się do strefy niebezpiecznej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dyvision

http://wiadomosci.monasterujk

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=12157      Polecam wszystkim którzy czują się Chrześcijanami. Ja się do tego przyłanczam, nie chcę żeby noga tej kobiety stanęła na Polskiej ziemi.------------------------------------------Udzielam upomnienia za naruszenie regulaminu serwisu w § 6 pkt 8.Powielanie i wklejanie tego samego komentarza, do różnych tematów w aktualnościach jest oczywistym spamowaniem.Dlatego, w związku z powyższym, usuwam niedozwolone linki, oraz treść komentarzy z innych tematów na podstawie § 6 pkt 8.Powyższy komentarz jako jedyny pozostawiam tu warunkowo.Proszę na przyszłość trzymać się zasad regulaminu.Pozdrawiam

 

Portret użytkownika człowiek

widzę, że nie wiesz co

widzę, że nie wiesz co czynisz, a dla mnie zawiniłeś tym, że namawiasz ludzi do robienia czegoś wręcz przeciwnego co mówił sam Chrystus "Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych" (Mk 12, 29-31). Czy to co robisz jest tym co mówił Chrystus? - nie chcesz patrzec na koncert to na niego nie idź i go nie oglądaj. 

TERAZ

Skomentuj